Skocz do zawartości

Weterani pana prezydenta


Rekomendowane odpowiedzi

No cóż nie pierwszy to już raz pan prezydent i jego stadko wykazali inwalidztwo umysłowe i przedziwną zdolnośc do wymyślania i plecenia andronów.
Najgorze jest to, że ten obóz polityczny mieni się sprawiedliwym i odżegnuje się od poprzedniego reżimu, a tym czasem... Oni!! Szanowni Państwo też lepiej wiedzieli kto jest znaminitszym Polakiem i kto z większym poświęceniem walczył za Ojczyznę. Czym sprawiedliwość socjalistyczna różni się od PiSowskiej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Pomsee! Pan znów szuka dziury w całym ( a może tylko lekko naddartym całunie ). Po pierwsze primo o sprawie zaczęto pisać parę dni temu. Po drugie primo - źródła, źródła i jeszcze raz źródła. A Pan szanowny tylko GW!!! Bój się Pan Boga.
Aha. Po trzecie primo - Pan łaskawie nie doceniasz inteligencji Użytkowników. Bo zaraz się Pan dowiesz, że ci z tamtej strony to nie mieli czerwonej krwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zupełnie abstrahując od tematu - ciekawy jestem ilu faktycznie żyje takich prawdziwych kombatantów. Prawdziwych tzn. takich którzy faktycznie walczyli z bronią w ręku z okupantem. Bo czasem można odnieść wrażenie, że im więcej czasu mija od wojny to tych kombatantów nam przybywa. A mój ojciec np. nigdy nie starał się być kombatantem - za komuny nie zapisał się do ZBOWiD-u bo twierdził, że od czerwonych nic nie chce, a w wolnej już Polsce miał jedynie bardzo luźne [towarzyskie] kontakty z jednym z kół byłych żołnierzy AK przy Klubie Inteligencji Katolickiej. Może zabrzmi to patetycznie, ale twierdził, że to co robił to robił dla Polski, a nie dla jakiś przywilejów. Słyszałem natomiast i o takich przypadkach, gdzie \\kombatantem\\" zostawała niewiasta, która podobno będąc bardzo młodą dziewczyną czasami zanosiła partyzantom mleko do lasu - tak przynajmniej stwierdziło 2, czy 3 świadków...
Pozwalam sobie zapodać zdjęcie [które już kiedyś zamieszczałem] mojego ojca [to ten młody człowiek po lewej] z 44 roku gdy w ramach \\Burzy\\" szli na odsiecz Powstaniu Warszawskiemu, a gdy rozkaz odwołano to się zbuntowali i poszli dalej, aż nad brzegami Pilicy rozjechały ich niemieckie Pantery. I nawet w książkach traktujących o tamtych czasach mój ojciec występuje jako plut. \\Strzała\\" - NN.
A co do artykułu, no cóż - \\polskie piekiełko\\"...

balans



Post został zmieniony ostatnio przez moderatora woytas 21:28 04-03-2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co te palanty jeszcze wymyślą. Jak się miało 18 lat mieszkało pod lasem i poszło z pierwszymi partyzantami którzy pojawili się we wsi ,albo walczyło w powstaniu w AL ,bo stary pracował w fabryce, to teraz jest się Beee za...jakąś politykę :))))))...i nie dostanie się pod koniec życia darmowych lekarstw.Jak się było ubekiem ,komuchem , gnidą i oprawcą to jakoś kilkutysięcznych emeryturek nikt nie zabrał. Ale widocznie wierchuszki" się nie rusza ...bo mocni dalej są ,a KGB czuwa :)Mógł by jeszcze pan prezydent wpaść na pomysł ,żeby odbierać dyplomy otrzymane na komunistycznych uczelniach, świadectwa maturalne z komunistycznych szkół, mieszkania, które ludzie otrzymali od komunistycznych zakładów pracy ...a najlepiej wszystkie komunistyczne osiedla zrównać z ziemią z tą bandą co się sprzedała komunie za parę metrów kwadratowych .Zakładów i fabryk nie ruszamy bo państwowych już nie ma ...co się dało to zniszczyli, rozkradli, albo sprzedali i jest teraz prywatne - demokratyczne" czyli słuszne i nie ważne ,że nie polskie. Za parę lat dobiorą się do tyłka i AK owcom ,no bo jaki polski" bank z niemieckim prezesem będzie dawał kasę polskiemu bandycie który odstrzelił łeb jego dziadkowi ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szału mnie doprowadza takie trktowanie ludzi , którzy poświęcili swe najlepsze lata... i obojętnie pod jakim sztandarem.. bo na ogół . jak słusznie kol jacenty2004 napisał nie bardzo mieli wybór.
Do szału mnie doprowadza celebrowanie jednych kosztem drugich..
Do szału mnie doprowadza wykorzystywanie jakichś zaprzeszłych animozji do dzisiejszych gierek politycznych... małych ludzi..
Tak w geście malutkiego sprzeciwu jutro pójdę do marketa , kupię na wyprzedaży kratę zniczy zakurzonych jeszcze od wszystkich świętych i zapalę po jednej na każdej mogile z lat wojny , pokutującej jako niemy świadek na poboczu drogi do nowej świetlanej przyszłości.
Hak wam w smak panowie politycy.
pozdro Erih
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szału mnie doprowadza takie trktowanie ludzi , którzy poświęcili swe najlepsze lata... i obojętnie pod jakim sztandarem.. bo na ogół . jak słusznie kol jacenty2004 napisał nie bardzo mieli wybór.
Do szału mnie doprowadza celebrowanie jednych kosztem drugich..
Do szału mnie doprowadza wykorzystywanie jakichś zaprzeszłych animozji do dzisiejszych gierek politycznych... małych ludzi..
Tak w geście malutkiego sprzeciwu jutro pójdę do marketa , kupię na wyprzedaży kratę zniczy zakurzonych jeszcze od wszystkich świętych i zapalę po jednej na każdej mogile z lat wojny , pokutującej jako niemy świadek na poboczu drogi do nowej świetlanej przyszłości.
Hak wam w smak panowie politycy.
pozdro Erih
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiekusniegu dopadłes mnie :(
Przyznaję sie dobrowolnie, że uprawiana przeze mnie propaganda Gazety Wyborczej" jest związana z tym, że otrzymuje procent od jej sprzedaży a także od liczby osób odwiedzających portal gazeta.pl.
Przyznaje sie też do uczestnictwa w tajnym sprzysiężeniu, które ma na celu wyniesienie na ołtarze Adama Michnika i z tego własnie powodu oraz za judaszowe srebrniki podjąłem działalnosć mającą na celu skażenie czystej duszy Polaka i shańbienie historii Rzeczypospolitej.
Proszę o niski wymiar kary i wyrozumiałosc pomimo obrzydliwych pobudek, które mną kierowały :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Pomsee - przyznajesz się dobrowolnie czy dobrowolnie sączysz jad w nasze słowiańskie serca? Zresztą nieważne.
Tak czy inaczej, na szczęście, temat Twój nie wywołał na formu zamieszek.
Ale, na serio- zastanawiam się czy mój Dziadek, który doszedł do Berlina ( a ruszał z tajgi ) był gorszy patriotą lub Polakiem od brata drugiego Dziadka - ten po wojnie na moment się odnalazł w czeskiej Pradze ( bo Go tam razem z Brygadą Świętokrzyska rzuciło )?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowiekusniegu Twoje pytanie dla każdego rozsądnie myslacego czlowieka są retoryczne.
O ile potrafię zrozumieć wykluczenie z grona kombatantów kogos kto mimo chlubnej karty z lat II wojny po jej zakończeniu shańbił się pracą np. w UB to różnicowanie weteranów dlatego bo byli np. w AL, PAL czy w I lub II armii WP jest po prostu procederem dla mnie obrzydliwym.
Bo przeciez w latach wojny wybór organizacji ruchu oporu był często przypadkowy tak jak to pisze powyżej jacenty2004. Ludzie chcieli mieć broń w ręku i bic Niemca a teraz po latach chce się ich zróznicować, uczynić lepszymi i gorszymi. I jeszcze ta hipokryzja:
Na pytanie, czy ustawa nie jest sposobem na kolejne podzielenie środowiska kombatanckiego, otrzymaliśmy z BBN odpowiedź: "Nie."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomsee, czy ty naprawdę nie widzisz świata poza pryzmatem Wybiórczej? Czy oberguru polskiej lewicy Michnik naprawdę jest dla ciebie ostateczną wyrocznią? Może teraz pośmiejemy się z weteranów podwórkowego premiera Tuska- magistra historii, który nie wiedział, że dziadek w Wehrmachcie służył? A może z profesora" Bartoszewskiego, któremu nigdy nie udało się skończyć żadnych studiów? Moglibyśmy, ale po co? Spójrz na górę tej strony- Wszystko o skarbach i przygodzie". Czy obrażanie Pana Prezydenta to dla ciebie wielka przygoda? Przestań zaśmiecać forum idiotycznymi wątkami, które mają na celu jedynie obrażanie osób o poglądach politycznych innych niż te z GW! Wyżywaj się na onecie, forum wyborczej, trybuny itp. Nie zawracaj głowy prawdziwym poszukiwaczom i znajdź sobie jakieś forum polityczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez lustracji to i Rokossowski by dostał ten status jak by żył....
Bubel który należy przemyśleć i dopracować bo sama idea słuszna i jak dla mnie nie ma różnicy po której stronie walczyli i przelewali krew zwykli żołnierze ( czy to ze wschodu czy z zachodu, oczywiście wykluczając wermacht i inne tego typu:) ). Większość tych ludzi którzy w różnych okolicznościach walczyli w II wś walczyło o Polskę. Niestety kwoty tych proponowanych świadczeń to jałmużna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musamman2- masz do świata pretensje, że GW w ogóle istniej, że GW ujawnia czy że ujawnia pomysły trafne inaczej? Bo rozumiem, że w istnienie takiego dokumentu nie wątpisz? Jeśli natomiast jest to fałszywy alarm lub dziennikarze przeinaczają fakty, to Twoim obywatelskim obowiązkiem jest poinformować o przestępstwie organy ścigania.
Natomiast mógłbyś się czasami zastanowić czy warto obrażać Ludzi ( mam akurat na myśli prof. Bartoszewskiego )? Dla przypomnienia- część hierarchów kościelnych wyraziła swoją irytację podłością i chamstwem, które reprezentuje Nowak. Szkoda, że w tym, wypadku nie zapomniano o chrześcijańskim miłosierdziu i skończyło się po raz kolejny na lekkim pogrożeniu palcem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musamman2 - a ty jesteś pewien na 100% co twoi dziadkowie robili podczas wojny?? To przecież normalne, że wielu starszych ludzi pomija pewne fakty z przeszłości swojego życia - szczególnie z wojny.
Mój dziadek walczył po wojnie pod Świerczewskim" z bandami UPa w Bieszczadach i raczej o tym milczał, a ja dowiedziałem się przypadkiem.

aha, tak ci nagle zależy na historii dziadka Tuska, a sam zapominasz, że po prostu praca magisterska Bartoszewskiego została odrzucona z powodu jego działalności patriotycznej.
Ja wiem, że boli - teraz 6 lat podstawówki, 3 lata gimnazjum, 3 liceum, 5 studiów a gdzie tam do 'profesora'?1 - boli, prawda? Taka polska zawiść czy mi się wydaje?

A prezydent to powinien mieć przede wszystkim funkcje reprezentacyjną - i z ostatnich trzech tylko Kwachu spełniał to prezencją i znajomością języków - ale co z tego jak ten komuch był kłamcą lustracyjnym, brał koperty do kieszeni 'z przyzwyczajenia' i schlał się nad polskimi grobami??
Mamy pecha do prezydentów ostatnio, a ty się uspokój i nie wal po wyznawcach rzekomych i prawdziwych gw bo po co twoich nerwów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś moje pytania do Musamanna2? Tak? To przeczytaj jeszcze raz, potem od nowa, jeszcze, aż do zrozumienia treści. Ewentualnie odpowiedz mi w ciemno - chodzi ci o źródło czy o treść?
Z Twojego wątku rozumiem, że jeśli GW napisze, że czarne jest czarne a białe jest białe to zaczniesz wątpić. Natomiast, jeżeli gazeta o zgodnych z Twoimi poglądami napisze, że białe jest czarne, a czarne jest białe uwierzysz w ciemno?
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty :-) Dlaczego miałbym poczuć się urażony? Dziękuję natomiast za rozbudowaną i merytoryczną część Twojego wpisu. Jestem przekonany, że Twoja argumentacja przekona miliony. Ja już wiem, że błądzę. Od dziś, w na początku każdego miesiąca, będę kupował Playboya.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie