Skocz do zawartości

Słowacja kontra Ogień.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Spór o Ognia" jest bardzo podobny do sporu o Burego",tyle tylko,że żaden z dostojników państwowych nie firmował pomnika Burego".Odpowiedź na pytanie,czy walka z komunizmem usprawiedliwia iegodziwości" /czyt. zbrodnie/ normalnemu człowiekowi nie nastręcza trudności.
Niejaki Leon Degrelle do końca życia utrzymywał,że walka z komunizmem usprawiedliwia wszystko to,co zrobił.Można znaleźć też innych,którzy uważają,że cel uświęca środki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jak kto, ale Słowacy mają do tego największe prawo. Gdzie bohaterowie z września 1939 roku, palący i grabiący wsie i miasteczka południa Polski. Bohaterowie rozprawiający się z mniejszością polską na Słowacji czy wyłapujący polskich kurierów, których przekazywano SD. A może wysyłający Romów i Żydów słowackich (news dla gazety) do komór gazowych. Wreszcie bohaterowie walczący ramię w ramię ze swoim sojusznikiem na wschodzie. Już osądzeni?
Sam bym im - krowy i nie tylko - ukradł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelanie do cywilów ( świadome) jest zbrodnią , niezależnie której strony żołnierz ją popełnia. Tak samo słowacki na żydach , niemiecki na Polakach czy rosyjski na Niemcach.
O ile mnie pamięć nie myli to Kuraś uważał się za żołnierza ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyż to było takie proste... Niemniej Kuraś jest postacią dwuznaczną" ( nie dla mnie , pochodzę z terenów gdzie on działał i na podstawie relacji świadków mam o nim wyrobione , negatywne zdanie ). Słowacy mają również swoich ohaterów wplątanych w ich czasy" a Kuraś jest jednym z nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to oni wszyscy dorobili sobie ideologię do bandyckiego życia.
Bo tu czas się wziąć do roboty, pracować uczciwie, a tu las, wolność, karabin i prawo które sam stanowię. Znacznie łatwiej napadać, kraść i palić usprawiedliwiając to walką z ustrojem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wogóle cała ta walka z okupantem o wolnośc to do niczego. Lepiej spokojnie oddać sie w ręce UB i i wytłumaczono że trzeba budować socjalizm i podporżadkować sie ludowemu prawu. Parowóz zapewne ma nam mysli bohaterów z GL i Ub...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie