Skocz do zawartości

Tanki w filmach fabularnych


wojtekA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Mr2z, STUG z Kompanii to faktycznie pojazd na bazie brytolskiego transportera FV432 Trojan.
Wysokość nie ma tu nic do rzeczy, bo przed przerobieniem go na STUGa obcięto cały pancerz nieco powyżej gąsienic i zbudowano niejako od nowa STUGa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończył się film Kryptonim: Gwiazda". Muszę przyznać, iż były tam całkiem nieźle przerobione Tygrysy", lecz układ jezdny pozostawiał wiele do zyczenia. Były tam też transportery opancerzone SdKfz 251, wyglądały na oryginały, a przynajmniej bardzo dobrze odtworzone. Najważniejsze, że nie było sytuacji, gdzie Niemcy mieli amerykański sprzęt (na dodatek powojenny)...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, aczkolwiek zauważyłem dziwną scenę, gdy jechały (jeden za drugim) przez kadr dwa Tygrysy, jeden miał porządnie zrobione koła, duże, a drugi miał już zwykłe od T-34. Nie raziłoby to, gdyby nie to, że jechały dosłownie w kolumnie! Film ogółem średni, do sprzętu się jednak nie można przyczepić. Kilka Tygrysów zdaje się było na bazie T-55 i dobrze się prezentowały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Te kotki Rosjanie zrobiły na podwoziach T-44 zresztą te makiety to prawdziwi weterani najpierw Radzieckich produkcji filmowych a teraz Rosyjskich a te transportery co mają naśladować 251 to oczywiście czeskie podróbki OT. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, też to zauważyłem... Co do sdkfz to po czasie pomyślałem, iż mogłyby to być te czeskie OT. Tak mi się wydawało przez chwilę, iż jeden z owych Tygrysów miał podwozie T-34? Na dodatek w innym koła miały między sobą duże przerwy, co normalnie nie powinno wystąpic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makiety, przerabiańce, dziwadła...

Kompania Braci czy Szeregowy Rayan miały chyba duże cięcia finansowe na sprzęt. Mogli sprowadzić oryginały, albo kręcić we Francji (a jeśli tam kręcili, to kaszana tym większa).

Pamiętam pewien serial obyczajowy z Francji. W pierwszym odcinku kończy się II wojna, główny bohater walczy w 1 Armii Francuskiej gdzieś w Wogezach. Mają pluton Shermanów, a ich przeciwnikami są... oryginalne Tiger II i Panther. W jednej scenie Tiger nawet wkłada lufę do polowego szpitala niemieckiego, który chwilę wcześniej opanowali Francuzi. Takich czołgów jakoś Spilberg nie sprowadził, a we Francji są na chodzie i można je wynająć do filmów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie