Jump to content

wojteq

Forum members
 • Content Count

  74
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. sorry, ale ja tu, mimo najszczerszych chęci, widzę tylko coś co określiłeś na pierwszym zdjęciu (tym czarno-białym)jako zjawa nr.1, przypomina żołnierza, widać jego twarz dokładnie, ale reszty duchów nie widzę po prostu
 2. złoto dla zuchwałych, hehe boski film, dla mnie rządzi po prostu :), kiedyś na jednej z kronik Wehrmachtu, mógłbym przysiąc, że widziałem tego niemiaszka z Tygrysa. Wzgórze złamanych serc też wymiata, najlepsza scena jak rekruci biegną za Clintem przez jakies pola, już nie wyrabiają, jeden pyta: Co on, zgubił się??" Scena ma MOC!!!
 3. Wszystkim życzę Wesołych Świąt!!! I Oczywiście Tygrysa (w całości), czy czego tam sobie kto marzy... :)
 4. Ciekawa relacja punter!! Dzięki za opis, niestety nie wiedziałem prawie nic o Peenemunde zanim tam nie pojechałem, dlatego nie chodziłem nigdzie po lesie. Jeszcze bym się zgubił! :p Myślałem, że ten budynek, w którym jest muzeum to pozostałość fabryki, teraz wiem, że to tylko elektrownia. Ale i tak IMO warto zobaczyć!! Pozrawiam!! PS Jeśli chcesz wrzucić zdjęcia to musisz je zmniejszyc w paincie do wielkości 650x600 pikseli, a potem w trakcie wpisywania posta na forum u góry masz okienko: przeglądaj, po wybraniu zdjecia z kompa klikasz załaduj zdjęcie"
 5. aha, to w takim razie sorry za wprowadzanie w błąd, BTW czy Google Earth w pełnej wersji jest płatne?
 6. Dzięki za wyjaśnienie!! Faktycznie teraz dopiero zwróciłem uwagę na to godło :p. Zdjęcia z Prufstandu niezłe, ale na niektórych mało widac. Z tego co pamiętam tereny, na których był i poligon, i fabryka, ma teraz lotnisko (ponoć można tam na tym lotnisku, czy obok może, zobaczyc pozostałości po poligonie, ale jak mówię, nie wiem na ten temat nic pewnego).
 7. Co do Prufstandu VII to nie bardzo wiem co to jest?? (nie słyszałem tam o niczym takim), więc nie odpowiem na to pytanie :(. Co do przewodników po polsku, ulotek itd. to z ulotek tylko jedna (!!!) była po angielsku, więc o języku polskim nie ma co marzyć. A jeśli mówimy o przewodnikach to nie wiem nic na ten temat, chyba można wynająć kogoś mówiącego po angielsku, a po polsku to raczej wątpię :(. W artykule na temat muzeum w P. czytałem jednak że mają być wprowadzone jakieś materiały w naszym języku ale z takimi obiecankami różnie to bywa niestety :(.
 8. Niestety do Bovington nie mam szans pojechać ;(. Będę tylko prawdopodobnie 2-3 dni, u rodziny pod Londynem, także ograniczę się raczej do muzeów w Londynie i ewentualnie pod Londynem, ale nic straconego, będę miał pretekst żeby pojechać kiedyś do Anglii na dłużej :D. A czy mógłbyś przysłać mi trochę zdjęć na maila?: wkarwecki@interia.pl pozdro!!
 9. ooo to ja te muzea mam jeszcze przed sobą!! Akurat w tym roku jadę do Londynu, a zatem Imperial War Museum, HMS Belfast, pewnie Duxford też. Być może pojade też w tym roku do Munster. Zgadzam się, że w porównaniu z zachodnimi placówkami Peenemunde na pewno nie miałoby złotego medalu, ale cóż, porównywać będę jak zwiedzę te wyżej wymienione :D. A masz może zdjęcia z tych muzeów???
 10. Cóż, dla każdego coś miłego jak to mówia Bormac :). Mi się wystawy bardzo podobały, a możliwość zwiedzenia przy tym kutra i okrętu podwodnego! Super!! Co z tego że sprzęt poradziecki, u nas w Polsce też tego dużo, a widziałes gdzies tak zrobione wystawy?, tak urządzone muzeum? bo ja nie. Co oczywiscie nie oznacza, że czegoś takiego nie ma w Polsce, mówię tylko że z tych muzeów które widziałem niewiele jest lepszych od Peenemunde (zależy oczywiscie co kogo interesuje). Pozdrawiam (i witamy na forum)!! wojteq
 11. Luger: tzn, fabryka na tej makiecie to chyba te budynki, w których jest muzeum, tory też jakieś gdzieś obok(z okien muzeum jakieś tory widać) widziałem, co do miejsca startu rakiet to słyszałem, gdzieś mi sie obiło o uszy, że kawałek dalej od muzeum, bodajże w stronę lotniska??? są pozostałości po polu startowym ale to nic pewnego, ja w każdym razie tam nie byłem. Wybierz się KONIECZNIE!! na prawdę warto!!
 12. wons: a wskaż mi post w którym zadałem pytanie a potem sam na nie odpowiedziałem.. bo nie bardzo rozumiem o co ci chodzi poza tym opisy do zdjęć muszą być przy danych zdjęciach, bardzo chętnie pisałbym mniej postów ale co mam zrobic jak mi sie coś przypomni, tudzież ujrzę jakiś błąd w wypowiedzi wcześniejszej, skoro chyba nie ma na forum opcji edytowania postów... jeśli jest to napisz jak edytować i ok, będe wtedy o tym pamiętał.. :)
 13. no wiesz, ta na zdjęciu ;) była już wycelowana w Londyn :p pzdr!
 14. ad zdjęcie 4 od gory; chodziło o budynek najbardziej z prawej oczywiście :) pozdro!!
×
×
 • Create New...

Important Information