Jump to content

fiku

Forum members
 • Content Count

  824
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. firma MOJ produkowała głównie urządzenia do kopalni a także motocykle.
 2. Sprawna prądnica WR-73 z radiostacji N2 mi się trafiła. Więcej zdjęć i opis prądnicy na mojej stronie facebook-owej: http://www.facebook.com/pg/sq7hgp/photos/?tab=album&album_id=400664720291773
 3. przewidziane wzmocnienie tarcz" jest typowe dla zwykłych bębnów kablowych, więc to raczej tylko wykorzystane boki takowego.
 4. pokaż te rozwalone słuchawki od polskiej radiostacji
 5. To do kompletu podaj jeszcze wymiary skrzyni, pewnie komuś się przydadzą.
 6. Niestety w instrukcji jest tylko spis sprzętu więc chętnie obejrzę skrzynię.
 7. Były to: samochód stacyjny z radiostacją, silnikowy z generatorem i osprzętowy, na którym była przewożona też antena.
 8. Poszukaj w brojowni" http://zbrojownia.cbw.pl:8080/dlibra chyba powinna tam być do niej instrukcja. Ładnie ją opisał R.Buja w Wielkim Leksykonie Uzbrojenia Radiostacje polowe". I w Do broni" 4-6/2009 tez był o niej artykuł.
 9. Elememnt dość często spotykany w znaleziskach ale póki co nie znalazłem informacji od czego pochodził. Rzeczywiście wygląda na jakiś zacisk do przewodu. Jedyne co udało mi się gdzieś wykopać" to to że Staniola produkował między innymi mierniki elektryczne. Radiostacja to raczej zły trop.
 10. Potwierdzonych mam w spisie 16 sztuk z czego jeszcze jedna sztuka to takie pudełko jak Twoje. Z tego 7 sztuk działa albo jest w bardzo dobrym stanie. Mam doniesienia o jeszcze dwóch sztukach muzealnych w MWP i w Tomaszowie Lubelskim, może ktoś jest w stanie potwierdzić te sztuki, fotki mile widziane.
 11. To są skrzynie przedziału taborowego i kuchennego.
 12. Kurcze jakoś nie skojarzyłem tych fotek z początku watku. Już się poprawiam i wklejam fotkę do opisu Gebhardt-a.
×
×
 • Create New...

Important Information