Skocz do zawartości

Rosjanie jednak przylecieli.


balans

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądam właśnie telewizornię, no i widzę, że pomimo zamknięcia obszaru powietrznego nad Polską i ryzyka związanego z lotami - Rosjanie jednak zdecydowali się przylecieć na pogrzeb. I to w sytuacji gdy inni odwołali swoją wizytę. Ot słowiańska dusza!

Od dziś mają za to u mnie duży szacunek.

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Tak to jest-duzo niby gestow,kondolencje.A gdy nalezy przejsc do czynow,najwazniejsi nasi sojusznicy odwołują swoich przedstawicieli.Skads to juz znamy.A Rosjanie jak to Rosjanie -nie bali sie lac faszysty,to i pyłu sie nie boją.A tak powaznie -teraz poprostu widac na jakim etapie szacunku na arenie miedzynarodowej jesteśmy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez uwazam, ze Rosjanie od czasu katastrofy zachowuja sie bez zarzutu. Przegladalem ich fora internetowe i tam tez widac ogromna solidarnosc, zwyklych userow, z nami.
Nieco inaczej i bardziej konfliktowo odebralem wizyte naszego J.Kaczynskiego w Rosji :(, a szkoda bo rusofobia niczemu nie sluzy.
Mysle ze ta sytuacja powinna byc powaznym zaczatkiem wyjasnienia wszystkich watpliwosci i ery zupelnie nowych przyjaznych stosunkow naszych panstw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam. Po prostu Ił-y są the best a nie jakieś tam delikatne badziewie made in USA.
A tak na poważnie, czy delegatom z zachodu bardziej nie chodziło o podanie ręki Obamie, pokazaniu się w CNN na wielkiej uroczystości z największymi tego świata?
W każdym razie wiarygodność naszych sojuszników z UE znacznie spada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymoszenko pofatygowała się zdaje stareńkim Tu-134. Kozak dziewucha. jeśłi dobrze pamietam to prezydencki Tupolew miał ten sam silnik co w sławetnych Iłach 62 - po modernizacjach oczywiscie ale zawsze jakieś niepewności zostają
Wbrew pozorom w zachodnich stacjach nie ma wiele przekazu z mszy. W tej chwili widzę priamoj w Russia 24 tylko.
Mam mieszane uczucia co do tych wszystkich uroczystości, i całej tej histerii ojczyźnianej. przypomina mi się śmierć piłsudskiego i politykę gestów przywódców światowych - wiadomo jak się skończyło. Nie pije tu do Rosjan bynajmniej ale generalnie... politycy wszystko potrafią zepsuć w 5 minut i teraz też tak będzie. wystarczy ze polska zacznie bronić swoich interesów i nadepnie Rosjanom na odcisk - będziemy niewdziecznikami i obrażą się Rosjanie a Europa nie zrozumie.
I tak niestety bedzie najprawdopodobniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedwiediew przyleciał jedną z najnowocześniejszych i najlepszych maszyn cywilnych na świecie - IŁ-em 96.
Co prawda też mogli się tłumaczyć pyłem", ale byli jednak konsekwentni. Prezydent Niemiec znalazł rozwiązanie i przyleciał śmigłowcem Luftwaffe - w sumie prościej i taniej.

I wyszło - bezpośredni sąsiedzi Polski byli na pogrzebie sąsiada- a u największych sojuszników" skończyło się na zapowiedziach.

Cała reszta jak zobaczyła, że Obama odpuścił sobie temat, też zrezygnowała.

I jak to wygląda : Takie nieliczące się Maroko potrafiło przylecieć sportowym samolotem, a supermocarstwo ie dało rady". Nie dało rady, bo nie chciało im się......Żenada i dno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leprikan napisał: I wypiszemy się z Nato i Unii a zapiszemy do Wspólnoty Państw Niepodległych!
Łukaszenkę szlag trafi!!!".

Otóż ta nielubiana przez nas Białoruś przysłała na uroczystości swoją delegację i jeszcze dodatkowo właśnie wyświetla w państwowej telewizji film Katyń"...

Nie, nie byłem nigdy sympatykiem ś.p. Lecha Kaczyńskiego, jak również nigdy nie byłem i nie będę zwolennikiem pochowania go na Wawelu. Ale w tym wypadku liczy się gest, gest sympatii dla naszego kraju, gest szacunku dla Majestatu Rzeczpospolitej...

Jedni to zrozumieli, a inni [sorry] to olali" i tyle w tym temacie.

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oho , polaczki się rozsierdziły!!! aż tak dajecie sobą manipulowac mediom, że takie bzdury wypisujecie???
Teraz nagle Rosjanie braćmi się robią dlatego, że pokazali się troszkę od ludzkiej strony hahahahahaha właśnie dlatego w Polsce jest jak jest, że masa i tak posłucha tego co w mediach podadzą.
Teraz jest cały cyrk z pogrzebem, tragedia pozostaje tragedią, a na jej tle już obietnice się zaczęły.......
Świat się nie skończył gdy papież umarł, nie skończy się też tylko dlatego , że samolot z leciał.
Jak nie ten prezydent to inny będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do paktów wszelakich i unii to najlepiej liczyć na siebie i nikt inny w europie chyba sie o tym nieprzekonał jak my a co do pogrzebu no cóż niewypadałoby możnowładcom europy nieprzybyć a tu jak grom z jasnego nieba przyleciał pył wulkaniczny i pasuje można nielecieć ot co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nebel- żarty na bok. Nie sądzisz, że jakoś tak nie-hallo i niezręcznie wyszło? I, że tak czy inaczej pojawią się głosy, że pył to tylko wymówka?
Ja jestem w stanie sobie wyobrazić sytuację, gdy znacząca część jednak dojeżdża na czterech kółkach ( i ma zapewniony choćby minimalny poziom bezpieczeństwa- konwoje, eskorta, itp ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie