Skocz do zawartości

Sejm przyjmie w lipcu ustawę zakazującą handlu pamiątkami po III Rzeszy


AKMS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Prawdziwi bandyci i oprawcy nie używają żadnych symboli.
Jaki procent tzw. strażników obozów został schwytany (żywych lub martwych), najlepiej rozpoznawalnych? Bohaterski MOSAD dopiero po 60 latach wyłapuje w wyniku błyskawicznych i spektakularnych akcji niektórych faszystów dopiero przed śmiercią i to takich, którzy nigdy praktycznie się nie ukrywali. Wcześniej nie było interesu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam i zastanawia mnie dlaczego nikt nie zajmie się równocześnie paragrafami na propagowanie KOMUNIZMU wszędzie tego pełno a o ile bardziej krwawy to był system.

moim zdaniem niech sobie ludzie sprzedają co chcą (przecież panstwo dąży do wolnego rynku i kupe kasy wydaje się na aktywizacje zawodową )ale niech jedynym wyznacznikiem prawa będzie MORALNOŚĆ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zlikwidujemy wszystkie symbole, którymi posługiwali się najeźdźcy, albo sataniści to nie będziemy mogli, ani czytać, ani liczyć, może o to chodzi, o ciemnotę, która ma robić to, co jej się nakazuje. Nie wątpię, że niektórych myślenie bardzo boli i potraktują to jak zbawienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego to przedstawiciele społeczeństwa wiedzą lepiej co jest dla nas dobre? Czemu niemal w każdej materii mają odmienne zdanie od reszty społeczeństwa? Czy zakaz sprzedaży przedmiotów z symboliką nazistowską nie jest dyskryminujący? Tak, faszyzm-niemiecki faszyzm (bo to on nas dotknął) był zły. Ale o wiele gorszy był dla nas system komunistyczny - pochodzący od bratnich narodów. Nie na zasadzie równości ale na zasadzie rozsądku -zakażmy także symboliki komunistycznej.
Tak btw - dlaczego nie mogę sobie kupic kubeczka/chusty ze swastyką? To ze jakiś idiota szczytuje patrząc na znak dawnych słowian nie moze byc powodem tego że ja nie będę mógł swojemu dziecku powiedziec - kiedyś to był symbol zbrodniarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle ustawę ustalą i wprowadzą osoby nie mające nic wspólnego z kolekcjonowaniem,trochę dziwny jest ten projekt.zobaczymy co z tego wyniknie ,na razie mamy urlop sejmu,no może coś będzie więcej wiadomo na jesień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol. makul wie co to symbolika totalitarna??
w tym worku miesci się między innymi:
Faszyzm Włoski
Nazizm
Komunizm
i każda polityka, która prowadziła ludobójcze praktyki, niestety jak widac rząd jest słabo doedukowany ewentualnie stronniczy...

pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam wszystkie monety,znaczki,hełmy,gazety,mundury zniszczyć,ja już swoje sprzedałem do USA.mam kilka dolców.które wydam na wakacjach nie w kraju.pogłębiam dziurę budżetową rządu ,myślę że na jesieni padnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed przyjściem do biura zajrzałem w miejsce, gdzie handluje się starociami". I cóż tam ujrzałem oprócz mnóstwa owiuśkich" nazistowskich odznaczeń? Najzabawniejsza była chińska kopia bagnetu AK-47 z naklejoną na skórzanej pochewce nazistowską wroną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee panowie nie bedzie tak zle ,ja i tak wszytko co szkopskie kupuje na zach Europy! I co oni moga mi zrobic ?Ze na allegro nie bedzie np czarnej odznaki za rany ? To sobie kupie ją np na Militaria321.com...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena z filmu Falling Down - Upadek Joela Schumachera:
Główny bohater William D-Fens" Foster grany przez Michaela Duglasa odwiedza sklep kolekcjonera nazistowskich pamiątek granego przez Frederica Forresta. Przyjemnego odbioru!

http://www.youtube.com/watch?v=3TKrMbM0K6E
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziu zajmij się lepiej słownikiem ortograficznym :)
kupowanie niektorych rzeczy za granicą mija się z celem, bo za samą przesyłkę zapłacisz połowę ceny przedmiotu..
Kopii i tak nikt nie wyeliminuje, teraz bije się już takie, że doswiadczeni kolekcjonerzy maja z nimi problem..
Juz widze jak policyjni czy rządowi biegli, rozpatrują czy np. alpakowa klamra SA jest kopią-propagującą, czy oryginałem..
Jedyne co - powinno się ściągać lipę bazarową" typu kubki z totenkpofami, poduszki ze swastami czy obrazki z adolfem..
plus hybrydy odznaczeń, takie których nigdy nie było w realu (przedmioty udające odznaczenia itp.)

w każdym razie nasza władza mogła by się wziąć za tworzenie miejsc pracy czy pomoc poszkodowanym, a nie za sprawy, z którymi nigdy nie będą w stanie stanąć tak na prawdę twarzą w twarz.
pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chodzi o usunięcie symboli upadłej Rzeszy, ale o szum medialny i co za tym idzie-odwrócenie uwagi podatników od właściwych problemów-niech widzą że 'coś robimy', co z tego że coś niekoniecznie mądrego i potrzebnego... najlepsze sztuczki i triki polegają właśnie na kierowaniu uwagi na jedną rękę-a że druga Ci sięga do kieszeni... no cóż-jak to mój znajomy mówi-przyroda".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie