Skocz do zawartości

hobby -inne


krystian-szabla

Rekomendowane odpowiedzi

Bahnschutz :)))))


Ps. Kto może podać identyfikację i zdjęcia najmniejszych lokomotywek spalinowych używanych na PKP jak i w kolejach zakładowych za starych dobrych czasów ?

Ps. 2 Nie chodzi o wąskotorówki - tylko normalny rozkład torów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 384
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Dokładnie, SM 01-03 były najmniejszymi lokomotywkami, ale bardziej je należy brać jako pojazdy zakładowe niż kursujące na szlakach...

Natrafiłem na świetną stronkę ukazujące grafiki większości lokomotyw w Polsce, polecam do zajrzenia: http://plewka.ovh.org/slokim/index.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo - dokładnie chodziło mi o SM03. (takie dokładnie ale w kolorze zielonym były na stanie kolei zakładowych cementowni w Małogoszczu i Bukowie). Piękne było to, takie małe ale wagonik beczkowy cementu ciągnęło albo wagonik z drewnem :)

Chyba na trasie Skarżysko-Bliżyn spalinóweczki dalej krażą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalinówki nadal na trasie Skarżysko-Tomaszów Maz. przez Końskie, Opoczno - 1 osobowy dziennie, ale za to kupa towarowych ciągniętych przez SM42/ST43/ST44/SM48 itd.

Fota - ST43 Rumun" (chyba mój ulubiony typ) i Stonka" SM42 z pociągiem towarowym koło Końskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne że są, trochę ich ilostan się przerzedził ale gdzieniegdzie jeszcze na szczęście bywają, w Skarżysku (najbliżej mnie) są bodajże 3 sztuki o numerach 360,530,846.
Fota - gagar" S44-1025 w Piotrkowie Tryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie