Jump to content

senectus

Forum members
 • Content Count

  481
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Wczoraj słyszałem wypowiedź pilota samolotów pasażerskich który został zaproszony do studia TV w roli eksperta.Niestety nie pamiętam jego personaliów,ale był to starszy gość, chyba już na emeryturze. Poproszono go o komentarz właśnie w tej sprawie, powwiedzał, że pilot z usterką systemu hydraulicznego nie powinien lecieć w 9 godzinny nocny lot. Dodał, że ma nadzieję iż to jakieś niedomówienie i trzeba poczekać aż pracę zakończy komisja badająca przyczyny tego awaryjnego lądowania. Na jakimś forum przeczytałem że ten 767 nie możliwości awaryjnego zrzucania paliwa,dlatego też zdecydowali się na lot do Wawy, czy to może prawdą?
 2. W całym tym szumie medialnym ta informacja trochę mnie zdziwiła http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10571713,Awaryjne_ladowanie_Boeinga__Prezes_LOT__pol_godziny.html Nie chce mi się wierzyć, że byliby na tyle nierozsądni by lecieć przez 9 godzin z uszkodzoną hydrauliką przez Atlantyk. Mam nadzieję, że to jakieś nieporozumienie.
 3. tutaj troszkę więcej w temacie IS-a http://wroclaw.hydral.com.pl/294066,foto.html
 4. A tym bohaterem zostal pod Kurskiem a nie Stalingradem:)
 5. Nie chodzi tutaj o czolg lecz o bohatera Zwiazku Radzieckiego ktorego szlak bojowy zakonczyl sie w breslau. Jego czolg ktory stoi na cokole przy cmentarzu dostal z panzerfausta na ul. Gajowickiej. O tym zdaje sie Majewski pisal. Pamietam ze kiedys mialy jeszcze numery taktyczne na wiezach wymalowane.
 6. a zdjec pojazdow pancernych walczacych w breslau,szczegolnie tych niemieckich jest niestety jak na lekarstwo
 7. Przed wojna nazywal sie Striegauer Platz a po wojnie Plac Strzegomski, Plac Czerwony to dzisiejszy Plac Solidarności znajduje sie niedaleko Placu Strzegomskiego
 8. a ja myslalem ze na placu strzegomskim http://www.nasz.wroclaw.pl/festungbreslau/is2.htm
×
×
 • Create New...

Important Information