Jedburgh_Ops Napisano 16 Listopad 2025 Napisano 16 Listopad 2025 W dniu 13.11.2025 o 15:15, Jedburgh_Ops napisał: Wielka szkoda i wstyd, że tak się dzieje. Takiej afery w Ukrainie jeszcze nie było. Wiadomo, kto to wykorzysta. „Państwo niegodne pomocy” Polityczne trzęsienie ziemi w Ukrainie. Do dymisji podała się ministra energetyki Switłana Hrynczuk, a minister sprawiedliwości Herman Hałuszczenko został zawieszony w pełnieniu obowiązków. Potężna afera korupcyjna na Ukrainie odbiła się głośnym echem nie tylko w Europie, ale także w Stanach Zjednoczonych. Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy (NABU) i Specjalna Prokuratura Antykorupcyjna (SAP) ujawniły rozległy system korupcyjny w sektorze energetycznym. Operacja prowadzona pod kryptonimem "Midas" i trwa od lata 2024 roku. W związku ze skandalem zatrzymanych zostało pięć osób, a siedmiu postawiono zarzuty. Sprawa nabrała rumieńców po tym, jak ujawniono, że mózgiem całej operacji był - według ustaleń śledczych - Tymur Mindicz - znany biznesmen i bliski były współpracowniki prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Współpracownik Zełenskiego miał uciekać przed aferą w stronę Polski Współpracownik Wołodymyra Zełenskiego Tymur Mindicz jest podejrzewany w sprawie korupcji w sektorze energetycznym. NABU i Specjalna Prokuratura Antykorupcyjna (SAP) ustaliły, że uczestniczący w niej urzędnicy, znany biznesmen oraz inne osoby mieli „systematycznie pobierać od kontrahentów Energoatomu nielegalne korzyści w wysokości od 10 do 15 procent wartości kontraktów”. Jak wskazały służby, zdefraudowano w ten sposób 100 mln dolarów. Zarzuty w tej sprawie usłyszało siedem osób.
Jedburgh_Ops Napisano 16 Listopad 2025 Napisano 16 Listopad 2025 Dzisiejsza mapka. Podziwiać Ukrainę. W razie „W” my nie mamy kompletnie nic, żeby tak zadziałać.
Jedburgh_Ops Napisano 16 Listopad 2025 Napisano 16 Listopad 2025 Nasza laboratoryjna liczba niespełna 1300 JASSMów to według standardów wojny na Ukrainie ilość maksymalnie na 3-4 noce walki i koniec. A i tak to nie ta liga zasięgów, żeby tak paraliżować ruski przemysł. Dziś jest informacja o mordobiciach między dzikimi w całej FR na stacjach paliw.
bjar_1 Napisano 16 Listopad 2025 Napisano 16 Listopad 2025 Rafinerie płoną, prądu nie ma itd. ale na froncie mimo strat cały czas do przodu, zajmują teren i zabijają Ukraińców, a o to im chodzi w tej wojnie.
karpik Napisano 16 Listopad 2025 Napisano 16 Listopad 2025 7 minut temu, bjar_1 napisał: Tymczasem na sieci PKP... Serio? Ktoś wierzy, że te zniszczenia spowodował wybuch?
Jedburgh_Ops Napisano 16 Listopad 2025 Napisano 16 Listopad 2025 8 minut temu, bjar_1 napisał: Rafinerie płoną, prądu nie ma itd. ale na froncie mimo strat cały czas do przodu, zajmują teren i zabijają Ukraińców, a o to im chodzi w tej wojnie. Oczywiście wiadomo, że na osi liczbowej próg bólu ruskiego społeczeństwa jest przesunięty bardzo daleko do przodu, ale mimo wszystko ten próg gdzieś musi istnieć, nie ma cudów. Jeśli dzicy na stacjach paliw piorą się już po mordach o każde parę litrów paliwa to putler nigdy w życiu nie był w takiej sytuacji, a to jest wciąż faza początkowa, bo Ukraina nie odpuszcza i nie odpuści, także jeśli chodzi o odebranie ruskim dronami i cruise-ami ciepła na zimę. Ukraina nieźle się rozkręca. Поживём увидим.
bjar_1 Napisano 16 Listopad 2025 Napisano 16 Listopad 2025 7 minut temu, karpik napisał: Serio? Ktoś wierzy, że te zniszczenia spowodował wybuch? Serio. A co tak szynę może uciąć? Maszynista na szlaku sobie jaja robił i to zgłosił? 3 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał: Ukraina nieźle się rozkręca. Z powodu braku ludzi wkrótce może zacząć się zwijać...
karpik Napisano 16 Listopad 2025 Napisano 16 Listopad 2025 1 minutę temu, bjar_1 napisał: Serio. A co tak szynę może uciąć? Maszynista na szlaku sobie jaja robił i to zgłosił? Nie wyobrażam sobie nawet kierowanego wybuchu, który nie ruszyłby nawet o centymetr kamiennej podsypki. Widać dużą różnicę w poziomach szyn. Padało. Podmyło. Szyna pękła.
Cypis Napisano 16 Listopad 2025 Napisano 16 Listopad 2025 8 minut temu, Jedburgh_Ops napisał: Oczywiście wiadomo, że na osi liczbowej próg bólu ruskiego społeczeństwa jest przesunięty bardzo daleko do przodu, ale mimo wszystko ten próg gdzieś musi istnieć, nie ma cudów. Jeśli dzicy na stacjach paliw piorą się już po mordach o każde parę litrów paliwa to putler nigdy w życiu nie był w takiej sytuacji, a to jest wciąż faza początkowa, bo Ukraina nie odpuszcza i nie odpuści, także jeśli chodzi o odebranie ruskim dronami i cruise-ami ciepła na zimę. Ukraina nieźle się rozkręca. Поживём увидим. jeszcze brakuje problemów w monopolowych i wtedy nastąpi koniec fiutina
Jedburgh_Ops Napisano 16 Listopad 2025 Napisano 16 Listopad 2025 2 minuty temu, Cypis napisał: jeszcze brakuje problemów w monopolowych i wtedy nastąpi koniec fiutina Prawidłowy kierunek myślenia Sprawy już się dzieją. Wzrosła cena wódki w Rosji Rosja produkuje coraz mniej wódki, ale Rosjanie piją więcej Na ruskie mety wejdzie cuś à la Borygo i sami się powykańczają, chociaż to oczywiście potrwa.
Jedburgh_Ops Napisano 16 Listopad 2025 Napisano 16 Listopad 2025 14 minut temu, bjar_1 napisał: Z powodu braku ludzi wkrótce może zacząć się zwijać... Właśnie dlatego tak gigantycznie - jak żaden inny kraj świata - zainwestowali w bronie autonomiczne, bezzałogowe, latające i dalekozasięgowe. Mamy do czynienia z olbrzymim naukowo-techniczno-wojskowym eksperymentem nieznanym dotąd w historii.
bjar_1 Napisano 16 Listopad 2025 Napisano 16 Listopad 2025 No oby, ale coraz słabiej mi to wygląda niestety. Na froncie kiepścizna...
bjar_1 Napisano 16 Listopad 2025 Napisano 16 Listopad 2025 26 minut temu, karpik napisał: Widać dużą różnicę w poziomach szyn. Padało. Podmyło. Szyna pękła. Miejsce też wybrane nieprzypadkowo - na łuku, wysoki nasyp i przepust. Zupełnie jak z podręczników dywersji. 1
Jedburgh_Ops Napisano 16 Listopad 2025 Napisano 16 Listopad 2025 Jeśli to faktycznie sabotaż to niezłe czasy nastały - powrotu do terenów II wojny i sprawdzania torów przed jadącym pociągiem. Złoty interes - jeśli ktoś szybko zaprojektuje i zbuduje bezzałogową drezynę jadącą przed pociągiem i obłożoną czujnikami prawidłowości bądź nieprawidłowości torowiska to będzie milionerem.
karpik Napisano 16 Listopad 2025 Napisano 16 Listopad 2025 8 minut temu, bjar_1 napisał: Miejsce też wybrane nieprzypadkowo - na łuku, wysoki nasyp i przepust. Zupełnie jak z podręczników dywersji. Poczekajmy. Zdjęcia które mamy w żadnym punkcie nie wskazują na wybuch. Po tym zdjęciu wygląda, że pęknięcie może być na samym wiadukcie lub właśnie na łączeniu konstrukcji wiaduktu z nasypem I stąd taka różnica w poziomach i pęknięcie szyn. Oczywiście to domysły. Nie upieram się
Cypis Napisano 16 Listopad 2025 Napisano 16 Listopad 2025 Na X przy tej informacji jeden z użytkowników rzucił taką tezę: "To wygląda bardziej na zamrożenie metalu ciekłym tlenem, który w tej temperaturze kruszy się po uderzeniu zwykłym młotkiem jak szkło..." inny pisał o ciekłym azocie 2
bjar_1 Napisano 16 Listopad 2025 Napisano 16 Listopad 2025 (edytowane) 15 minut temu, karpik napisał: Zdjęcia które mamy w żadnym punkcie nie wskazują na wybuch. Czy szyna, która sobie sama pękła nie leżała by sobie na miejscu w jednym kawałku? Tam są rozrzucone fragmenty (zielone). Sprężyna mocująca szynę jest zerwana, nawet na podkładzie obok (kółko). Szyny nie są na różnych poziomach i nic ich nie podmyło - podkład pękł (żółto) i się rozsunęły. Poczekajmy na raporty. To nie wygląda na działanie losowe i samoczynne. 10 minut temu, Cypis napisał: "To wygląda bardziej na zamrożenie metalu ciekłym tlenem, który w tej temperaturze kruszy się po uderzeniu zwykłym młotkiem jak szkło..." I ten ciekły tlen ktoś tam w kieszeni przyniósł? Czy w butelce? ;) Edytowane 16 Listopad 2025 przez bjar_1
karpik Napisano 16 Listopad 2025 Napisano 16 Listopad 2025 8 minut temu, bjar_1 napisał: Czy szyna, która sobie sama pękła nie leżała by sobie na miejscu w jednym kawałku? Tam są rozrzucone fragmenty (zielone). Sprężyna mocująca szynę jest zerwana, nawet na podkładzie obok (kółko). Szyny nie są na różnych poziomach i nic ich nie podmyło - podkład pękł (żółto) i się rozsunęły. Poczekajmy na raporty. To nie wygląda na działanie losowe i samoczynne. I ten ciekły tlen ktoś tam w kieszeni przyniósł? Czy w butelce? ;) A pęknięta w wybuchu szyna poleciałaby w stronę źródła eksplozji.
Cypis Napisano 16 Listopad 2025 Napisano 16 Listopad 2025 trafne stwierdzenie prezydenta Finlandii Stubba : w cztery lata stalin doszedł do Berlina , w cztery lata fiutin nie może dojść do Kijowa W6UAvscuoaBdHLPW.mp4
bjar_1 Napisano 16 Listopad 2025 Napisano 16 Listopad 2025 3 minuty temu, karpik napisał: A pęknięta w wybuchu szyna poleciałaby w stronę źródła eksplozji. Jeśli masz lepsze wyjaśnienie na to zniknięcie szyny, to chętnie posłucham. To chyba pierwszy w dziejach polskiej kolei przypadek, by szyna samoczynnie rozleciała się jak mydlana bańka.
Cypis Napisano 16 Listopad 2025 Napisano 16 Listopad 2025 (edytowane) 17 minut temu, bjar_1 napisał: I ten ciekły tlen ktoś tam w kieszeni przyniósł? Czy w butelce? ;) tlen to nie wiem , ale azot to w kieszeni (400ml , -50 stopni C , cena na all... 45 pln) Edytowane 16 Listopad 2025 przez Cypis
karpik Napisano 16 Listopad 2025 Napisano 16 Listopad 2025 13 minut temu, bjar_1 napisał: Jeśli masz lepsze wyjaśnienie na to zniknięcie szyny, to chętnie posłucham. To chyba pierwszy w dziejach polskiej kolei przypadek, by szyna samoczynnie rozleciała się jak mydlana bańka. Samoczynnie? Nie wiem już czy patrzymy na to samo zdjęcie. Przecież na tym torowisku coś stoi. Jeżeli to pociąg to najechał/przejechał po tym fragmencie z uszkodzoną podbudową i sam mógł spowodować pęknięcie. 1
bjar_1 Napisano 16 Listopad 2025 Napisano 16 Listopad 2025 Poczekajmy na raport odpowiedniej komisji. Serio nie wierzysz w działania kacapskiej agentury na terytorium RP?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się