Skocz do zawartości

Tanki w filmach fabularnych


wojtekA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ze swej strony powiem, że zwracam uwagę w filmach wojennych na sprzęt i raczej nie często jest okazja podziwiać dobrze zrobione repliki, a o oryginałach nie wspomnę. Naprawdę wolę już oglądać daną scenę batalistyczną np. bez czołgu, niż kolejną jego kulawą replikę". Jeżeli czego z różnych przyczyn pokazać się nie da, to po co silić się na coś co wiadomo że nie wyjdzie dobrze. Np. tygrysy w Szeregowcu Ryanie", ewidentnie widać pojedyncze koła jezdne i za wąskie gąsienice, no i jak to wygląda? Same zdjęcia zrobione dobrze, ale czar prysnął już po kilku minutach. Jest to niestety niedbalstwo lub brak chęci (bo pieniędzy chyba nie), które rzuca się w oczy. Tak więc dla mnie lepiej jest gdy coś nie jest pokazane, niż pokazane źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • Odpowiedzi 138
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wczoraj w TVP 1 w serialu Moskiewska saga" szalał po sowieckim szpitalu polowym teciak przerobiony na Tygrysa.
Nawet lufę przez okno do szpitala wsadził.
Nota bene scena ta dzieje się w lecie 1941r. ;)
Tak mi sie coś zdaje, że to jeden z tych, które występowały w Wyzwoleniu" w bitwie pod Kurskiem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był jeden z tych starych dobrych filmów yorik ????

W którymś filmie - była taka scena - bez ludzi tylko czołgi niemieckie wyjeżdżające spod siatek maskujących na placu. Zero człowieka na zdjęciu - tylko ryk silników i wyjeżdżające czołgi. No normalnie wrażenie było niesamowite, strasznej potęgi i siły. Nic tylko same czołgi i czołgi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Coe pytał o taki film
A skoro jesteśmy przy pustyni, to czy kojarzy ktoś tytuł filmu, w którym grupa Wolnych Francuzów (Legionistów?) przemierza Saharę ciężarówką? Ta ciężarówką był Star 660."

To czeski film wojenny kręcony w ZSRR w latach 70. pt. Oaza". Piszę o nim tutaj
http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?t=15348
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
TKS, FT-17 i T-35 z filmu asieki" były makietami zbudowanymi we wrocławskiej WFF.
Po zakończeniu zdjęć (m.in. na poligonie w Orzyszu) wytwórnia przekazała TKS-a harcerzom z SP na Psim Polu.

Pozostałe makiety (podobnie jak te z Czterech pancernych") skończyły w kotłowni.

P.S.
Czy ktoś z Was zidentyfikował może ciężarówki grające w Bazie ludzi umarłych"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Kolega 01dalton.Oglądałem kiedyś na Czeskiej Telewizji taki właśnie film o powstaniu w Pradze.Były tam napewno Panzer IV i to kilka.I inne wozy.
I co ciekawe był też polski akcent.Wśród powstańców była polka z MP40.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wojnie pantery ( czy tygrysy nie mam 100% pewnosci )były używane w armii francuskiej - a więc może w jakiś filmach francuskich koło 50 roku może gdzieś wystąpiły ;).W polskim filmie z tego co pamietam raczej żadnego oryginalnego niemieckiego czołgu nie było , nawet w Grubym" była jakaś przeróbka tygrysa . Działa niemieckie i owszem były i to różne od PAKa 75 do haubic - nawet 88 mm, kubelwageny , schwimmwageny, jakieś ciężarówk . Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie