Jump to content

Zdewastowane pomniki poległych Rosjan


Recommended Posts

Kolejni twardziele, ktorzy niszcza cmentarze...


Zdewastowane zostały pomniki upamiętniające żołnierzy rosyjskich w Oleśnicy i w Poznaniu. Na tablicy w poznańskiej Cytadeli wandale sprayem namalowali symbole sierpa i młota oraz swastyki i słowo Katyń". W Oleśnicy na pomniku Polsko-Rosyjskiego Braterstwa Broni pojawił się napis a Kaczyńskiego - Śmierć Ruskim", a na głowie żołnierza rosyjskiego - śmietnik.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7814097,Zdewastowane_pomniki_poleglych_Rosjan__Reakcja_na.html
Link to comment
Share on other sites

Zwykły wybryk chuliganów którzy nic nie zrozumieli i obwiniają Rosjan. Tym bardziej że Ci których mogiły sprofanowali nawet nie mogli mieć nic wspólnego z tą tragedią.

Naród wspaniały tylko ludzie k...." Józef Piłsudski.
I to na tyle.
<pozdro
Link to comment
Share on other sites

Rzecz niedopuszczalna w scywilizowanym kraju, wybryk zdegenerowanych śmieci bo tak tylko można nazwać takich wandali, powinnismy z takim odzewem wandalizmu walczyc, a nie opisywać co narobili, bo tym sposobem to my im przyzwalamy na to. Nie ważne czy w grobie jest Niemiec, Rosjanin, Polak, Czech, obojetnie kto, ale należy mu sie wieczne odpoczywanie i spokój, bo on o to walczył, walczył o swoja wolnosc o swój i raju los, wytepny takich bandzoirów co im pomniki przeszkadzaj, a to jest historia każdego z nas, wiec nie pozwólmy na takie barbarzyństwo. Niech społeczeństwo tępi i likwiduje wyrzutków.
Link to comment
Share on other sites

czysty wandalizm.najgorsze jest to że nie mają pojęcia jaką szkodę i krzywdę wyrządzają.
ostatnimi czasy jechaliśmy autobusem,siedział sobie jakiś debil w dresiku(a obok ze3starsze osoby,nie mochery co to silne tylko 3stare kobiety o bolących nogach)ale nie ważne,siedział i nożem zaczął wydrapywać jakieś bazgroły na szybie w autobusie,co z tego że stary grat(ikarus280
) ale szybę niszczył..na najbliższym przystanku wyleciał z guzem na łbie,scyzoryk wziął kolega) co jak co ale bezsensowna dewastacja bardziej mnie wkurza niż przypadkowa..
Co do pomników..
jak była pikieta o gruzji,obwiesili 4śpiących w wawie flagami gruzji..co to miało wspólnego z ich problemem?
ale tu w grę idzie niewieda i głupota..
tych debili malujących na pomnikach,i nie ważne czy podpis że kocha anie albo był tu tego a tego,czy hasła,cokolwiek powinno się wieszać.najlepiej za jajca.
Link to comment
Share on other sites

zwykły popis idiotów, którym się wydawało , ze są patriotami.Pewnie po paru browarach debile się chcieli popisac.
Zresztą nawet patrząc na te bazgroły widac niski poziom.
Wytrzec te napisy, nie zwracac uwagi i tyle.
Link to comment
Share on other sites

Akcja porządkowania cmentarzy żołnierzy radzieckich rozpoczęła się we wtorek we Wrocławiu. Inicjatywa jest związana ze zbliżającymi się obchodami 65. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Jeśli sami upominamy się, żeby za Odrą i za Bugiem nasze nekropolie traktować z szacunkiem, to również sami powinniśmy dać świadectwo zaangażowania. Postanowiliśmy uporządkować akurat te cmentarze, ponieważ bardzo często są zaniedbane i wymagają opieki" - podkreślił współorganizator akcji przewodniczący rady osiedla Szczepin we Wrocławiu Tadeusz Szczyrbak.

W akcji wzięło udział kilkunastu uczniów z wrocławskich Elektronicznych Zakładów Naukowych, którzy przez kilka godzin sprzątali ścieżki, trawniki, krzaki oraz znajdujące się na terenie nekropolii zagajniki. Nie znam pewnie żadnego z pochowanych tutaj żołnierzy, ale to cmentarz, leżą tu ludzie i choćby dlatego należy im się szacunek. Warto brać udział w takiej akcji" - mówił jeden ze sprzątających uczniów Paweł Soból.

We wtorek posprzątany został tzw. cmentarz oficerski przy ul. Karkonoskiej, gdzie znajdują się groby ok. 700 oficerów armii radzieckiej, którzy zginęli w walkach o Wrocław od lutego do maja 1945 r. Na środę zaplanowano porządkowanie cmentarza na Skowroniej Górze przy ul. Działkowej, gdzie spoczywa ponad 7 tys. szeregowców.(PAP)

czas na groby wehrmachtu
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Jako mieszkaniec jednego z tych olniczych" (jak twierdzą 'mili koledzy') miast informuję, że dzisiaj oleśnicka policja zatrzymała 3 dwudziestoparolatków, którzy przyznali się do zdewastowania pomnika.
Link to comment
Share on other sites

Trafili do aresztu za zniszczenie pomnika w Oleśnicy
mag
2010-05-06, ostatnia aktualizacja 2010-05-06 15:45

Nawet do trzech lat więzienia grozi trzem młodym mężczyznom z Oleśnicy, którzy zatrzymani zostali przez policję za zbezczeszczenie Pomnika Polsko-Rosyjskiego Braterstwa Broni.


Mężczyźni w wieku 20 i 22 lat zniszczyli pomnik, który znajduje się w Oleśnicy przy ul. Mickiewicza. Pokryli postument napisami o treściach antyrosyjskich, nawołujących do przemocy.

Policja zatrzymała wandali w ich mieszkaniach w czwartek rano. Cała trójka trafiła już do aresztu.

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,7850135,Trafili_do_aresztu_za_zniszczenie_pomnika_w_Olesnicy.html
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information