Jump to content

whatfor

Forum members
 • Content Count

  677
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by whatfor

 1. Z okazji Dnia Kobiet": dziewczyny z OS Juliusz" :)
 2. Wprawdzie zakładając ten wątek, po cichu liczyłem na więcej zdjęć naszych pań, ale co tam :)
 3. Powstanie Warszawskie 1944: Zofia Domańska ocha"
 4. Na temat słodkiej Eriki, wygnanej przez polskich zbrodniarzy z praniemieckiej Rumii wolę się nie wypowiadać - bo szlag mnie trafi... Niech ktoś wklei jakąś ładną Nataszkę, żeby już nie patrzeć na tego blond-mutanta :)
 5. Jak na nią patrzę, to przestaję się dziwić czemu Anglicy tak zajadle bombardowali Gdynię :)
 6. Generalnie to one wszystkie kręcą :) ale pani z bagnetem jest OK!
 7. bjar_1 kobiety radzieckie były o wiele lepszymi snajperkami niż Niemki, Amerykanki, Brytyjki, Holenderki i Bułgarki razem wzięte!
 8. Stalag IV B - Mühlberg, kobiety-żołnierze AK.
 9. Skoro o niewoli mowa - wracamy do Polski...
 10. zelig wszystko się zgadza. Za komunizowanie została [o ile się nie mylę] usunięta ze Zw. Naucz. Pol. Potem wyjechała sobie do ZSRR [a właściwie w/w kraj przesunął sobie granice], aby po roku pojawić się ponownie w Warszawie, gdzie w towarzystwie oficerów Gestapo [którzy wozili ją limuzyną] załatwiała sprawy majątkowe [chodziło chyba o jakąś kamienicę/mieszkanie po ojcu]. Głośno o tym było w całej stolicy, bo nie robiła tego po cichu. Pisał o tym S. Korboński. Po 2. WŚ pozostała w swojej prawdziwej ojczyźnie - w ZSRR. Taka to była patriotka polska"...
 11. Zelig za 3 zdjęcia - wielkie dzięki! No, ale ta Wanda, co to niby Niemca nie chciała... ani Polski?!Przesadziłeś!!! W pierwszej sekundzie sądziłem, że jest to Leutnant Grubber z Allo, allo" - rok przed wojną... Gdyby W.W. dziś przyłączyła się do jakiegoś Marszu Równości" - nikt by nie wiedział, w której błądzi grupie :)
 12. Jadą wozy taborowe z Cyganami"... - przepraszam, z Romami :)
 13. No, może nie Niemcy się podkładali, ale raczej Niemki :) Ale to już inna historia.....
 14. Zelig Blitzmädchen" jest pozytywnym określeniem. Wzięło się od ich logo": znaku błyskawicy [Blitzen"] = łyskawiczne kobitki". Choć Jurgen Stroop, w przypływie dobrego humoru, siedząc na Mokotowie opowiadał Moczarskiemu, że określenie łyskawiczne dziewczyny" większość żołnierzy rozumiało w podtekście... erotycznym, czyli szybkie w te klocki", łyskawicznie nawiązujące kontakty". Nawet określając je jako der Helferinnen" [pomocnice] - też można było puścić oko" :)
 15. dwie 50-tki i galareta" - ale ten topik jest o pięknych Paniach - a nie o wódce!!
 16. Mietek, daj spokój! My tu o kobietach [facetach - hihihi] a Ty o... lornetkach zaczynasz. No, wiesz co?!
×
×
 • Create New...

Important Information