Skocz do zawartości

USA-Polska: negocjacje ws. tarczy zakończone


Rekomendowane odpowiedzi

Chcieli wybudować tarcze a nam w zamian dać rakiety patriot na rok, śmiech na sali, to można zrobić tak, że oni na rok instalują tarcze i dają nam na rok patriota, a po roku obydwie rzeczy zabierają:P Rząd Polski chce modernizacji WP, moim zdaniem zły pomysł, bo dadzą nam zapewne sprzęt nie nowy, tylko jakiś ze złomu, tak jak to było z F16, że ledwo doleciały. Mamy dobrego sojusznika jak zawsze, coś za nic.

PozdrO

PS. NIE DLA TARCZY!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wypowiedzi z SuperExpressu:

Na spotkaniu z mieszkańcami przedstawiciele amerykańskiej armii powiedzieli wprost, czego oczekują. Chcieli, aby powstały tu anglojęzyczna szkoła i przedszkole, dobre knajpy i agencja towarzyska. Nic innego ich nie interesuje - denerwuje się Andrzej Kotliński, przewodniczący Rady Mieszkańców Osiedla Redzikowo."

Major rezerwy dr Maciej Zimny, ekspert ds. wojskowości i były oficer GROM, nie jest zdziwiony, że Amerykanie chcą postawić w Redzikowie dom publiczny. - Ta informacja wcale mnie nie dziwi. Domy uciech zawsze pojawiają się tam, gdzie są bazy wojskowe. Amerykanie w Redzikowie będą potrzebować szkoły, przedszkola, jakiejś knajpy i właśnie agencji towarzyskiej. No bo czego więcej potrzeba młodym samotnym mężczyznom?"

Poprostu złoty interes :) Zarobią tak jak Drawsko na wynajmowaniu poligonu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty sobie wyobrazasz! Przedszkole jest oczywiscie potrzebne bo amerykanscy zołnierze narobia miejscowym dziewojom tyle różnokolorowych dzieci ze nawet niemiecka Viva nie takich prezenterów.By zniwelowac jednak dzietność oraz poziom niezadowolenia miejscowych mlodych mezczyzn z powodu braku chetnych partnerek musi powstac odpowiednia agencja. Ożywi to pobliskie szkoly jezykowe gdyz z costumerem" trzeba bedzie sie dogadac co rodzaju dealu". Knajpa tez musi byc i to dobrze wyposazona bo jak pokazuja amerykanskie filmy dokumentalne które leca na polsacie w godzinach 20-23 ulubiona rozrywka amerykanskich wojaków jest rozbijanie krzeseł i butelek na swoich glowach oraz skoki na żyrandolu przy muzyce country.
Ale znajac zdolnosci negocjacyjne naszych rzadów albo bedziemy mieli z tego jedno wielkie G.... lub tez przeprowadza negocjacje jak kowal naprawe zegarka i sie beda dziwic czemu amerykanie wybrali Litwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się hamerykanom nie dziwię. Wyłóż kasę na tarczę, zbuduj całą infrastrukturę, przyślij rakiety, płać żołd ( i daj na komórkę do żony ), opłać gumki i wenerologa. A potem jeszcze alimenty? Może cały problem w odpowiedzialności żołnierzy przed polskim sądownictwem ( cywilnym - wydział rodzinny )?
P.S. Przed chwilą przeczytałem, że się nasz Premier z C. Ries niekoniecznie dogadał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, niech wypieprzają z Polski, żadnych obcych wojsk na stałe w moim pięknym kraju!!!
Za sld nie jestem, na gałęziach bym ich powywieszał, ale tu się z nimi zgadzam - tarczy nie, niech sobie ją na Kamczatce stawiają mądrale, a polskiej armii i tak by jakieś złomy wcisnęli. Jakby nie można było z najbliższymi sąsiadami w jakiś europroject zainwestować typu eurofighter. A nuż rozwojowy?? ale nie f16 cza było... hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie, coś Wam umknęło! Mam wrażenie, że w ogóle nie rozumiecie, o co chodzi z tą tarczą. Otóż dla Polski nie ma znaczenia ani to, w którą stronę będzie wycelowana, ani nawet to, czy w ogóle będzie potrzebna w sensie militarnym. Tarcza ta jest Polsce potrzebna ze względów politycznych i ekonomicznych, a więc dla sojuszu z USA, jest on dla Polski niezbędny) i dla modernizacji polskiej armii. Przyjmijcie do baniek, że modernizacja naszej armii bez pomocy jankesów NIE JEST MOŻLIWA!!! Nie zrobimy tego własnymi środkami ani tym bardziej własnymi technologiami, choćbyśmy się trzy razy osr...!!! Tym bardziej wyraźne stają się szkody, jakie w polityce zagranicznej czyni rząd. Tusk i Sikorski zdołali popsuć relacje zarówno z USA, jak i z Rosją! Muszę więc przyznać, że mimo iż rząd jest absolutnie indolentny w polityce gospodarczej, to w polityce zagranicznej jest nadaktywny, co nam , niestety nie wychodzi na dobre.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 19:50 08-07-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie: jesteśmy Państwem B i nie chcemy się z tym pogodzić. Wszędzie się mieszamy i uważamy że jesteśmy najlepsi. Tymczasem inne kraje cicho się rozwijają, do niczego się nie mieszają i żyją sobie w spokoju i dostatku. Jesteśmy w UE a szukamy pomocy w NAFTA? To po co nam było wstępować do UE? Trzeba było od razu zaproponować partnerstwo strategiczne z USA według koncepcji J.K.Mikke :)))
A co zrobi bidna Polska jak USA przystąpi do UE? Powiecie Ameryka nie leży w Europie". A jaki to dzisiaj problem? Utworzy się US - Unię Światową ;)
Z kim byśmy nie trzymali to niestety byliśmy, jesteśmy i będziemy maluczcy. Czas to zrozumieć i udowodnić swoje wartości czynami, a nie pyskówkami, w których Polacy są najlepsi ;)
Jakie mamy dziś karty przetargowe?
Szkoda tu tworzyć kilkutomowe dzieło, więc powiem krótko: mylisz się kolego bandolero. Modernizacja naszej armii byłaby możliwa bez pomocy USA. Niestety nasz przemysł został bezpowrotnie zniszczony albo oddany w ręce kapitału obcego. Nawet dzisiaj kiedy waży się los Stoczni polskich mówi się o tym, iż opłacalniej dla Skarbu Państwa byłoby postawić je w stan likwidacji. Ludzie tam pracujący oraz potencjał tych Stoczni jest nieistotny. Na naszych oczach odbywa się największa zdrada dziejowa. Niszczone jest to o co walczyli nasi przodkowie. Niszczone jest to w majestacie prawa i rękami Polaków niestety... chyba Polaków?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wujekblacha - myślę, że to nie my" - społeczeństwo Polski nie chcemy zgodzić się z pozycją naszego kraju w świecie ale politycy, którzy chorują na niedomiar wzrostu i przerost ambicji.
Polacy mają jednak wiele zdrowego rozsądku wskazują na to także wyniki badań opinii społecznej wskazujące, że większość z nas nie chciała arczy" w Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wujekblacha ma dużo racji. Szczególnie jeżeli chodzi o to co się dzieje z przemysłem w rękach Skarbu Panstwa. Nasi politycy powinno wreszcie przestać wypychać sobie kieszenie i pluć na siebie, i choć raz zrobić coś dla dobra Polski, a nie własnego tyłka. Przykład zbrojeniówki i teraz Stoczni jest żenujący, i pod tym podpisujemy się my wszyscy???

Jeżeli chodzi o sojusz militarny z USA, oczywiście dobrze go mieć, ale trzeba pamietać ze USA dba przedewszystkim o interesy USA, a polscy politycy jak by tego zupełnie nie rozumieli, i koniecznie chcą się całemu światu przypodobać, co wcale nie jest ani oczekiwane ani koniecznie.

A modernizacja armii nie powinna być przeprowadzana przez polityków tylko przez zawodowych zolnierzy. I nie koniecznie musimy modernizować amerykańskim sprzętem - przykład nasze Beryle, czy też Rosomak, co tak się US Marinom podoba ze chcą własne kupować, bo Hamery, choć bardzo fajne, były zaprojektowane na ostatnia wojnę (typu Pustynna Burza 1), gdzie fale atakujących wojsk szybko podbijają terytorium wroga i szybko się po tę wycofuja. Teraz w walkach w mieście typu Stalingrad i atakach samobójczych ten pojazd nawet z dodatkową tona blachy nie nadaje się zupełnie na patrolowanie. Czyli nasi politycy muszą wreszcie zrozumieć że nie wszystko dobre co z USA, albo nie wszystko złoto co się swieci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą i dodam że powinniśmy cicho siedzieć budować drogi ze wschodu na zachód i zbierać kasę czerpiąc korzyści z naszego geopolitycznego położenia a nie robić sobie z tego powodu miliony problemów,bo kasa rządzi światem ten kto ją ma może sobie kupić wszystko ,nie potrzebuje przyjaźń to wszyscy zabiegają o niego.Ta tarcza jest nam potrzebna jak dziura w moście i jeśli się tak głębiej zastanowić nie wiadomo czy to nie świadome działanie amerykanów aby wsypać trochę piachu w rozpędzające się tryby europejskiej gospodarki bo jak to kiedyś ktoś powiedział ,,zgoda buduje ,niezgoda rujnuje'' a stany patrzą z coraz większym przerażeniem na rozszerzającą się Unię i oddalającą się wizję silnej Ameryki panującej i liczącej się w świecie .Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wypada jedynie zgodzić się z przedmówcami..
Jesteśmy w drugiej lidze i jeżeli chcemy się liczyć to powinniśmy awansować do pierwszej a to można zrobić tylko poprzez rozwój gospodarczy i technologiczny.
Bycie wiernym i uległym sojusznikiem USA przypomina mi sytuację Kuby za Batisty.
PS kolego M164U a czy na pewno chodziło o Rosomaki a nie o Rysie ? Co prawda nasze eksperymenty z odchudzeniem tej maszyny mogą być dla Marines interesujące ale o ile wiem to Ry ś w wersji MED wywołał swego czasu sensację w Iraku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie możemy?! Jak nie możliwe!?

Współczesna Polska to taka wielka plama na mapie Europy bardzo korzystnie ulokowana* z ogromnym potencjałem gospodarczym, ludzkim i nawet geologicznym - pod wieloma względami w przeszłości nawet z komunistyczną gospodarką na karku byliśmy w stanie zadziwić świat w różnorakich dziedzinach nauki i gospodarki.

mówienie, że nie jesteśmy w stanie zmodernizować naszej armii tylko musimy się łasić do jakichś bandytów gotowych zamordować własnych obywateli aby tylko wciągnąć swój kraj w wojnę - wg powinno podlegać pod sąd polowy, tak samo jak te wszystkie dupki, które nasz kraj rozmontowały w pył, a teraz kolanami wycierają posadzki na obcych dworach". Ludzie, przecież to już było w przeszłości! Jak nasza szlachta" i magnactwo posadzki prusowi tudzież carycy pastowała kolanami!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę latek pracowałem w POLSKIM przemyśle zbrojeniowym, jako mgr.inż, nie uważam że amerykańce mieli jakieś hiper" technologie, Ale cóz teraz rządzą prawnicy, bo taż to państwo prawa!! Ja na polit. warszaw. miałem 48godzinek tygodniowo /zajęć/ a Koledzy z prawa tylko 6-8 resztę czasu spędzali siedząc na krawężniku przed Hopferem popijając winko! Dlatego jest jak jest! Naród Wybrał!!!!
Trzeba uszanować wolę NARODU.
GW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już miałem nadzieję, że nie usłyszę więcej na tym forum epitetów w rodzaju: lewactwo", europejsy", czy ząd różowych libertynów".

MODERATORZE POMSEE - TROCHĘ WIĘCEJ SIĘ PO TOBIE SPODZIEWAŁEM!

BO to jest język rodem z radyja, a nie język dyskusji i spierania się ludzi na pewnym poziomie. A jeżeli to forum ma prezentować jakiś poziom, to najwyższy czas skończyć z takimi praktykami. Bo można się różnić i spierać w wielu sprawach, ale język fanatyzmu i nietolerancji dla innych powinien być raz na zawsze wyeliminowany z tego forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans wołasz o sprawiedliwośc i demokracje, ale jednocześnie nawołujesz do eksterminacji słuchaczy Radija Maryja i tv Trawam! Ciekawy pogląd i podejście do sprawy???
Pozdrawiam
GW
Ty chyba jesteś straszny" demokrata!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z patriotów" to może wypożyczą nam Mela Gibsona bo tamten to przynajmniej był skuteczny w przeciwieństwie do tych teraźniejszych o tej samej nazwie...
Cytat z wiki:
W trakcie operacji wyzwolenia zajętego przez Irak Kuwejtu, pod kryptonimem "Pustynna Burza, doszło do pierwszego w historii aktywnego zwalczania pocisków balistycznych. Saddam Husajn, mając na celu sprowokowanie Izraela do militarnej odpowiedzi, co mogło doprowadzić do wzburzenia w krajach arabskich i rozłamu w antyirackiej koalicji, rozkazał wystrzelić na ten kraj znajdujące się w posiadaniu Iraku taktyczne pociski balistyczne Scud oraz Al Hussein, przy czym ostrzałem objęto również uczestniczącą w koalicji Arabię Saudyjską. Pierwsze bojowe użycie systemu Patriot nastąpiło 18 stycznia 1991 r., jak się jednak później okazało, alarm wynikł na skutek usterki komputera[10], w rzeczywistości bowiem, Irak nie przeprowadził w tym dniu żadnego ataku na Arabię Saudyjską.[11] To wydarzenie, zupełnie bezpodstawnie, zostało uznane za pierwsze w historii zestrzelenie pocisku balistycznego, mimo braku pocisku, który miałby zostać zestrzelony. W trakcie pierwszej wojny irackiej, system Patriot został bojowo użyty ponad 40 razy, osiągając pewną liczbę trafień, jednakże rola systemów Patriot w pierwszej wojnie irackiej do dnia dzisiejszego jest przedmiotem wielu kontrowersji.

Klęska w Dhahran [edytuj]

25 lutego 1991 roku, iracki Scud spadł na koszary w Dhahran w Arabii Saudyjskiej, zabijając 28 amerykańskich żołnierzy. Jak ujawniło dochodzenie rządowe, niepowodzenie przechwycenia Scuda nad Dhahran zostało spowodowane błędem oprogramowania w zegarze systemowym komputera. Bateria Patriot w Dhahran była w dyżurze bojowym już od stu godzin, w tym czasie zegar systemowy komputera systematycznie zwiększał błąd w pomiarze czasu, który w momencie zaplanowanego strzału wynosił już 1/3 sekundy. W przypadku strzału do tak szybkiego celu jak rakieta balistyczna, spowodowało to błąd w określeniu pozycji wynoszący 687 metrów. Radary prawidłowo wykryły stanowiącego cel Scuda, komputery określiły jego prędkość i trajektorię, jednakże na skutek błędnego pomiaru czasu nieprawidłowo wyliczyły planowane miejsce jego zniszczenia przez pocisk PAC. We właściwym momencie celu nie było w miejscu, w którym powinien się znajdować zgodnie z błędnymi wyliczeniami, wobec czego komputer stwierdził fałszywy namiar i usunął dane celu z systemu, przechwycenie nie nastąpiło, a Scud uderzył w koszary zabijając 28 ludzi. Wskazać przy tym należy, że system Patriot, opracowywany pierwotnie do zwalczania radzieckich środków napadu powietrznego i balistycznego, konstruowany był z założeniem, że w celu utrudnienia lokalizacji nie będzie działał w jednym miejscu dłużej niż 8 godzin.[12]

Armia izraelska zidentyfikowała ten błąd oprogramowania już przed feralnym dniem i 11 lutego 1991 r. poinformowała o nim producenta oprogramowania, jednakże odpowiednia "łata dotarła do Arabii Saudyjskiej dopiero 26 lutego, a więc jeden dzień po uderzeniu Scuda w Dhahran."

Tragikomiczne nieprawdaż?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kolego balans, oczywiście, że możesz powiedzieć, nigdy nie słuchałeś Radia M. i TV Trwam, bo to poniżej Twego poziomu i opierasz się na poglądach ADASIA. Twoja sprawa!
Sądzę z Twych wypowiedzi, że mógł byś moim wnuczkiem.
PS1. I nie ubliżal innym uczestnikom FORUM
PS2. A jakie masz wykształcenie?????
PS3. ja robie habilitacje po doktoracie
PS4. Moje nazwisko jest umieszczone na tym Forum wystarczy wpisać w Google
PS5. prace naukowe i publikacje też przy okazji" wylezą !
PS6. no i oczywiście namiętnie słucham Radia Maryja i TV Trwam
chodź nie jestem praktykującym katolikiem, i wcale się tego nie wstydzę!!!!!
Pozdrawiam
GW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41pp a gdzie ja nawołuję do jakiejś eksterminacji"!
Gdzie to wyczytałeś w moim poście???
Ja jedynie apeluję o CYWILIZOWANĄ DYSKUSJĘ NA ARGUMENTY, A NIE NA INWEKTYWY! Czy to tak trudno zrozumieć?!
Bo jeżeli to forum ma czemuś służyć, a nie jedynie pyskówkom, to najwyższy czas zacząć dyskutować na argumenty - jestem za bo moim zdaniem za tym przemawia to, to i jeszcze to. Jestem przeciw bo moim z kolei zdaniem za tym przemawia - to, to i jeszcze tamto. A nie te: ty czytelniku GW, albo ty różowy libertynie, albo ty lewaku, albo ty zwolenniku europejsów...

Bo co taka dyskusja da? Chyba jedynie kolejną pyskówkę i w rezultacie kolejne wielkie .... NIC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans Dzięki za wyważoną" odpowiedź na mój post, ale namieszałeś z R. Maryja i to spowodowało moją reakcję! Oczywiście że FORUM powinno być apolityczne". Zresztą wiele się tu dowiedziałem z założonego wątku mjr E.Bilik, a i coś chyba też dodałem do skarbnicy" wiadomości!!!
Dlatego Dziękuję i przepraszam jeżeli Czujesz się urażony! Byłem w latach 70-tych oficerem kontraktowym w 6PDPD /Szkolny bat szturmowy/ Niepołomice . Tam mnie uczono zabijać i ja uczyłem!
Może zwichnięcie psychiki!?
A to już tyle lat! Żona też mnie atakuje, że mam reakcje niewspółmierne do ew. zagrożenia.
Pozdrawiam
GW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD VOCEM 41pp.
Radyja to słuchałem i to dość długo, bo byłem zafascynowany przypadkiem kolegi [człowiek na poziomie, z niezłą opozycyjną przeszłością] a jak zaczął słuchać tego radyja to jakby do jakiejś sekty przystąpił - zero kontaktu. Tylko w kółko: żydzi to największe zło na tym świecie itd. Nie żebym był filosemitą , ale w końcu nie wytrzymałem i wypaliłem: a Matka Boska to kto jak nie żydówka, Jezus Chrystus to kto jak nie żyd, a Apostołowie to może Aryjczykami byli? A Ty mi znowu z Adasiem" wyjeżdżasz - zapewniam Cię, że ten Adaś to nie z mojej bajki jest.
Bardzo możliwe, że mógłbym być [potencjalnie] Twoim wnuczkiem, pod jednym wszakże zasadniczym warunkiem, że masz mocno przekroczone... 100lat. Bo byłem wnuczkiem mojego dziadka - rocznik 1893. Jak na te lata to masz jeszcze całkiem świeży umysł - gratuluję!

Ad. PS1 Bardzo uważam aby nikomu nie ubliżać, acz przyznam się, że na te przeszło 1500 postów to mnie kilka razy faktycznie poniosło, ale zostałem bardzo sprowokowany. Bardzo tego zresztą żałowałem i publicznie przepraszałem.
Ad PS2 A co wykształcenie ma tu do rzeczy? A coś takiego jak np doświadczenie życiowe się wg. Ciebie nie liczy?
Ad PS3 Gratuluję habilitacji po doktoracie [KUL?]. Ja takich ambicji i aspiracji niestety nigdy nie miałem, acz gwoli prawdy to te parę ładnych lat na uczelnię [techniczną] to dymałem.
Ad PS4 Twoje nazwisko to Twoja prywatna sprawa, mnie do tego nic.
Ad PS5 Czekamy.
Ad PS6 Żyjemy w wolnym kraju i jak najbardziej wolno Ci słuchać czego tylko zapragniesz, jeżeli pasjami słuchasz Radia Maryja to tylko i wyłącznie Twoja sprawa - mnie do tego absolutnie nic. Ale już co do publicznej deklaracji: ie jestem praktykującym katolikiem" to byłbym bardziej ostrożny...

Pozdrawiam
NDZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie