Skocz do zawartości

Gen. Stanisław Skalski w przytułku...


whatfor

Rekomendowane odpowiedzi

Otórz kolego Leniwy nie wiadomo kto zestrzelił pierwszy poniewaz odbyło się to mniej więcej w jednym czasie.ppor Władysław Gnyś zwaliłkoło Olkusza Do-17 a ppor stanisław Skalski pod Toruniem henschla 126 .Oba wypadki miały miejsce ok 5 32.Spierać sie o to nie ma sensu wazne zeby pomóc Generałowi.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam.
Wyslalem maile na podane w postach adresy i rozeslalem na gg do wszystkich znajomych, o ktorych wiem ze sie tym zainteresuja. Mam nadzieje ze cos w tej sprawie zostanie zrobione bo tak nie sie nie godzi traktowac kogos kto walczyl za Polske. On wtedy nie wiedzial jaki syf zapanuje w Polsce w aktualnych czasach.
Pozdrawiam
Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem dziennikarzem mocno zainteresowanym tematem także osobiście... własnie od bolasa dowiedziałem sie o rozwoju sprawy , czy możecie pomóc w ustaleniu miejsca pobytu generała Oczywiście sam jutro pogrzeję telefon ale co kupa to kupą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jestem pod wrażeniem Waszego odzewu...
Posłuchajcie jednak troszkę Bociana, bo link do tego miejsca stał się teraz dość publiczny i nie róbmy swojemu środowisku przy okazji obciachu (a to teraz zdaje się ważne, prawda?). I skąd pewność że Generał tego nie przeczyta? Wstyd by było.
To nie Kraj jest be, tylko pewni urzędnicy i ludzie bez podstawowych zasad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy państwo!

ze zdziwieniem stwierdzam , ze tak inteligentni ludzie, Biją pianę" zamiast zweryfikować najsamprzód treść artykułu w Dzienniku Polskim, który nie tylko nie podaje żadnych konkretów ale jeszcze wprost przesycony jest polityczną nienawiścia. Proszę zwrócić uwagę , że artykuł pochodzi z piątego listopada - czyli z przed prawie pięciu dni. Żadne inne media nie podjęły tego tematu - zarówno upolitycznine jak i apolityczne. Rozumiem entuzjazm i chęć pomocy Panu Generałowi - jeśli taka pomoc z mojej strony będzie mogła coś wnieśćdołączę się do akcji i będę w niej aktywnie uczestniczył. Jednakże prosze pamiętać o zbliżającej się rocznicy i nastrojach politycznych z tym zwiazanych.
Armia w swoich załorzeniach powinna być apolityczna.Żołnierski los bez względu na system jest taki sam krew ma taki sam zapach i kości pokrywają się takim samym brunatnym nalotem....

Niechciałbym przekonać się , ze Człowiek tak wielkiego Honoru jak Generał Skalski stanowi dla niektórych małych ludzi jedynie atut w rozgrywkach politycznych.
Powtarzam - jeśli trzeba będzie pomóc Generałowi Stanisławowi Skalskiemu włączę się do akcji - moj e-mail jest widoczny na forum - jednak aby podjąć jakiekolwiek działania potrzebne są konkrety , a nie bużliwa nic nie wnosząca dyskusja na podstawie jednego niezweryfikowanego artykułu w mocno upolitycznionej gazecie

nietoperz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... z tej smutnej i beznadziejnej historii, przebija się promyk jasnego światła... Tym jasnym światłem jesteście WY Wszyscy, którzy nie zgadzacie się na taki stan, jaki zaistniał z generałem... zobaczcie co może zrobić jedność działania.... my jesteśmy silni, nie tylko duchem. I tak się tworzy środowisko.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy mocno poruszeni zaistniałą sytuacją. Jeżeli informacje o tragicznym losie Stanisława Skalskiego są prawdziwe, dołożymy wszelkich starań, aby sprawę opisać, nagłośnić, a także wspomóc naszego polskiego bohatera. Jeżeli ktokolwiek wie gdzie przebywa czy posiada szersze informacje na jego temat, prosimy o kontakt z redakcją z pośrednictwem telefonu lub redakcyjnego maila.

redaktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalnej: proszę nie mylić Dziennika Polskiego (chyba najpopularniejsza gazeta codzienna w Krakowie) z Naszym Dziennikiem... ;)
Pamiętajmy o sprawie Generała, bo za parę tygodni, miesięcy znów przycichnie. Róbmy hałas, przypominajmy mediom....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z forum przeczyałem że Generał jest niewidomy mieszka w Warszawie i niedawno został okradziony z pamiątek

Niestety, z generałem Skalskim sytuacja jest bardziej skomplikowana.
Został on oszukany i okradziony przez swojego znajomego, który, o ile dobrze pamiętam, pracuje w Komendzie Głównej Policji. Sprawą zajmuje się prokuratura, ale wszyscy wiedzą, jak bardzo jest ona skuteczna..."

http://www.psr.netfriend.org/mysliwcy/forum/?ustaw=sz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM DOBRĄ WIADOMOŚĆ

POLKIE RADIO PROGRAM I
Zainteresował się sprawą generała.

Już mówili o tej bulwersującej sprawie na antenie radia w audycji: cztery pory roku.

Dzisiaj mają jeszcze szerzej o tym mówić w audycji: popołudniówka.

Zobaczcie , kiedy jest audycja: popołudniówka i słuchajcie jej, a później piszcie co o ty sądzicie.
www.polskieradio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrotycz, czy ten kolega Grześ z tamtego forum mógłby jednak coś więcej uchylić rąbka? Bo takie wiem ale nie powiem bo wszyscy wiedzą... ja np. nie wiem, a lubię znać prawdę. Zasług Generałowi nikt nie odbierze a dawanie pola do działania wyobraźni to... kanał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie oto odpowiedź od jednej z osób ktorym wyslałem maile:

> Zadziałam ale musze miec bardzo dokładne dane; gdzie w tej chwili
przebywa dokładnie i kto go tam umiescił? rodzina? Mam przyjaciół w MON
i bogatych sponsorów ale więcej danych proszę i co potrzeba: kasy?,
przeniesienia w inne miejsce? Prosze o odp. dzisiaj !!!!

Część juz z tego wiemy ale potrzebuje dokladne dane gdzie teraz przebywa pan Stanisław

Pozdrawiam i czekam na jakis namiar. Tomek
jak coś piszcie do mnie na: fjgrenadier@torun.mm.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Co proponowałem już wcześniej , nie będę powtarzał!
Od redaktora Bogdana Wróblewskiego (autora pierwszei notki o generała losach) wiem ,że gen. Skalskim zajmuje się już rodzina blizsza i dalsza w Warszawie!
Sytuacja jest dość skomplikowana! Prawna i zdrowotna.
Dla mnie najważniejsze jest to ,że stanęliśmy wspólnie w odronie hmmm (aby nie popaść w ton patetyczny) pewnych wartości!!
Popieram utworzenie konta dla wpłat na pomoc Generałowi!!
VFR800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje dowiedzieć sie gdzie przebywa teraz Generał.
Gdzie mieszkał wczesniej - tylko tak moge mu pomóc a przecież chyba o to chodzi a nie o rozpisywanie sie na temat bezradnosci panstwa. To juz raczej wszyscy znamy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę podam wam adres jego (byłego) mieszkania. Nie wiem czy uda mi się ustalić konkretny numer mieszkania ale napewno chociaż odpowiednie piętro a to już dużo... Z tego co wiem to pan generał rodziny nie ma. A co do ludzi, którzy go okradli to na 100% żaden z nich nie jest polcjantem (ewentualnie na emeryturze!).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie że sie sprawa rozwineła - miło mi że pojawia sie promyk nadzieji. Kurcze wsytd mi srasznie że Taki Człowiek u schyłku życia został tak skrzywdzony. Cieszy mnie rozwoj sytuacji - trzymajmy kciuki. Zawsze w razie potrzeby mozemy spróbować zrobić coś ala pomoc dla KRUKA" która była nie tak dawno - czyli np. wystawiac specjalne aukcje na allegro.pl i dochód przekazywać na pomoc dla Generała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie