Skocz do zawartości

Gustaw Jeleń a my


2A

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Raczej Janek Kos (i niewidoczny Olgierd Jarosz vel Wasyl Semen, albo po prostu Romek).

To moja ulubiona scena w całych Czterech Pancernych! Obsadzenie unieruchomionego niemieckiego czołgu pod Studziankami przez Janka i Olgierda. Zawsze ekscytował mnie ten detal - fotka niemieckiego dowódcy na ścianie i wypisany gotykiem szlak bojowy.

- Tam na dole, koło siedzenia mechanika, jest właz desantowy. Znajdź go i otwórz, jak otworzysz - melduj!
- W porządku, jest przejście!
- Przygotuj pociski, niech będą pod ręką. Ile ich masz?
- 21
- Ładuj!

Z pamięci piszę :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frost, tego włazu powinieneś szukać w tygrysach bo Olgierd z Jankiem właśnie z tygrysa prowadzili celny ogień pod Studziankami. Prawdopodobnie nie ma takiego włazu i tygrys a cała scena kręcona była w zmodernizowanym" odpowiednio wnętrzu T34 (moja subiektywna opinia).
Pozdrawiam wszystkich prawdziwych miłośników załogi Rudego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salve,

Mnie tez sie czasami ckni za tymi pancernymi chlopakami ale po chwili przychodzi refleksja, ze za duzo tam Armii Czerwonej. Doszlo nawet do sceny kiedy dwoch (chyba - lub trzech) polskich zandarmow wojskowych zostalo przepedzonych przez sowieckich bojcow.... tak wspanialy material na patriotyczne nastawienie polskich maluchow...
A nikt do tej pory nie postaral sie o nakrecenie filmu z innych pancernych z podobnymi lub nawet lepszymi przygodami ale pochodzacymi z II czy nawet i I Korpusu Polskiego PSZ na Zachodzie. Jest tyle pamietnikow i wspomnien z tego okresu... no ale co ja tu o jakichs filmach na ktorych kasy nie ma....

Pozdrawiam

Gandalf de Grey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i lepiej że nie ma, bo znowu by powstał taki gniot jak Quo Vadis lub Ogniem i mieczem. Lepiej żeby nasi filmowcy nie brali się na razie za poważne historyczne produkcje i pozostali przy Złotopolskich, Posterunku 13 i innych takich to chociaż wszystkie gospodynie domowe będą zadowolone:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do ulubionych scen w Czterech pancernych" i w książce i w filmie jest kawałek,który zawsze rzuca mnie na kolana. Rudy" już z dowodzony przez Janka dojeżdża do morza w rejonie Oksywia i zaczyna się mój ulubiony dialog:
Pierwszy odezwał się West.
-W tym miejscu,19 września 1939 r.,hitlerowcy zdusili ostatni punkt oporu na wybrzeżu, oddział czerwonych kosynierów.
-A jo żech myślał,że Westerplatte najdłużej-powiedział Jeleń.
-Nie, Westerplatte broniło się 7 dni. "
I jak tu nie kochać Przymanowskiego.. ;)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiku - bingo ! mg oraz tromle poniżej radiostacji chwilowo w jarzmie po diektiariewie jak widać.Wnętrze to Rudy. Dzisiaj zagadka z odc. 1 czyli ussuryjskij striełok poluje na grubego zwierza ( Kiler => mowa moja, dziadów czy nie na pewno też Kalwaryjskich )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nożyk jest krajowy, znany i lubiany choć łatwo rdzewiejący, ale oczywiście pochodnym od Zika a co do maszynki do mięsa - nie wiem nic. jacenty czy masz rysunki czy zdjęcia takiej maszynki?
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie