Jump to content

Traper7

Forum members
 • Content Count

  174
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Oczywiście żaden nie był lotnikiem z 39 roku, ale wydawało mi się że autor starał sie dowiedzieć jak zginął Jan Mista. Ty naprawde nic nie jarzysz? Straszne...
 2. No właśnie! CZYTAĆ! tytuł postu i napis na nagrobku mówi wyraźnie że padło pytanie o lotnika z 39 roku.
 3. Czuję się ogromnie zażenowany poziomem do jakiego zeszła ta dyskusja, żałuję że dałem się wciągnąc w pyskówkę z Tobą. Więcej nie zabieram tu głosu.
 4. A mógłbyś się kolego odczepić w końcu ode mnie? Nie dyskutuje już z Tobą bo przypomina to kopanie się z koniem. Wyśmiałeś moje poglady i źródła na które sie powołałem, nie mam ochoty już z wami pyskować, Ty wiesz swoje ,ja swoje. Widocznie jesteśmy skądinąd. Nie atakuje Cie więc odpieprz się w końcu.
 5. Małe sprostowanie, w walce o Wilno chodziło o zajęcie miasta przed sowietami, takie były założenia akcji Burza" to że w końcu doszło do wspólnego zdobywania miasta jest zupełnie inną historią. A co do współpracy z sowietami amię w ramię" jak piszesz, to przypomnij sobie losy Brygady AK Kmicica stacjonującej nad jeziorem Narocz, czy losu innych oddziałow wileńskiej AK. Tam również były oddziały które musiały wycofywać sie na zachód przed sowietami tocząc walki ze wszystkimi. Świetnie jest to opisane w książce pana Olgierda Christy U Szczerbca i Łupaszki"
 6. Gdyby tylko można było po wojnie pisać i wydawać obiektywne książki, pewnie nie kłócilibysmy się dzisiaj na tym forum kolego Jaca, ale sam wiesz jak to było do 89 roku. Propaganda komunistyczna uczyniła straszliwe spustoszenie w ludzkich umysłach. AStopień fałszowania historii osiągnał niespotykane rozmiary.
 7. Chcesz mi wkładać wiedzę? ,naucz się najpierw pisać poprawnie w języku polskim.
 8. Panowie albo się wymieniamy informacjami, albo sypiemy sobie tekstami jak Jaca czy Mike mi. Jeśli chcecie na tym poziomie rozmawiać to beze mnie. Jestem za poważny na pyskówki z Wami. Kolego Jaca, jesli zarzucasz mi błędną pisownię czyjegoś nazwiska to spójrz sam jakie Ty błędy ortograficzne popełniasz. Koniec przekazu. Nie rozmawiam z piewcami czerwonych. Zajmuję się historia Polskiego Podziemia i gardzę komuchami.
 9. Jeszcze jeden ciekawy link dla głoszących chwałę AL: http://www.naszawitryna.pl/jedwabne_1004.html
 10. Jeśli Hildebrandt jest specjalista od historii NSZ to ja wysiadam.Dyspozycyjny historyk peerelowski który opatrzał stosownym" wstępem pierwsze książki które wychodziły o AK. Dla mnie największymi autorytetami jeśli chodzi o historie NSZ są panowie Leszek Zebrowski i Rafał Sierchuła. Polecam ich pozycję pod tytułem Brygada Świętokrzyska NSZ" Wiele ciekawych informacji możemy znaleźć w Biuletynie Zarządu Związku Żołnierzy NSZ Szczerbiec". Proponuje przeczytać także to :http://www.patriota.pl/?dzial=historia&drukujnr=43
 11. Jaca pomoc niemcom w walce z sowietami" co Ty bredzisz człowieku?! Masz jakieś dowody? Czym innym jest walkaz dwoma wrogami, a czym innym kolaboracja ze szwabami choćby przeciwko sowietom. Obrażasz wielu uczciwych żołnierzy NSZ którzy walczyli za Polskę. To że jest to forum publiczne i mamy demokracje nie oznacza że można wypisywać dowolne pierdoły i przekłamania. Weżmy jakąś odpowiedzialność za swoje słowa. A tak w ogóle to może więcej trzymajmy się potwierdzonych faktów, bo zauważyłem że wielu z piszących na tym forum dużo mówi choć tak naprawdę ma mało do powiedzenia z racji braku wiadomości.A wracając do AL, jak możemy ich oceniać, wiedząc skąd przyszli i komu pomagali, w sytuacji gdy za nimi stali sowieci którzy niewolili nasz naród? Poczytaj relacje żołnierzy Podziemia którzy trafili w łapy UB dawnych partyzantów z AL.
 12. Jaca: chyba mało wiesz o NSZ, źle sie wyrażasz o ich zwalczaniu AL i sowietów, a ja uważam że Polskie Podziemie zbyt mało zdecydowanie zabrało się za likwidację tych ostatnich, to właśnie z AL rekrutowała się późniejszy UB, a sowieci na naszych terenach? ich oddziały zwiadowcze tak naprawdę nie zajmowały się wywiadem przeciwko Niemcom tylko przeciwko naszemu podziemiu, dzieki nim właśnie SMIERSZ tak łatwo rozbijała miejscową konspirację po wkroczeniu sowietów.Porozmawiaj z kimś kto mieszkał na terenach gdzie działała sowiecka partyzantka.Ja miałem taką mozliwość i czytałem wiele relacji. Nie musimy się we wszystkim zgadzać, ale porównywanie płk.Bohuna do Własowa to już przegina! Ciekawe z jakiej literatury czerpiesz swoją wiedze? Czytałeś rzetelne publikacje o NSZ?
 13. Fakt, na pewnym szczeblu doszło do jakiejś cichej umowy pomiędzy dowództwem Brygady a szwabami, pewnie rok wcześniej nie mogłoby do tego dojść, ale w tym okresie nic już nie było białe i czarne, Niemcy zmienili stosunek do odziałów Polskich które miały na koncie walki z sowietami. Miało to miejsce np na Wileńszczyżnie i Wołyniu, w pewnym momencie bez potrzeby nasze oddziały nie były atakowane, być może Niemcy liczyli na otwarty konflikt pomiedzy nami a sowietami. Wycofanie Brygady było tego najjaskrawszym przykładem, ale w trakcie wycofywania wielokrotnie dochodziło do walk z Niemcami jak np 14 stycznia w Pogwizdowie gdzie toczono kilkugodzinny bój z dwoma batalionami ss. Wielokrotnie dochodziło do sytuacji w której Brygada musiała omijać zagradzające jej drogę odziałły niemieckie. Ja bym tego nie nazwał porozumieniem z Niemcami. Być może było to wykorzystanie nadarzającej sie okazji do uratowania prawie tysiąca żołnierzy przed sowietami. Częściowo spotkało sie to z potępieniem ze strony naszych władz emigracyjnych. Sami oceńcie co jest w tym przypadku słuszniejsze. Gdyby zostali w Polsce zostali by niechybnie zniszczeni, dzięki marszowi na zachós uratowano blisko tysiąc osób. NSZ od początku przyjęło teorie dwóch wrogów (słusznie!) i jako takie było zaciekle zwalczane przez komunistów.Jestem pełen podziwu dla ich walki z komunistami,chociaż ja nigdy bym nie szukał porozumienia ze szwabami.
×
×
 • Create New...

Important Information