Skocz do zawartości

Wydobycie TYGRYSA???


wm71

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 11 months later...
Czy temat jest zupełnie wyczerpany i można z całą pewnością stwierdzić, że Tygrysa już ktoś wypłoszył"?
Bardzo mnie ten temat zainteresował, tym bardziej, że znajomy - starszy człowiek - mieszka ok 5 km o miejsca gdzie prowadzone były walki. Opowiadał m.in. jak jeden z czołgów prowadził z pobliskiego wzniesienia ostrzał przez okres ok 10. Z jego relacji wynika też, że pojazd ten był uszkodzony - zerwana gąsienica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Ja proponuję zrobić poważną składkę na taką operacje i to sprawdzić.Sam z zaciekawieniem śledzę wszystkie wątki dotyczące niemieckich pozostałości sprzętów ciężki na ziemiach Polskich.Bo na pewno jeszcze jest coś do odkrycia na skale światową.Cały czas trzymam kciuki,że może jakiś tygrys,albo pantera czai się w ziemi chociaż jakieś części.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również myślę że sprzętu jest w Polsce, wiadomo Tygrys czy Pantera to legendy, ale cieszą inne pojazdy, a tak naprawdę każdy czy chociażby podwozie, jak te które stoi ponad 5 lat w Gdańsku, przy T-32 (?) i nic z nim się dalej nie dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było konkretne oTygrysy"w stanie jezdnym na świecie.Tylko dwa-z każdego podgatunku po jednym,Królewski" w Samur izwykła" VI w Bovington-obecnie w trakcie generalnego remontu.Oba jeżdżą po kilka godzin rocznie z uwagi na unikatowość i dbałość o tak cenne eksponaty.Reszta zachowanych pojazdów do obejrzenia pod tą bardzo znaną linką:
http://the.shadock.free.fr/Surviving_Panzers.html
pozdrawiam
kruszyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne, ale Tygrysów I zachowało się dużo mniej niż tych królewskich". Najwięcej , bo podobno 4-y Tygrysy I były w Rosji, tyle że jednego podobno przehandlowali [do UK?].

A może ktoś wie gdzie wylądował" ostatecznie Tygrys I z poligonu na Białorusi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko co do liczby tygrysów w Polsce?Czy są jakieś rzetelne informacje na temat liczby w 1945 roku pozostawionych przez Niemców.W poznaniu był jeden i dwie Pantery całkiem ciekawa historia jest z nim związana.Opisana w książce z cyklu Festung posen Tygrys z Poznania.Gorąco polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko co do liczby tygrysów w Polsce?Czy są jakieś rzetelne informacje na temat liczby w 1945 roku pozostawionych przez Niemców."

Na tą chwile z tego co mi wiadomo takiego zestawienia nie ma. Ale po trochu się robi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygrysów I było naprawdę sporo w Polsce w 1945. Poznań, Częstochowa. Wiem też ze kilka tygrysów zostało straconych w końcowej fazie operacji Bagration na Lubelszczyźnie. Miały one ochraniać drogę pomiędzy Kraśnikiem a przeprawą pod Zawichostem. Znane są miejsca rozbicia tych Tygrysów, w okolicach Janowa Lubelskiego znane mi to pola w okolicy Branwi, Godziszowa, miejsca potwierdzone zostały znalezione tam min koła, włazy,i kilka innych fragmentów. Pewnie teraz są gdzieś na zachodzie sporo tego poszło po 2000, gdy zdrożał złom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie