Skocz do zawartości

Tanki w filmach fabularnych


wojtekA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
RSO- wątpie czy to sztudy. Czterech pancernych nakręcili w 1966 i tam już grały Lubliny, natomiast Jarzębinę czerwoną" w 1969. Sprzęt pochodzenia amerykańskiego wywalono z armii w latach 50-tych ( w czasie wojny koreańskiej bodajże). Wszystkie willysy i sudy poszły do hut albo do gospodarki społecznej :-). Wątpię aby samochód dorżnięty podczas wojny na maksa, bez części zamiennych jeździł w armii przez 30 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja jakim wielkim specem od cieżarówek wojskowych z lat 40 nie jestem ale nie przypominam sobie żeby typowe samochody marki Lublin były trzy ośowe.Kol.maxikasek to oczywiste że wojsko Polskie w tym okresie już nie posiadało cieżarówek USarmy z powodów politycznych i zuzycia tego sprzetu ale przecież wytwórnie filmowe miały sporo takich pojazdów i myśle że te sztudery są z magazynów filmówki. Wojsko jak już to wtedy użyczało żołnierzy i ciężki sprzet strzelający np. czołgi i artylerie. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sceny z pojedynku w szeregowcu ryanie" henksa z tygrysem. To pierwsze strzały odbiera ygrys" metalowy czyli ten jakotako prezentujący się, natomiast w kilku sekundowym ujęciu w ktorym ten tygrys wybucha bo strzale henksa i samolotu, jest to juz czolg kartonowy lub z jakiejs dykty. Ale kartonowiec pojawia się tylko na kilka sekund
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Nie wiem czy dobrze pamietam ale w filmie Spaleni słońcem" wydawało mi się że widziałem przynajmniej jednego (dwa?) BT7 (chyba)w towazystwie bodajże BWP. Jeżeli chodzo o szeregowca Ryana" ponoć mocno się spocili nad orginalnością sprzętu a na końcu zamiast motocykla w stylu BMW czy Zundapp stoi perfidny Ural:o)
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co posłużyło w Pianiście" do udawania chyba Pz IV (zreszta nie najgorzej jak mi się wydaje)?
Stalingrad" też niezły film ale T34/85 trochę tam nie pasowały. W Wojnie zimowej" to nie jeździł tam sobie T-26 czy coś takiego?
PZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra , polski czarno-biały film , rzecz dzieje sie tuż po wojnie , młode para , małżeństwo dostaje w posiadanie dom , działkę z dziwnym pagórkiem ... po odkopaniu okazuje sie , że tkwi tam czołg T-34 chyba kaczka " o ile kojarzę ...
Kojarzy ktoś tytuł ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie taka przeróbka Tigra czy Pantery z T-55 nie była by taka głupia -proporcje kadłuba lepsze niż w T-34, których zresztą coraz mniej jeżdżących, a T-55 jeszcze jest trochę.... nie zapomnieć o przednich kołach napędowych, kopii wieży i teges
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawka większa niż życie" - SU- 76 udawały Ferdynandy" (tak przynajmniej mówił oficer II AWP którego grał Pan Tomasz Zaliwski) w odcinku Spotkanie". Troche też było ucharakteryzowanych sprzętów na bazie T-34 na Ostrowiu Tumskim w ostatnim odcinku Stawki".
Jakieś zrobione na Panzer IV grały w Karol - człowiek, który został papieżem" ale ogladałem dawno.
W Elegii" - filmie o Zasiekach był czołg ucharakteryzowany na Panterę.
asieki" - chyba makieta FT 17.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś kojarzy Tygrysa" (celowy cudzysłów) z odcinka Kompanii Braci" w którym atakowano miasteczko, a Tygrys" ów stał w kopie siana za jednym z domów? Na bazie jakiego czołgu była wykonana ta replika? Jest tam ujęcie całości sylwetki i widać koszmarnie długą ufę" czołgu, zupełnie nietygrysową.
Również w Kompanii Braci", w odcinku o operacji Market Garden, jeździ coś, co miało udawać StuGa, jednak wyglądało tak pokracznie, że musiałem długo się zastanawiać, zanim załapałem o jaki pojazd tu chodzi.
Ciekawe czołgi niemieckie są również w Kanale"... Ich charakteryzcja przypominała mi Mausy, tylko że mniejsze :D
Z tego co pamiętam, w rosyjskim filmie Kryptonim Gwiazda" były Tygrysy (sceny akcji dywersyjnej na stacji kolejowej), które wyglądały całkiem całkiem...
Ponadto ciekawe czołgi były w amerykańskim filmie Gdy umilkną działa", w scenach ataku artyleryjskiego na przedpolach lasu Hurtgen - stały tam dwa czołgi mające udawać Pz IV. Nie wiem co to były za maszyny, ale obito je przesadnie dużymi płytami pancerza bocznego, a resztę obłożono maskowaniem z gałęzi - w sumie to widać było samą lufę :)
Również chętnie się dowiem, co udawało Pz IV w Pianiście"
Co do czołgów w Szeregowcu Ryanie" - świetnie wyglądały, ale, jak słusznie wspomnieliście - bolączką każdej konwersji na bazie T34 czy T55 są koła. W Szeregowcu Ryanie" kamera niestety musiała skupić się na tych kołach i to kilkakrotnie (choćby w scenach ze sticky bombs"), przez co dodatkowo wyeksponowała tę iedoróbkę". Moim zdaniem w tygrysowych przeróbkach nadal prym wiedzie Tygrys ze łota dla zuchwałych".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach! Zapomniałem przecież o najlepszej replice Tygrysa, która jeździła sobie w niejakim filmie pod tytułem Straight into darkness". Zresztą pisałem kiedyś już o tym w innym wątku :)

http://www.odkrywca-online.pl/forum_pics/picsforum16/2005_strghtintodrknss17.jpg

Fajny, nie? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W asiekach" tak naprawdę kopie były dwie : armatki Boforsa (to sowiecka muchobójka" 45 mm) i TKS-a.

Renault FT był oryginalny podobno. Większym smaczkiem był jednak rosyjski wielowieżowiec T-35 (tak chyba to się zwie), też podobno oryginał wypożyczony do statycznych zdjęć. W zasadzie to tylko kilkunastosekundowa sekwencja.

W Wyzwoleniu" oprócz niezłych kopii Tigrów grają gorsze repliki Panter - poszli metodą naszych i przerabiali IS-y.

Tak więc czekamy na dobre repliki Tigrów i Panter.

Chociaż dziw bierze, że na zachodzie nigdy nie użyto w filmografii oryginałów jeżdżących Panther czy Stugów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto dziwny StuG z Kompanii Braci":
http://www.panzer-modell.de/specials/ontour/beltring04/12g.jpg

Wyczytałem, że replika ta została zmotana na podwoziu brytyjskiego transportera opancerzonego FV432:
http://www.armytrucks.com/image/fv432-x.jpg

Nie sądzę, żeby pojazd ten był idealny do budowania na jego bazie StuGa... Szczególnie z racji na wysokość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie