Jump to content

Rso

Forum members
 • Content Count

  404
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Witam.Ten pojazd to chyba jakiś do szkolenia kierowców chodzi o ten na podwoziu trójki w ostaniej swojej drodze do niewoli alianckiej. Pozdrawiam.
 2. Witam. Dziadek z strony ojca w latach trzydziestych służba zasadnicza w KOP opowiadał mi jak Polscy oficerowie potrafili się bawić poprostu widział na własne oczy gdyż doskonale grał na klarnecie i prawie całą słuzbe grał w takim wojskowym zespole muzyków. 1939 zmobizowany w Toruniu służba wartownicza na forcie IV. Kiedy tak sobie pełnił warte przyjechał do nich porucznik saperów na sokole i powiedział że za pół godziny bedzie wysadzał mosty na wiśle. Tak dziadek zdąrzył ale cały dzień chodził ogłuszony i poubiany od podmuchu eksplozji. A potem to tylko odwrót chaos i totalny bałagan.Gdzieś pod Sochaczewem zawsze mi to opowiadał jak mieli przeskakiwać przez jaką droge pod ostrzałem on miał na głowie furażerke a obok po jego prawej i lewej stronie kumple mieli hełmy oni obdwaj dostali postrzał w głowy a on nie drasniety. Potem niewola pare dni na placu pod gołym niebem zimno i głodno. Miał wielkie szczescie że go niemiaszki wybrali do grupy jenców którzy prowadzili i opiekowli się dużą grupą zdobycznych koni polskich które pedzili do Jnowrocławia a tam dostał papier i do domu. Pozdrawiam.
 3. Witam co do tematu gdzieś mam nagraną na VHS kronikę z tym tygrysem wokoło niego jest straszliwe pobjwisko.potem są zdjęcia jak pędzą jeńców z cytadeli i przy okazj dostają szturchańce cywilów. Kronika jest oczwiście radziecka.POZDRAWIAM
×
×
 • Create New...

Important Information