Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
W dniu 13.11.2025 o 15:15, Jedburgh_Ops napisał:

Wielka szkoda i wstyd, że tak się dzieje.

Takiej afery w Ukrainie jeszcze nie było. Wiadomo, kto to wykorzysta. „Państwo niegodne pomocy”

Polityczne trzęsienie ziemi w Ukrainie. Do dymisji podała się ministra energetyki Switłana Hrynczuk, a minister sprawiedliwości Herman Hałuszczenko został zawieszony w pełnieniu obowiązków.

Potężna afera korupcyjna na Ukrainie odbiła się głośnym echem nie tylko w Europie, ale także w Stanach Zjednoczonych. Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy (NABU) i Specjalna Prokuratura Antykorupcyjna (SAP) ujawniły rozległy system korupcyjny w sektorze energetycznym. Operacja prowadzona pod kryptonimem "Midas" i trwa od lata 2024 roku. W związku ze skandalem zatrzymanych zostało pięć osób, a siedmiu postawiono zarzuty. Sprawa nabrała rumieńców po tym, jak ujawniono, że mózgiem całej operacji był - według ustaleń śledczych - Tymur Mindicz - znany biznesmen i bliski były współpracowniki prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Współpracownik Zełenskiego miał uciekać przed aferą w stronę Polski

Współpracownik Wołodymyra Zełenskiego Tymur Mindicz jest podejrzewany w sprawie korupcji w sektorze energetycznym. NABU i Specjalna Prokuratura Antykorupcyjna (SAP) ustaliły, że uczestniczący w niej urzędnicy, znany biznesmen oraz inne osoby mieli „systematycznie pobierać od kontrahentów Energoatomu nielegalne korzyści w wysokości od 10 do 15 procent wartości kontraktów”. Jak wskazały służby, zdefraudowano w ten sposób 100 mln dolarów. Zarzuty w tej sprawie usłyszało siedem osób.

Napisano

Nasza laboratoryjna liczba niespełna 1300 JASSMów to według standardów wojny na Ukrainie ilość maksymalnie na 3-4 noce walki i koniec. A i tak to nie ta liga zasięgów, żeby tak paraliżować ruski przemysł. Dziś jest informacja o mordobiciach między dzikimi w całej FR na stacjach paliw.

Napisano

Rafinerie płoną, prądu nie ma itd. ale na froncie mimo strat cały czas do przodu, zajmują teren i zabijają Ukraińców, a o to im chodzi w tej wojnie.

Napisano
8 minut temu, bjar_1 napisał:

Rafinerie płoną, prądu nie ma itd. ale na froncie mimo strat cały czas do przodu, zajmują teren i zabijają Ukraińców, a o to im chodzi w tej wojnie.

Oczywiście wiadomo, że na osi liczbowej próg bólu ruskiego społeczeństwa jest przesunięty bardzo daleko do przodu, ale mimo wszystko ten próg gdzieś musi istnieć, nie ma cudów.

Jeśli dzicy na stacjach paliw piorą się już po mordach o każde parę litrów paliwa to putler nigdy w życiu nie był w takiej sytuacji, a to jest wciąż faza początkowa, bo Ukraina nie odpuszcza i nie odpuści, także jeśli chodzi o odebranie ruskim dronami i cruise-ami ciepła na zimę.

Ukraina nieźle się rozkręca.

Поживём увидим.

Napisano
7 minut temu, karpik napisał:

Serio? Ktoś wierzy, że te zniszczenia spowodował wybuch?🤣🤣🤣

Serio. A co tak szynę może uciąć? Maszynista na szlaku sobie jaja robił i to zgłosił?

 

3 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał:

Ukraina nieźle się rozkręca.

Z powodu braku ludzi wkrótce może zacząć się zwijać...

Napisano
1 minutę temu, bjar_1 napisał:

Serio. A co tak szynę może uciąć? Maszynista na szlaku sobie jaja robił i to zgłosił?

Nie wyobrażam sobie nawet kierowanego wybuchu, który nie ruszyłby nawet o centymetr kamiennej podsypki.

Widać dużą różnicę w poziomach szyn. Padało. Podmyło. Szyna pękła.

Napisano
8 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Oczywiście wiadomo, że na osi liczbowej próg bólu ruskiego społeczeństwa jest przesunięty bardzo daleko do przodu, ale mimo wszystko ten próg gdzieś musi istnieć, nie ma cudów.

Jeśli dzicy na stacjach paliw piorą się już po mordach o każde parę litrów paliwa to putler nigdy w życiu nie był w takiej sytuacji, a to jest wciąż faza początkowa, bo Ukraina nie odpuszcza i nie odpuści, także jeśli chodzi o odebranie ruskim dronami i cruise-ami ciepła na zimę.

Ukraina nieźle się rozkręca.

Поживём увидим.

jeszcze brakuje problemów w monopolowych i wtedy nastąpi koniec fiutina

Napisano
14 minut temu, bjar_1 napisał:

Z powodu braku ludzi wkrótce może zacząć się zwijać...

Właśnie dlatego tak gigantycznie - jak żaden inny kraj świata - zainwestowali w bronie autonomiczne, bezzałogowe, latające i dalekozasięgowe.

Mamy do czynienia z olbrzymim naukowo-techniczno-wojskowym eksperymentem nieznanym dotąd w historii.

Napisano
26 minut temu, karpik napisał:

Widać dużą różnicę w poziomach szyn. Padało. Podmyło. Szyna pękła.

Miejsce też wybrane nieprzypadkowo - na łuku, wysoki nasyp i przepust. Zupełnie jak z podręczników dywersji.

G54EdsrW8AAvWyR.jpg

  • Tak trzymać 1
Napisano

Jeśli to faktycznie sabotaż to niezłe czasy nastały - powrotu do terenów II wojny i sprawdzania torów przed jadącym pociągiem.

Złoty interes - jeśli ktoś szybko zaprojektuje i zbuduje bezzałogową drezynę jadącą przed pociągiem i obłożoną czujnikami prawidłowości bądź nieprawidłowości torowiska to będzie milionerem.

Napisano
8 minut temu, bjar_1 napisał:

Miejsce też wybrane nieprzypadkowo - na łuku, wysoki nasyp i przepust. Zupełnie jak z podręczników dywersji.

G54EdsrW8AAvWyR.jpg

Poczekajmy. Zdjęcia które mamy w żadnym punkcie nie wskazują na wybuch. 

Po tym zdjęciu wygląda, że pęknięcie może być na samym wiadukcie lub właśnie na łączeniu konstrukcji wiaduktu z nasypem I stąd taka różnica w poziomach i pęknięcie szyn. Oczywiście to domysły. Nie upieram się 🙄

IMG_20251116_152742.jpg

Napisano

Na X przy tej informacji jeden z użytkowników rzucił taką tezę:

"To wygląda bardziej na zamrożenie metalu ciekłym tlenem, który w tej temperaturze kruszy się po uderzeniu zwykłym młotkiem jak szkło..."

inny pisał o ciekłym azocie

  • Haha 2
Napisano (edytowane)
15 minut temu, karpik napisał:

Zdjęcia które mamy w żadnym punkcie nie wskazują na wybuch. 

Czy szyna, która sobie sama pękła nie leżała by sobie na miejscu w jednym kawałku? Tam są rozrzucone fragmenty (zielone). Sprężyna mocująca szynę jest zerwana, nawet na podkładzie obok (kółko). Szyny nie są na różnych poziomach i nic ich nie podmyło - podkład pękł (żółto) i się rozsunęły. Poczekajmy na raporty. To nie wygląda na działanie losowe i samoczynne.

10 minut temu, Cypis napisał:

"To wygląda bardziej na zamrożenie metalu ciekłym tlenem, który w tej temperaturze kruszy się po uderzeniu zwykłym młotkiem jak szkło..."

I ten ciekły tlen ktoś tam w kieszeni przyniósł? Czy w butelce? ;)

 

582166508_122213179616358704_1444155424957232057_n.jpg

Edytowane przez bjar_1
Napisano
8 minut temu, bjar_1 napisał:

Czy szyna, która sobie sama pękła nie leżała by sobie na miejscu w jednym kawałku? Tam są rozrzucone fragmenty (zielone). Sprężyna mocująca szynę jest zerwana, nawet na podkładzie obok (kółko). Szyny nie są na różnych poziomach i nic ich nie podmyło - podkład pękł (żółto) i się rozsunęły. Poczekajmy na raporty. To nie wygląda na działanie losowe i samoczynne.

I ten ciekły tlen ktoś tam w kieszeni przyniósł? Czy w butelce? ;)

 

582166508_122213179616358704_1444155424957232057_n.jpg

A pęknięta w wybuchu szyna poleciałaby w stronę źródła eksplozji.😅

Napisano
3 minuty temu, karpik napisał:

A pęknięta w wybuchu szyna poleciałaby w stronę źródła eksplozji.

Jeśli masz lepsze wyjaśnienie na to zniknięcie szyny, to chętnie posłucham. To chyba pierwszy w dziejach polskiej kolei przypadek, by szyna samoczynnie rozleciała się jak mydlana bańka.

Napisano (edytowane)
17 minut temu, bjar_1 napisał:

I ten ciekły tlen ktoś tam w kieszeni przyniósł? Czy w butelce? ;)

tlen to nie wiem , ale azot to w kieszeni (400ml , -50 stopni C , cena na all... 45 pln)

pobrane.webp

Edytowane przez Cypis
Napisano
13 minut temu, bjar_1 napisał:

Jeśli masz lepsze wyjaśnienie na to zniknięcie szyny, to chętnie posłucham. To chyba pierwszy w dziejach polskiej kolei przypadek, by szyna samoczynnie rozleciała się jak mydlana bańka.

Samoczynnie? Nie wiem już czy patrzymy na to samo zdjęcie. Przecież na tym torowisku coś stoi. Jeżeli to pociąg to najechał/przejechał po tym fragmencie z uszkodzoną podbudową i sam mógł spowodować pęknięcie.

  • Super 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie