Jump to content

Słowacja kontra Ogień.


Recommended Posts

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply
Spór o Ognia" jest bardzo podobny do sporu o Burego",tyle tylko,że żaden z dostojników państwowych nie firmował pomnika Burego".Odpowiedź na pytanie,czy walka z komunizmem usprawiedliwia iegodziwości" /czyt. zbrodnie/ normalnemu człowiekowi nie nastręcza trudności.
Niejaki Leon Degrelle do końca życia utrzymywał,że walka z komunizmem usprawiedliwia wszystko to,co zrobił.Można znaleźć też innych,którzy uważają,że cel uświęca środki.
Link to comment
Share on other sites

Kto jak kto, ale Słowacy mają do tego największe prawo. Gdzie bohaterowie z września 1939 roku, palący i grabiący wsie i miasteczka południa Polski. Bohaterowie rozprawiający się z mniejszością polską na Słowacji czy wyłapujący polskich kurierów, których przekazywano SD. A może wysyłający Romów i Żydów słowackich (news dla gazety) do komór gazowych. Wreszcie bohaterowie walczący ramię w ramię ze swoim sojusznikiem na wschodzie. Już osądzeni?
Sam bym im - krowy i nie tylko - ukradł...
Link to comment
Share on other sites

Strzelanie do cywilów ( świadome) jest zbrodnią , niezależnie której strony żołnierz ją popełnia. Tak samo słowacki na żydach , niemiecki na Polakach czy rosyjski na Niemcach.
O ile mnie pamięć nie myli to Kuraś uważał się za żołnierza ?
Link to comment
Share on other sites

Gdybyż to było takie proste... Niemniej Kuraś jest postacią dwuznaczną" ( nie dla mnie , pochodzę z terenów gdzie on działał i na podstawie relacji świadków mam o nim wyrobione , negatywne zdanie ). Słowacy mają również swoich ohaterów wplątanych w ich czasy" a Kuraś jest jednym z nich.
Link to comment
Share on other sites

Dla mnie to oni wszyscy dorobili sobie ideologię do bandyckiego życia.
Bo tu czas się wziąć do roboty, pracować uczciwie, a tu las, wolność, karabin i prawo które sam stanowię. Znacznie łatwiej napadać, kraść i palić usprawiedliwiając to walką z ustrojem.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information