Skocz do zawartości

Ruch Autonomii Śląska w liczbach


Rekomendowane odpowiedzi

Ale czy Polska nie jest Polaków i dla Polaków? Teraz walczy się o przynależość etniczną, juto partyjną, a następnie kościelną, i stwierdzam że żadna przynależność nie zrobiła nic dla ogółu Polaków a tylko dla swoich prywatnych i kolesiowskich poczynaniach, budząc wstręt i nienawiść do tych co takowych nie respektują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
woytas (12111 / 448) 2013-12-20 12:59:29

Ślązok Polok Paweł P. już nie jest członkiem RAŚ....

______________________

Krzyś- pofatyguj się przeczytaj projekt autonomii... Bilion na inwestycje przy tym wysiada, wg mnie...



Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 15:21 20-12-2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti ja jako góral z pochodzenia II pokoleniu znam tą prawdę ale akurat w tym jednym przypadku należy zastosować wyjątek dla tego typu skołtunień.
----------
Krzyś dodam od siebie temat tzw.Trzeciej fali i tego jak grupa mała może sterować grupą dużą.
--------------
A może powinno się im pozwolić .......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol.tosca-ja nie ślązak,ja scyzor z kieleckiego,do ślązaków nie mam nic,to fajniludzie i kumple,ale przypomniała mi się tamta rozmowa .Szkoda żew naszym kraju są ludzie pokroju takiego jak ten typ,który w taki sposób wypowiada się o kraju w ten sposób ,któremu myślę że coś chyba powinien zawdzięczać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym właśnie problem że Śląsk zapomina o tym że w Polsce może nie miał cudownie ale mógł mieć znacznie gorzej gdzie indziej :)
--------
Ale czy ulandowienie tej krainy było by czymś co groziło by rozczłonkowaniem kraju------
Chyba nie koniecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie spotykam się z opiniami, że każdy prawdziwy Ślązak głosuje na RAŚ bądź jest za autonomią. Ten kto tego nie robi jest zdrajcą. Opcja polska odpada w blokach.
Co do rybnickiego szpitala fiksum-dyrdum"... Mieszkałem blisko 10 lat 200 metrów od niego i 2 krotnie zagościł u Nas uciekinier w białych szatach :>
To, że Pan P. nie jest już w RAŚ wiem na bieżąco. Ale w klubie jest więcej osób z takimi samymi poglądami - więc wlał - wylał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas teraz to przesadziłeś. Co kto będzie robił to sam będzie o tym decydował a nie ty mu rozkazywał, a czy ja jestem w Rasiu czy innej bandzie to jest tylko moje ego. Tak więc możesz sobie ustawiać ludzi w najbliższym otoczeniu a rządzić możesz sobie w domu o ile ci pozwolą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyś my z Woytasem to ten tego ale ten atak na niego jest chyba nie na miejscu
Jego wypowiedź
---Generalnie spotykam się z opiniami, że każdy prawdziwy Ślązak głosuje na RAŚ bądź jest za autonomią. Ten kto tego nie robi jest zdrajcą. Opcja polska odpada w blokach---
raczej dotyczyła poglądów ogółu niż jego osobistego zdania na ten temat
--------------
Tu prośba dyskutujmy o samej idei a nie o ich nosicielach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pozwole sobie napisac pare słow na ten temat poczytajcie status RAS a wtedy zrozumiecie o co nam Slonzakom naprawde chodzi, TYLKO O UZNANIE PRZEZ POLSKE ZE JESTESMY MAMY SWOJA KULTURE I JEZYK kture jeszcze przetrwały mimo usilnych staran zeby to zniszczyc niestety polacy sami sobie zapracowali na to traktujac Slązaków jak białych murzynów , do lat 80 zaden slazak nie miał prawa w pl obiac kierowniczego stanowiska to sa fakty , zabroniono nam rozmawiac w swoim jezyku , a ja sam nie raz byłem tempiony za gware w szkole ,w wojsku i w pracy . wiec co mam zawdzieczac polsce ? niemcem tez sie nie czuje , to kim własciwie jestem . SLĄZAKIEM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że odezwał się ktoś zainteresowany bo myślę że i woytas i yeti nie chętnie by dyskutowali na ten temat ze względu moderacji i zarzutu stronniczości.
-----------------------
No i na początek bierzemy pierwszego demona czyli pkt.6 waszego stowarzyszenia
========Ruch może należeć do innych krajowych i międzynarodowych organizacji i stowarzyszeń o
podobnych celach lub podobnym zakresie działania===========
-------
w Historii świata już było kilka ruchów które w pierwszej fazie swoich działań granice państw przekraczały li tylko ideologicznie a po umocnieniu swojego JA pojawiały się roszczenia jak najbardziej realne i materialne
----------------------
czy tak nie będzie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol jeszcze jedna prośba co by było merytorycznie
''do lat 80 zaden slazak nie miał prawa w pl obiac kierowniczego stanowiska to sa fakty ''
----------
Skoro fakty to można podawać źródła żeby nikt nie zarzucał bajkowości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymmm...Trochę nie mogę załapać oco biega z tą autonomią,czy oto abyście mogli godać po śląsku ( przeciesz godocie,i w wojsku tyż-moja kompania liczyła 120 chłopa w tym 90 hanysów i nikt problemów nie robił)czy o autonomię taką jaka była przed wojną? Bo jeśli o tą pzedwojenną to dajcie sobie spokój.Poszukałem trochę w szukajce jak to było z tą wolnością i znalazłem takie coś;http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojew%C3%B3dztwo_%C5%9Bl%C4%85skie_(II_Rzeczpospolita).Jest tam cytat odnośnie genezy autonomi śląskiej ,,Wliteraturze zwraca się uwagę na to że decyzje Sejmu Ustawodawczego były pewnego rodzaju odpowiedzią na podniesienie rejencji oposkiej do rangi prowincji przez sejm pruski 14 pażdziernika 1919 r.Statut gwarantowałautonomię tej częściSląska Górnego oraz części Księstwa Cieszyńskiego,które znajdą sięw granicach państwa polskiego;; Czyli tylko i wyłącznie chodziło o głosy ludności polskiej w kwestji plebiscytu i pzyłączenia tych ziem do Polski.Jak przyłączycie się do nas to będziecie mieć wolność i swobodę ,a jak nie to was niemcy zjedzą.J dalej;;Autonomia Śląska wynikająca z odmienności narodowościowej ,kulturowej,gospodarczej regionu w zamyśle rządu polskiego miała wspierać walkę propagandową,toczoną pomiędzyPolską i Niemcami w związku z plebiscytem który miał zdecydować o przynależnoiści Górnego Śląska do któregoś z państw.Jak na tamte czasy to było słuszne,-aie teraz.Czy po uzyskaniu autonomi Sejm Śląski dałby sobie radę z obowiązkami na niego nałożonymi,powiedzmy z takimi jakie miałten sejm przed wojną?Choćby organizacja policji,jej utrzymanie z własnych środków,szkolnictwo w pełnym zakresie,komunikacja ,dbanie o bezdomnych itd.Bo chyba Unia kasy by nie dała,a tamprzecież bida z nędzą razem pędzą,jak zresztą wszędzie.A,i jeszcze jedno takie coś: a co ze Śląskiem Cieszyńskim któredo ziemie należały do autonomii,a teraz są u naszych sąsiadów? Tam też chcą autonomii jak przed wojną?Jeśli tak tomoże i przyłączenia się do Śląska?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti ja mam to z tego linka
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CDoQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.raschorzow.org%2Fdownloads.php%3Fcat_id%3D4&ei=j4O1UqT5FKm2yAPZi4GQCg&usg=AFQjCNEtmH3-r9EBQ5iVFsepdTUq4op0qw&bvm=bv.58187178,d.bGQ&cad=rja
---------------
To nie moja wina że mają burdel w organizacji :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śląsk bez problemu poradziłby sobie ze wszystkimi obowiązkami wynikającymi z autonomii. Ślązacy to porządni ludzie, pracowici, obowiązkowi.

Wracając do postu kolegi ppitero - oczywiście, że osoby porozumiewające się językiem śląskim miały problemy w życiu. Ale Ślązacy w podobny sposób traktowali osoby przyjeżdżające z Polski na Śląsk - zacznijmy od obraźliwego słowa werbusy" - potem leciały gorole" we wszystkich odmianach - pewnie znasz gorole do szole" ?
Pracuję praktycznie z samymi Ślązakami, rodzina od żony jest czysto Śląska - znam te problemy Śląska. Mam wyrobione swoje zdanie na temat Śląska i Ślązaków. Generalnie bardzo pozytywne - oczywiście zdarzają się wyjątki tak jak wszędzie.
Ale używanie merytoryki ękart traktatu wersalskiego" jest dla mnie nie do zaakceptowania. Darzyłem RAŚ olbrzymią sympatią - niestety teraz już tak nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to
Ślązacy tak autonomia bo
-uciskani
-poniżani
-nie zrozumiani
-wyzyskiwani
-obrażani
-ignorowani
-oraz wszystkie w miarę cywilizowane ANI jakie można napisać bez kartona
-----------------------------
Warszawka i spółka też sami bo to Pany patryjoty wykształcone normalnie sami o siebie zadbają i wooogule(księstwo im a co)
----------------------------------
Pomorze to i tak zawsze niemce trzymali to i tera przygarną
no kaszubi trochę piszczeć bedo ale po czasie będzie im lepiej
-------------------------------------
A ścianę wschodnią to ruskim opylić bo i tak reszta wspaniałych nacji ma te regiony za balast bo tam to się tylko bieda lęgnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemhttp://www.polskatimes.pl/artykul/59697,niemcy-pochodzenia-slaskiego-chca-autonomii,id,t.htmlcy to Niemcy,a Polska to Polska.Bawaria posiadając autonomię ,chyba nie ma zamiaru przyłączyć się do nas ,tak jak bojownicy o autonomię śląska do niemiec .
,,Gdy słyszę o Bawarii i autonomii ,to cierpnie mi skóra- mówi za to prof.Dorota Simonides,jeden z największych autorytetów politycznychi moralnych na Śląsku Opolskim.-Dla mnie jest to coś niebespiecznego.I kto tu ma być V kolumną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że w obecnych realiach Górny Śląsk z autonomią by sobie nie poradził- chyba że była by to autonomia fasadowa. Z prostej przyczyny- siłą Górnego Śląska był przemysł ciężki, którego znaczenie dziś jest dużo niższe niż dawniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiedlić wszystkich na zachodnia granicę w ramach akcji odra" i dać im autonomię. Będzie spokój niech się nawet do RFN przyłączają tam to na nich będą z otwartymi rękami czekać. A ci co chcą tu żyć niech zostaną i przestaną być kartą w rozgrywkach niespełnionych politycznie oszołomów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie