Jump to content

coe

Forum members
 • Content Count

  1450
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Sokół z ciekawym godłem na drzwiach wózka.
 2. Kilka wątków z konferencji prasowej kpt. Wrony: Wrona podkreślał, że nigdy wcześniej nie miał takich kłopotów, jak podczas wtorkowego lotu. Tłumaczył, że usterka, którą wyłapał system pokładowy, jest opisana w instrukcji, wraz ze wskazówkami, co należy zrobić. I tak też postąpił on i reszta załogi. Jak zapewnił, nie było przesłanek, by obawiać się o awaryjne lądowanie, ponieważ piloci ćwiczą je na symulatorach, w tym lądowanie bez wysuniętego podwozia. Konstrukcja samolotu przygotowana jest do tego, że samolot może oprzeć się na gondolach silników i kadłubie i on to obciążenie wytrzyma".
 3. Jak zwykle u nas wielka narodowa ekscytacja (bo my to nawet na drzwiach potrafimy) ze zdarzenia faktycznie niecodziennego, ale normalnego! Konstrukcyjnie 767 jest przygotowany do awaryjnego siadania na brzuchu, procedury awaryjne szczegółowo opisują ten manewr, a piloci są szkoleni w jego przeprowadzaniu. W całym zdarzeniu nie było żadnych zaskakujących sytuacji, które wymagałyby nagłych decyzji pilota na wagę życia lub śmierci" - wszyscy mieli dostatecznie dużo czasu na przygotowania i nawet pogoda była korzystna. Całe gadanie mediów o krążeniu nad Warszawą" to totalna bzdura obliczona na se
 4. 6.08.1920 Rembertów - ok. 6km na południowy-zachód od Ossowa
 5. A to unikatowe zdjęcie tego samego pomnika podczas jego niszczenia przez Niemców. Zdjęcie pochodzi ze strony Foto-Archiwum dawnego Rembertowa.
 6. Jeszcze raz pomnik sprzed bramy CWP w Rembertowie. Zdjęcie zrobiono w lutym 1941... Jak widać twierdzenie, że Niemcy niszczyli pomniki marszałka zaraz po wkroczeniu to tylko mit.
 7. Ten samochód to nie Chevrolet, ale Buick Special 4-door Touring Sedan (model 41) z 1938 roku.
 8. projekt pomnika dla Ostrowa Mazowieckiego
×
×
 • Create New...

Important Information