Jump to content

fiku

Forum members
 • Posts

  824
 • Joined

 • Last visited

fiku's Achievements

0

Reputation

 1. firma MOJ produkowała głównie urządzenia do kopalni a także motocykle.
 2. Sprawna prądnica WR-73 z radiostacji N2 mi się trafiła. Więcej zdjęć i opis prądnicy na mojej stronie facebook-owej: http://www.facebook.com/pg/sq7hgp/photos/?tab=album&album_id=400664720291773
 3. To do kompletu podaj jeszcze wymiary skrzyni, pewnie komuś się przydadzą.
 4. Niestety w instrukcji jest tylko spis sprzętu więc chętnie obejrzę skrzynię.
 5. Były to: samochód stacyjny z radiostacją, silnikowy z generatorem i osprzętowy, na którym była przewożona też antena.
 6. Poszukaj w brojowni" http://zbrojownia.cbw.pl:8080/dlibra chyba powinna tam być do niej instrukcja. Ładnie ją opisał R.Buja w Wielkim Leksykonie Uzbrojenia Radiostacje polowe". I w Do broni" 4-6/2009 tez był o niej artykuł.
 7. Potwierdzonych mam w spisie 16 sztuk z czego jeszcze jedna sztuka to takie pudełko jak Twoje. Z tego 7 sztuk działa albo jest w bardzo dobrym stanie. Mam doniesienia o jeszcze dwóch sztukach muzealnych w MWP i w Tomaszowie Lubelskim, może ktoś jest w stanie potwierdzić te sztuki, fotki mile widziane.
 8. To są skrzynie przedziału taborowego i kuchennego.
 9. Kurcze jakoś nie skojarzyłem tych fotek z początku watku. Już się poprawiam i wklejam fotkę do opisu Gebhardt-a.
 10. Po dłuższym zastanowieniu. Ta wąska przegródka z prawej strony jakby pasowała pod tornister bateryjny ale z lewej strony radiostacja miała dwa gniazda zasilające i nie jestem pewien czy wtyki by tam weszły między radiostacją a ścianką. W biedce z tej strony ścianki nie było.
 11. Radiostacja RKD miała wymiary 446x306x214mm to by tu pasiła.
 12. To chyba model już z lat 30-tych. Wtedy produkowaliśmy już swoje modele i nie kojarzę jakiś zakupów zagranicznych. Zaraz po I wojnie natomiast szeroko był używany któryś TM wojennej konstrukcji. Natomiast pewnie był używany przez PSZ we Francji po 1939 roku.
×
×
 • Create New...

Important Information