Jedburgh_Ops Napisano 15 Grudzień 2025 Napisano 15 Grudzień 2025 Prof. Norman Davies bez litości dla pomarańczowego gangu.
karpik Napisano 15 Grudzień 2025 Napisano 15 Grudzień 2025 Grubo. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zatopiła rosyjski okręt podwodny w Noworosyjsku Po raz pierwszy w historii podwodne drony „Sub Sea Baby” zdetonowały rosyjski okręt podwodny klasy 636.3 „Warszawianka” (według klasyfikacji NATO – Kilo). W wyniku eksplozji okręt podwodny odniósł poważne uszkodzenia i został wycofany z eksploatacji. Na pokładzie okrętu podwodnego znajdowały się cztery wyrzutnie pocisków manewrujących „Kalibr”, których wróg używa do ataków na terytorium Ukrainy. Wartość okrętu podwodnego klasy „Warszawianka” wynosi około 400 milionów dolarów amerykańskich. VID_20251215_161330_683.mp4 1
karpik Napisano 15 Grudzień 2025 Napisano 15 Grudzień 2025 Ciekawe, bo w rogu portu, gdzie nastąpił wybuch nie widzę, żeby coś stało... Sama kamera to też ciekawa sprawa. Mają dostęp do przemysłowej czy zamontowali legitnie swoją.
Jedburgh_Ops Napisano 15 Grudzień 2025 Napisano 15 Grudzień 2025 Tylu żołnierzy musiałby poświęcić Putin, aby zająć Donbas. Nowe wyliczenia pokazują skalę klęski Kremla [ANALIZA] Żołnierze Putina według wyliczeń amerykańskiego think tanku Instytut Studiów nad Wojną (ISW) zdobyli w tym roku tylko ok. 0,77 proc. terytorium Ukrainy. Biorąc pod uwagę straty Rosjan i zajęty przez nich teren, ukraiński prawnik Witalij Kołomijec obliczył, ilu żołnierzy Putin musiałby jeszcze poświęcić, aby całkowicie podbić Donbas. Liczba — blisko 900 tys. — pokazuje skalę wysiłku, jaki Kreml musiałby włożyć w opanowanie ukraińskiej części obwodu donieckiego. A dopiero co putler zaświadczał, że jest gotowy do wojny z całą Europą
karpik Napisano 15 Grudzień 2025 Napisano 15 Grudzień 2025 21 minut temu, Jedburgh_Ops napisał: Tylu żołnierzy musiałby poświęcić Putin, aby zająć Donbas. Nowe wyliczenia pokazują skalę klęski Kremla [ANALIZA] Żołnierze Putina według wyliczeń amerykańskiego think tanku Instytut Studiów nad Wojną (ISW) zdobyli w tym roku tylko ok. 0,77 proc. terytorium Ukrainy. Biorąc pod uwagę straty Rosjan i zajęty przez nich teren, ukraiński prawnik Witalij Kołomijec obliczył, ilu żołnierzy Putin musiałby jeszcze poświęcić, aby całkowicie podbić Donbas. Liczba — blisko 900 tys. — pokazuje skalę wysiłku, jaki Kreml musiałby włożyć w opanowanie ukraińskiej części obwodu donieckiego. A dopiero co putler zaświadczał, że jest gotowy do wojny z całą Europą putin może tak blefować, bo ktoś mu ten blef podbija. Wiesz kto? Czy przeszłyby mu przez gardło te 0,77% w rok? Za to codziennie reburgeruje coś o krytycznej sytuacji Ukrainy i wielkości rosji.
pawel_breslau Napisano 15 Grudzień 2025 Napisano 15 Grudzień 2025 https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/kryzys-w-rosyjskim-lotnictwie-300-smiglowcow-zagrozonych-uziemieniem/e9m6tbk
pawel_breslau Napisano 15 Grudzień 2025 Napisano 15 Grudzień 2025 Niemce zawsze potrafią się wkręcić Ukraina już zapomniała jak Niemcy chciały czy też wysłały (już dobrze nie pamiętam) same hełmy. A same Niemcy już zapomniały jaki miały stosunek do wysyłania broni do Ukrainy. No ale kasa nie śmierdzi a politycy działają aby tylko kasa się kręciła. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-zaciesniaja-wspolprace-z-ukraina-oglosili-dziesieciopunktowy-plan/jtcysj1?utm_source=livebar&utm_campaign=newsy_sg
pawel_breslau Napisano 15 Grudzień 2025 Napisano 15 Grudzień 2025 Za Onet: Pracujemy nad silnymi gwarancjami bezpieczeństwa dla Ukrainy, ale one nie będą na stole wiecznie, one są na stole teraz — oświadczył w poniedziałek wysoki rangą przedstawiciel administracji Donalda Trumpa po rozmowach pokojowych w Berlinie. Zaznaczył, że gwarancje będą wzorowane na artykule 5 NATO. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/bialy-dom-po-rozmowach-w-berlinie-gwarancje-dla-ukrainy-nie-beda-na-stole-wiecznie/ejqse3s Ciekawe czy yankee w tych gwarancjach będzie brał na garba walkę z ruSSami w razie zerwania rozejmu/pokoju czy wmanewruje w to samą Europę.
Czlowieksniegu Napisano 15 Grudzień 2025 Autor Napisano 15 Grudzień 2025 7 godzin temu, karpik napisał: Btw. Czemu strona spadła z rowerka? Bjar miał wczoraj wolne i się nudził.
MarekA Napisano 15 Grudzień 2025 Napisano 15 Grudzień 2025 36 minut temu, pawel_breslau napisał: A same Niemcy już zapomniały jaki miały stosunek do wysyłania broni do Ukrainy. No ale kasa nie śmierdzi a politycy działają aby tylko kasa się kręciła. Dlaczego teraz nie robią tego co Trump? Wielkie pieniądze można zrobić wchodząc w układy z ruskimi a nie z Ukrainą.
bjar_1 Napisano 15 Grudzień 2025 Napisano 15 Grudzień 2025 12 minut temu, Czlowieksniegu napisał: Bjar miał wczoraj wolne i się nudził. A najlepsze jest to, że dziś znów wolne. 1
MarekA Napisano 15 Grudzień 2025 Napisano 15 Grudzień 2025 "Wiceszef MON Cezary Tomczyk powiedział, że w pracach nad przekazaniem Ukrainie polskich samolotów bojowych MiG-29 chodzi o 6-8 maszyn. Dodał, że dobrze byłoby sprawę zamknąć podczas wizyty Wołodymyra Zełenskiego w Warszawie." https://defence24.pl/wojna-na-ukrainie-raport-specjalny-defence24/mon-ujawnia-ile-migow-moze-dostac-ukraina
karpik Napisano 15 Grudzień 2025 Napisano 15 Grudzień 2025 Widzieliście, że Polska istnieje dzięki leninowi? To już wiecie. 1
pawel_breslau Napisano 15 Grudzień 2025 Napisano 15 Grudzień 2025 1 godzinę temu, MarekA napisał: Dlaczego teraz nie robią tego co Trump? Wielkie pieniądze można zrobić wchodząc w układy z ruskimi a nie z Ukrainą. Pewnie dlatego, że W TYM MOMENCIE nie jest to poprawne politycznie. Ale poczekajmy, myślę, że "dorosną" i do tego.
MarekA Napisano 15 Grudzień 2025 Napisano 15 Grudzień 2025 21 minut temu, pawel_breslau napisał: Pewnie dlatego, że W TYM MOMENCIE nie jest to poprawne politycznie. Ale poczekajmy, myślę, że "dorosną" i do tego. Sądzisz że zrozumieją to co rozumie Nawrocki? Tylko Trump jest w stanie zapewnić Ukrainie pokój. Wystarczy zacząć robić interesy z ruskimi. Polityczna poprawność jest dla frajerów.
Czlowieksniegu Napisano 15 Grudzień 2025 Autor Napisano 15 Grudzień 2025 12 minut temu, MarekA napisał: Sądzisz że zrozumieją to co rozumie Nawrocki? Nie wiem, czy to istotne, ale w grze jest także, na dwóch poziomach, bezpieczeństwo Europy... Pomijam, stosunek DTrumpa do samej Europy.
Cypis Napisano 15 Grudzień 2025 Napisano 15 Grudzień 2025 24 minuty temu, Czlowieksniegu napisał: Nie wiem, czy to istotne, ale w grze jest także, na dwóch poziomach, bezpieczeństwo Europy... Pomijam, stosunek DTrumpa do samej Europy. duży chłop , a łapie się na takie proruskie zaczepki
Cypis Napisano 15 Grudzień 2025 Napisano 15 Grudzień 2025 chyba chciał powiedzieć , rozumiem , ale nie rozumiem , a poza tym wszyscy mają mnie w pompie Rosja chce położyć temu kres, ale problem polega na tym, że będą chcieli zakończyć wojnę, a potem nagle zmienią zdanie. Ukraina też będzie chciała ją zakończyć, a potem nagle też zmieni zdanie – Trump.
karpik Napisano 15 Grudzień 2025 Napisano 15 Grudzień 2025 Niby też oślizgłe i biegały z muszlami (klozetowymi) na plecach, ale wciąż wolniejsi. "Gdyby ślimak zaczął maszerować w stronę Ukrainy 24 lutego 2022 roku, dotarłby już do Wiednia, a okupanci — tylko do Pokrowska."
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się