Jump to content

Katani

Forum members
 • Content Count

  358
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. przyjemy artykuł: http://www.wlnp.pl/1,%20Serini,%20Masoneria%204.htm
 2. MONTI, ---ja się bardzo cieszę, że koło historii, zakręciło się jeszcze raz... ale jak każdy ruch ma swoje pozytywy, a mianowicie, masz już stowarzyszenie... Monti z kumplami tak trzymajcie... Redakcjo: ODKRYWCY, czy nie padł na WAS smutek? Monti z niczego coś, a Wy macie z COŚ --- nic!!!
 3. http://kprzybyl.mega.com.pl/ http://napoleon.gery.pl/osen/finkenstein.php
 4. Pamiętam, było to dawno. Stałem na mostku kolejowym, jak to dzieciarnia mając dużo czasu obserwowałem z niego okolicę z kumplami. Bawiliśmy się w wojnę. Wiadomo w komunie żadnych rozrywek nie było w tv, a może dobrze chociaż każdy musiał się czymś zająć. Kto pamięta teraz z dzieciarni: grę w kapsle – wyścig pokoju. Ale do rzeczy. Było jakoś pod wieczór, kiedy podjechała jakaś bryka do starego niemieckiego cmentarza, który był usytuowany na porośniętej drzewami wzniesieniu. Na początku nikt się z dzieciarni tym faktem nie interesował. Dopiero później coś nas tchnęło. Z wysokości mostu zauważyliśmy, że jacyś gostkowie przy cmentarzu coś kopią w pośpiechu. Nim zdołaliśmy zejść z nasypu kolejowego, oni już to coś wykopali w kształcie skrzyni. Jak nas zauważyli ich ruchy jeszcze szybciej się podkręciły. Z tego co pamiętam, wykopano dół gdzieś około: 1 metr na 1 metr. Byli to Niemcy, jajowate białe rejestracje i podłużny mercedes. To coś musiało być dość ciężke. Nie mam pojęcia co w środku było, nasza wyobraźnia widziała skrzynię wypełnioną złotem. Faceci wiekowo wyglądali po 50. Tak więc wszędzie można natrafić na wyjątkową zdobycz, trzeba mieć po prostu szczęście. Ktoś wyżej miał chyba rację, że twierdził jakoby Niemcy przewozili ciekawości w trumnach.
 5. raz jeszcze ale bliżej. Pozdrawiam.
 6. Koleżeństwo, Kto mi może pomóc w sprawie prezentowanej przeze mnie znalezionej tablicy w pewnej wsi leżącej woj. Pomorskim tuż przy rzece: Wiśle. De facto stoi ona pod rozłożystym dębem mającym może 80 lat, przy sklepie na widoku publicznym. Trzeba jednak dobrze się napatrzyć, aby ją dojrzeć. Przeważnie pijaczki tłuką szkło na jej powierzchni. Wnioskuje, że jest w nie łasce. Na pewno nie jest to tablica nagrobna.
 7. NIE DAJMY SIĘ. Ludziska pora wstawać!!!!
 8. Przyjaciele!!! nic to, damy sobię radę nie teraz to póżniej. Ziarno zostało rzucone, nie mylić z kościami... Jest tak jak jest; są ludzie i ludziska. Można jednak mieć teraz pewność, że Odkrywcy mają tyłki z ołowiu. Za dużo fantazjują, a za mało ... :) uśmiechu. Myślę, że nie damy się ćmokom, ćmom i cieniom. Gwardia trzymać się, nie załamywać się i wiele dobrego samopoczucia, przecież jest lato, lato Panie i Panowie to czas szukania swojego prawdziwego skarbu, na lądzie, powietrzu i pod wodą, ale chyba jest lepszy skarb na lądzie z ładnym kobiecym uśmiechem.... :) Pozdrawiam
 9. PANIE I PANOWIE, jesteście i checie, to wielka sprawa. Macie w oku błysk. Taki błysk powinien być u NAS wszystkich. Pozdrawiam.
 10. Płakać się chce, ja sądziłem, że jak się poda wszystko na tależu: statut, deklaracja idt, to wiara się ruszy. YoWheris podziwiam Ciebie i paru kumpli, którzy coś chcą. Myślę, że musimy poczekać na Montiego. W 5-10 z całej Polski nie przyczyni się do powstania prężnego stowarzyszenia. Zdaje się, że trzeba czekać. Zobacz ile nas w końcówce zostało. Ja mógłbym zarejestrować stowarzyszenie, ciotki pociotki, ale po co miałoby to służyć,następna kanapa? nie ma sensu. Czekajmy, może reszta dojrzy do wspólnego działania.
 11. Koledzy, jakby w Kościanie nie wypaliło, to poczekajmy na Montiego, aż napisze i obroni pracę. Monti nich da znać, kiedy będzie miał już z góry, wtedy prześlemy mu listę założycielską stowarzyszenia. Poda swój adres lub skrzynkę pocztową mailem zainteresowanym osobom, a reszta wiary prześle Montiemu listę z podpisami. Pamiętać trzeba aby w protokule istniał zapis, że jest to stowarzyszenie pożytku publicznego, pozwala to z ominięcia opłat wszelkiego typu. Ustawa o pożytku... art.
 12. Czy ktoś z Was oglądał wczoraj wiadomości na tv4 o godz.21.00? Podano, że jak ktoś będzie chaiał nurkować na POLSKIM Bałtyku to będzie musiał mieć pozwolenie, zakaz całkowity na nurkowanie na stare wraki. Ot, sami widzicie jak można doprowadzić pasję do zaniku. Ponoć na jeziora również trzeba będzie mieć pozwolenie i to nawet wtedy, kiedy nie będzie się nic szukało. Komentarz był taki,no to nurkowie odpłyną na morze czerwone, tam nie trzeba pozwoleń. A stracą tylko POLSCY mieszkańcy wybrzeża.
 13. Sorry, parę osób ma jaja, reszta - NIE. Sądziłem, że Indiana patrz Odkrywcy, maja w sobie COŚ, ale jednak się myliłem, mam nadzieję, że Tacy Ludzie jak MONTI , YoWheris, KUDI, Hubertus, są ludzmi honoru i pozostaną nimi oraz nie zrażą się nie mocą pozostałych małych - odkrywców, piszę z małej litery do tych, którzy latają po lasach z paraliżem, bojąc się swojego cienia, bo to nie ludzie to wilki.... śmieję się, ale cóż zrobić. Jak zawsze kwituję: Z A Ł O O G A Przyjdą lepsze czasy : W górę serca.
 14. jesteście B E Z J A J !!!, ja wszystkiego nie zrobię, jak Kałużyński zrobię: pa, pa, przytulicie się do swoich żon, kochanek i konkubun. Trochę łez i usprawiedliwień, lustro ok. TAK ......
×
×
 • Create New...

Important Information