Jump to content

Gen. Stanisław Skalski w przytułku...


whatfor

Recommended Posts

Fragment z Dziennika Polskiego":
[...] Dzisiaj ma prawie 90 lat i niewiele poza tym. Wylądował właśnie w zakładzie opiekuńczym, jak to się teraz ładnie nazywa, bo dawniej określano to jako przytułek. Kilka ludzkich hien, udających przyjazne osoby, okradło go z pieniędzy i mieszkania. Siniaki, z jakimi go przywieziono, przypuszczalnie nie pochodziły od upadku. Taki człowiek, taki bohater, tak traktowany.
http://dzis.dziennik.krakow.pl/?2004/11.06/Magazyn/03/03.html
Może ktoś z Krakowa wie gdzie jest ten zakład opiekuńczy"? Można by jakoś pomóc...


Link to comment
Share on other sites

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply
My mamy robić? A co my mozemy? Jedynie możemy pisac protestowac itp.To Nasze Kochane Państwo ze swoimi licznymi Urzedami d/s powinno dbać o Takich Ludzi.Wojsko powinno jako że to generał i bochater odznaczony VM.A co robi ?NIC.Prezydent powinien bo w końcu na każdej uroczystosci rocznicowej Krzyczy jaki to on im jest wdzieczny.Myślę że to typowy obraz naszych czasów.Bóg pieniądz żądzi i nie ma innych świetości.Obawiam sie ze jezeli znajdzie się ktoś kto będzie chciał coś z tym fantem zrobić to albo bedzie próbował zrobic Fortune polityczna albo zostanie bardzo szybko [cenzura].
Hańba dla naszego społeczeństwa ze Taki Człowiek taką wdziecznosć otrzymał za Swoje Zasługi.
pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

A w Krakowie jest podobno muzeum lotnictwa.
Po za tym, ciekawe co to za przytułek. Może by ktoś się zainteresował na poważnie (np. jakiś adwokat) i pomógł by mu odzyskać to co stracił? Mimo, że nie interesuję się lotnictwem, to nazwisko jest mi dokonale znane.
Link to comment
Share on other sites

Slw podaj pomysł.jeśli sie nie myle to kilku kolegów się przyłaczy(ja tez).I nie rób żartów z takiej sprawy.To nie to samo co ponażekać na spadek populacji ślimaka morskiego u wybrzeży Hondurasu.Jeszcze raz powtazam podaj pomysł a ludzie się znajda.
pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Ale to nie dzieje się w Krakowie, tylko w Warszawie...

Rodzina gen. Skalskiego złożyła 21.10. zawiadomienie o przestępstwie (wyłudzenie upoważnienia przez osobę ostatnio opiekującą się Generałem) w prokuraturze rejonowej Warszawa-Śródmieście. A w Sądzie Rejonowym tamże toczy się od lipca proces innych dwóch osób o wyłudzenie pieniędzy od Generała.

Sprawę relacjonuje Gazeta Stołeczna" (dodatek do Wyborczej"), ostatni artykuł na ten temat ukazał się 22.10.2004.
Link to comment
Share on other sites

Panowie, bez zbytniego pieprzenia.
Niech ten wątek nie skończy się tylko na mówieniu, że dzieje się zło.
Może warto było by poruszyć tym tematem media.
Chętnie podpisze się pod listem w tej sprawie.
Niech generał wie, że nie jest sam i że w tym cholernym kraju ktoś o nim pamięta.
Piszcie o propozycjach bo mnie artykuł poraził...

Pozdrawiam, Mariusz
Link to comment
Share on other sites

Cała ta sprawa jest hańbą,zwłaszcza dla tych wszystkich,którzy robią na tych ludziach karierki".Dla mnie takim samym skandalem jest odebranie dodatków kawalerom VM.Ci ludzie przecież zdobyli ten kawałek metalu nadstawiając własne głowy.Osobiście znam jednego z tych ludzi,na wojnie stracił rękę,część nogi,o mniejszych obrażeniach nie wspominając i teraz może sobie popatrzeć na ten krzyż i niewiele więcej,bo emeryturę wydaje na leki i lekarzy.Owszem ,jest zapraszany na różne rocznice itp.,gdzie różni mądrale rozpływają się w komplementach i na tym się kończy.Rozumiem,że te pieniądze można ,a może i trzeba było zabrać różnej maści utrwalaczom",ale ci,którzy dostali takie odznaczenie powinni do końca życia mieć choć taki profit.Nasze państwo nie zbiedniałoby specjalnie,tym bardziej,że znajdują się fundusze na różne bzdury,premie i nagrody dla ardzo zasłużonych".W Niemczech nawet byli SS-mani,nawet ewidentni zbrodniarze mają porządne emerytury,żeby mogli sobie spokojnie żyć.
Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z werte", to straszne że nikt nie troszczy się choćby w sposób symboliczny o ludzi którzy nieśli nam oraz innym wolność, dla wielu wątpliwych bohaterów odznacenia i pieniądze się znajdują a dla tych walecznych nie, dożywotnie renty otrzymują byle komunistyczni kacykowie fałszujący historię i codzienne wiadomości. Myślę że każdy kto może powinien zawiadomić media, jak zrobi się trochę szumu, to może ktoś na odpowiednim stołku się w końcu zainteresuje. dzięki za link whatfor"
pozdro
Link to comment
Share on other sites

Próbowałem napisac do Olka ale po wpisaniu wiadomosci i nacisnięciu wyslij pojawia sie komunikat Nie można wyswietlic strony. Moze ktoś z was będzie miał wiecej szczęścia.warto poprubować może komus się uda.Moze to nic nie da a może przed 11 listopada olek znajdzie chwile dla Generała?
Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Panowie nie widzicie co sie dzieje w tym kraju majatek wysprzedany o ostatnie ochlapy walcza KOMBATANCI LAT 80 ustawy robione pod siebie Skalski lokalny kacyk pewnie nawet nie wie kto to jest im dluzej tu zyje a mam 40 lat rozpieprzyl bym to w p......kraj ktory ma swoich bohaterow w nosie zatraca wlasna narodowosc nic dodac pzdr obert8
Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, a może KAŻDY z nas kto się z tym nie zgadza wyśle osobne maile do różnych gazet.
Może w ten sposób redaktorstwo widząc ilość maili na jeden i ten sam temat żywiej się tym zainteresuje.
Co Wy na to?
Link to comment
Share on other sites

Poszły maile do 2 gazet. Zaraz piszę do innych. Jeśli rzeczywiście uda się nagłosnić tę sprawę, to być może ktoś odgórny" w końcu się nią zainteresuje?
Popieram, też nie przepadam za Fucktem", ale mają siłę przebicia...
Zbulwersowany MK
Link to comment
Share on other sites

Sorry, Jaca, ale najwyraźniej się nie zrozumielismy nawzajem, to teraz zresztą nieistotne.
Pomysły mogą być nast.:
-po pierwsze jaki jest AKTUALNY stan sprawy, czy ktoś może temat przybliżyc? Artykuł zawiera b.mało konkretów, w końcu nawet nie wiem czy to w W-wie czy Krak.? Żeby nie było wpadki jak z tą grą Panzer cośtam.
-MAB mnie wyprzedził. Jest nas tu spora grupa, jeden mail nic nie załatwi. Ale kilkaset maili które prawie nic nas nie kosztują mogą zostać zauważone! Szczeg. jeśli będą miały ten sam tytuł, proponuje taki jak zadał Whatfor, po 5 słowach wiadomo o co chodzi i p.red.nawet nie musi listu otwierać. Powinniśmy je wysłać do gazet, TV szczeg lokalnej (tylko której, W-wa?), Olek, Kaczor, Ministerstwo, itp. co już jak widać niektórzy zrobili.
-koledzy działający w GRH, jesteście kimś więcej niż poj. człowiekiem, bo organizacją którą mocniej słychać, to samo dot. O".
-ktoś ma jakieś znajomości w mediach, urzędach itd? Niech zadziałają. Wielu z Was działa na innych Forach, puśćcie i tam ten temat, w ilości siła!
Na koniec prośba! Nie każdy ma czas, umiejętności i możliwości szukać odp. linków gdzie trzeba (gazety,Olki,Kaczory itp). Jeśli możecie podajcie je tutaj.
To tyle pomysłów na szybko, moje bachorki-potworki juz mi mayśli całkiem zagłuszają. Gen. ma 90 lat, chyba mamy mało czasu.
pzdr,slw
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information