Jump to content

Traper7

Forum members
 • Content Count

  174
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Kilka lat temu również jeździłem po Warmii śladem tego rajdu Lufy w trakcie którego ranny został Mercedes. Udało nam się odnaleźć dom w którym Lufa zostawił rodzinie Porbadników ciało Mercedesa. Jeszcze 3 lata temu w Gietrzwałdzie żył milicjant z posterunku w Stawigudzie, tym samym w którym była przetrzymywana trumna z ciałem Mercedesa a także pechowi gospodarze. Zgodnie z relacjami świadków ten człowiek również brał udział w aresztowaniu Porbadników, jednak nie chciał rozmawiać o tamtych latach, twierdząc, że nie pamięta... Pewne jest tylko, że po aresztowanych i zwłoki partyzanta przyjechało UB z Olsztyna, więc ciało prawdopodobnie zawieziono do Olsztyna. Mimo długich poszukiwań, nie odnaleźliśmy również miejsca potyczki Lufy z obławą MO i UB, stojący pomnik poległych utrwalaczy przy drodze Jedwabno-Wielbark nie jest posadowiony w miejscu potyczki.
 2. na sygnecie było napisane przyjacielowi-żołnierzowi". Ale czy to jest aż tak bardzo istotne jeśli chodzu o historię?
 3. A jakie znaczenie ma tutaj kilka gram złota na sygnet dla najbliższych przyjaciół? Starasz się zasugerować że major sprzeniewierzał pieniądze organizacji? Czy może fakt iż podarował komuś pamiatkę ze złota jest powodem aby uważać go za czarnego?
 4. A propo's pisania petycji przez ludność białoruską do władz sowieckich: spotkałem się z opinią iż o samym fakcie pisania tychże wiedziało kierownictwo Podziemia na białostocczyźnie i obawiając się ewentualnych skutków, wydało polecenie ukarania najbardziej zaangażowanych politycznie ośrodków. Niezwykle trudno dziś dociec prawdy, ludzie którzy byli najlepiej o wszystkim poinformowani nie doczekali odwilży"...
 5. Podaj pseudonim jakim sie posługiwał w V Brygadzie
 6. Oczywiście żaden nie był lotnikiem z 39 roku, ale wydawało mi się że autor starał sie dowiedzieć jak zginął Jan Mista. Ty naprawde nic nie jarzysz? Straszne...
 7. No właśnie! CZYTAĆ! tytuł postu i napis na nagrobku mówi wyraźnie że padło pytanie o lotnika z 39 roku.
 8. Czuję się ogromnie zażenowany poziomem do jakiego zeszła ta dyskusja, żałuję że dałem się wciągnąc w pyskówkę z Tobą. Więcej nie zabieram tu głosu.
 9. A mógłbyś się kolego odczepić w końcu ode mnie? Nie dyskutuje już z Tobą bo przypomina to kopanie się z koniem. Wyśmiałeś moje poglady i źródła na które sie powołałem, nie mam ochoty już z wami pyskować, Ty wiesz swoje ,ja swoje. Widocznie jesteśmy skądinąd. Nie atakuje Cie więc odpieprz się w końcu.
 10. Małe sprostowanie, w walce o Wilno chodziło o zajęcie miasta przed sowietami, takie były założenia akcji Burza" to że w końcu doszło do wspólnego zdobywania miasta jest zupełnie inną historią. A co do współpracy z sowietami amię w ramię" jak piszesz, to przypomnij sobie losy Brygady AK Kmicica stacjonującej nad jeziorem Narocz, czy losu innych oddziałow wileńskiej AK. Tam również były oddziały które musiały wycofywać sie na zachód przed sowietami tocząc walki ze wszystkimi. Świetnie jest to opisane w książce pana Olgierda Christy U Szczerbca i Łupaszki"
 11. Gdyby tylko można było po wojnie pisać i wydawać obiektywne książki, pewnie nie kłócilibysmy się dzisiaj na tym forum kolego Jaca, ale sam wiesz jak to było do 89 roku. Propaganda komunistyczna uczyniła straszliwe spustoszenie w ludzkich umysłach. AStopień fałszowania historii osiągnał niespotykane rozmiary.
 12. Chcesz mi wkładać wiedzę? ,naucz się najpierw pisać poprawnie w języku polskim.
 13. Panowie albo się wymieniamy informacjami, albo sypiemy sobie tekstami jak Jaca czy Mike mi. Jeśli chcecie na tym poziomie rozmawiać to beze mnie. Jestem za poważny na pyskówki z Wami. Kolego Jaca, jesli zarzucasz mi błędną pisownię czyjegoś nazwiska to spójrz sam jakie Ty błędy ortograficzne popełniasz. Koniec przekazu. Nie rozmawiam z piewcami czerwonych. Zajmuję się historia Polskiego Podziemia i gardzę komuchami.
 14. Jeszcze jeden ciekawy link dla głoszących chwałę AL: http://www.naszawitryna.pl/jedwabne_1004.html
 15. Jeśli Hildebrandt jest specjalista od historii NSZ to ja wysiadam.Dyspozycyjny historyk peerelowski który opatrzał stosownym" wstępem pierwsze książki które wychodziły o AK. Dla mnie największymi autorytetami jeśli chodzi o historie NSZ są panowie Leszek Zebrowski i Rafał Sierchuła. Polecam ich pozycję pod tytułem Brygada Świętokrzyska NSZ" Wiele ciekawych informacji możemy znaleźć w Biuletynie Zarządu Związku Żołnierzy NSZ Szczerbiec". Proponuje przeczytać także to :http://www.patriota.pl/?dzial=historia&drukujnr=43
×
×
 • Create New...

Important Information