Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • bodziu000000

    3206

  • Jedburgh_Ops

    2027

  • karpik

    1845

  • MarekA

    1348

Napisano
9 minut temu, lowiec napisał:

Podobno coś spadło w lubelskim i "rozpizdziło" się ogniście w polu kukurydzy.

 

Są jakieś tu pany z okolicy tego przyziemienia?

@beaviso na wczasach nie byłeś przypadkiem? ;)

Napisano

Pierwsza moja myśl to była że jakaś zamaskowana bimbrownia pierdykła :) Ale wystarczy wejść w jakikolwiek portal na FB typu cośtam.info, odkryj lubelskie czy atrakcje lubelszczyzny, żeby się dowiedzieć że to z rozkazu samego Zełeńskiego Polska została ostrzelana  !!  Może Bąkiewicze teraz będą pilnować nieba nad wschodnią granicą? Tylko nie wiem jak bolt z picką tam kursuje.

Napisano
35 minut temu, bjar_1 napisał:

Sugerujesz, że ukrywają upadek kacapskiego pocisku, tak jak to było za Błaszczaka?

Rakieta nie 

Latadło tak 

Dron ....ale czyj?

Napisano
1 godzinę temu, bjar_1 napisał:

Jeżeli nas tam nie będzie, to bardzo dobrze.

No dawaj. Chętnie posłucham rzeczowych argumentów na brak kontyngentu zagranicznego na wolnej Ukrainie i wchodzącego w jego skład WP. Może w końcu się dowiem, bo każdy Tobie podobny miłośnik konfederacji nic nie potrafił wydukać poza "to nie nasza wojna" co jest bzdurą i już świadczy o zaślepieniu lub zwykłej ignorancji.

Napisano
12 minut temu, karpik napisał:

każdy Tobie podobny miłośnik konfederacji

Mocne🤣

 

13 minut temu, karpik napisał:

Chętnie posłucham rzeczowych argumentów na brak kontyngentu zagranicznego na wolnej Ukrainie i wchodzącego w jego skład WP.

Niech inni nadstawiają karku, jeśli chcą. Po co Pchać palce między drzwi a futrynę? Korzyści z tego żadnych nie będzie.

Napisano
26 minut temu, bjar_1 napisał:

Mocne🤣

Jesteśmy na forum od lat. Ciężko ukryć poglądy przez taki czas...

Argumentów nie podałeś żadnych (nie ukrywam, że się tego spodziewałem), więc trudno mi się odnieść.

Może dodam tylko coś do Twojej przenośni.

Warto połamać palce na futrynie, jeżeli alternatywą jest zostanie z mordercą w zamkniętym pokoju.

  • Super 1
Napisano
2 minuty temu, karpik napisał:

Jesteśmy na forum od lat. Ciężko ukryć poglądy przez taki czas...

Widocznie dobrze się ukrywam, skoro do tej pory nie rozszyfrowałeś :D

2 minuty temu, karpik napisał:

Argumentów nie podałeś żadnych (nie ukrywam, że się tego spodziewałem), więc trudno mi się odnieść.

Sprawa jest prosta - po co się pchać w kolejną zawieruchę? No chyba, że wierzysz w gwarancje pomarańczowego... Podpowiem - za kilka/naście lat wszystko zacznie się tam od nowa. Warto, żeby zaczęło się z WP w tym syfie?

  • Tak trzymać 1
Napisano
12 minut temu, bjar_1 napisał:

Widocznie dobrze się ukrywam, skoro do tej pory nie rozszyfrowałeś :D

Sprawa jest prosta - po co się pchać w kolejną zawieruchę? No chyba, że wierzysz w gwarancje pomarańczowego... Podpowiem - za kilka/naście lat wszystko zacznie się tam od nowa. Warto, żeby zaczęło się z WP w tym syfie?

W tej zawierusze jesteśmy od dawna. Nawet dłużej niż od 24 lutego 2022. Ja nie jestem za wysyłaniem fizycznym żołnierzy do Ukrainy, tylko jak najmocniejszą pomocą zewnętrzną. Interwencja WP skończyła by się taką propagandową burzą, że 6 % Braunowa zamieniło by się szybko w 66%. A "zagrożony" naród wszystko łyknie. Za kilkanaście lat Putin to będzie w formalinie na placu czerwonym i uważam że trzeba tak działać (teraz) żeby jego następcy zajęli się swoją pupą a nie innych. I to z podkulonym ogonem.

  • Super 1
  • Tak trzymać 1
Napisano
10 minut temu, Cronos napisał:

Ja nie jestem za wysyłaniem fizycznym żołnierzy do Ukrainy

W takim razie zaraz zostaniesz ochrzczony konfederatą, tak jak i ja ;)

Napisano
4 godziny temu, karpik napisał:

W sumie to dobry pomysł żeby na jakiś czas (jak będą fikać to i tak będzie niezbędne) zamknąć niebo nad wschodnią Ukrainą. Wali mnie wtedy, że ruscy z premedytacją wpuszczą w tę strefę cywilny samolot, a jeszcze mniej mnie obchodzi co będą mówić.

Hello,

A jakie widzisz korzyści z obecności WP na misji typu peacekeeping albo peaceforcing w Ukrainie?

Ja nie widzę, mimo że trzymam z Ukrainą i jak najbardziej uważam, że na Ukrainie toczy się „nasza wojna”, a nie „nie nasza wojna”. I jak najbardziej uważam, że trzeba Ukrainie pomagać z całych sił, ale na miarę możliwości i rozsądku.

1. WP mamy w stanie, w jakim mamy, czyli już nie w stanie pisowskich bredni o 4 dywizjach i 300 tys. luda, ale w stanie batyrowych bredni o 6 dywizjach i 500 tys. luda. A to oznacza wojsko w rozsypce w ramach tych bredni.

2. Nie mamy ani jednej dywizji w stanie 100-procentowego ukompletowania za to są kanibalizowane z ludzi i sprzętu, żeby z tych dwóch kanibalizowanych poskładać jeszcze dwie pisowskie dywizje, już nie mówiąc o czterech batyrowych.

3. Wysyłasz wojsko na misję - i masz wojsko wyjęte z systemu ćwiczeń, czyli masz wojsko cofające się w rozwoju. Na misji ćwiczeń się nie przeprowadza.

4. Batyr nienawidzi Ukrainy - Ukraina nie toleruje Batyra. Dla WP na misji w Ukrainie sytuacja fatalna i żadnych z tego korzyści. Ukraina nie podzieli się z WP ani doświadczeniami, ani ich różnymi cennymi technologiami wojskowymi, bo w imię czego przy takim Batyrze?

5. Ruska prowokacja wobec WP na Ukrainie gwarantowana. Wspomniałem powyżej możliwość prowokacji w powietrzu np. z ruskim samolotem aerofotogrametrycznym, który niby chciałby sobie coś posprawdzać po ruskiej stronie linii demarkacyjnej. Prowokacje na lądzie też oczywiście wysoce możliwe. A potem lata włóczenia się przez WP po różnych międzynarodowych komisjach śledczych i sądach. A WP na Ukrainie wtedy sparaliżowane, żeby nawet nie oddać strzału jedną kulą gumową, żeby zaraz nie było afery międzynarodowej. Czyli Nangar Khel case study.

6. Czy masz wrażenie, że młodzi polscy mężczyźni po naoglądaniu się setek filmików, jak drony rozkawałkowują ludzi na Ukrainie będą się garnąć do WP, a już szczególnie na misję WP w Ukrainie? Ja nie mam takiego wrażenia, ale oczywiście zakładam, że mogę się mylić.

Napisano
Godzinę temu, Jedburgh_Ops napisał:

Pediatryczne wojsko mamy.

Napisano
7 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

6. Czy masz wrażenie, że młodzi polscy mężczyźni po naoglądaniu się setek filmików, jak drony rozkawałkowują ludzi na Ukrainie będą się garnąć do WP, a już szczególnie na misję WP w Ukrainie? Ja nie mam takiego wrażenia, ale oczywiście zakładam, że mogę się mylić.

Jest kilka organizacji, rycerzy, bojowników, obrońców niewiadomo czego. Patriotyzmem i chęcią obrony ojczyzny ociekających. Może oni chętnie pojadą?

Napisano
4 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał:

No fakt. Spotkałem na ulicy jednego z Wojowników Maryi. Może oni byliby chętni na Ukrainę?

Byli by, tylko po której stronie frontu? Kogo wspierał kościół katolicki podczas Targowicy?

Napisano
15 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Hello,

A jakie widzisz korzyści z obecności WP na misji typu peacekeeping albo peaceforcing w Ukrainie?

Ja nie widzę, mimo że trzymam z Ukrainą i jak najbardziej uważam, że na Ukrainie toczy się „nasza wojna”, a nie „nie nasza wojna”. I jak najbardziej uważam, że trzeba Ukrainie pomagać z całych sił, ale na miarę możliwości i rozsądku.

1. WP mamy w stanie, w jakim mamy, czyli już nie w stanie pisowskich bredni o 4 dywizjach i 300 tys. luda, ale w stanie batyrowych bredni o 6 dywizjach i 500 tys. luda. A to oznacza wojsko w rozsypce w ramach tych bredni.

2. Nie mamy ani jednej dywizji w stanie 100-procentowego ukompletowania za to są kanibalizowane z ludzi i sprzętu, żeby z tych dwóch kanibalizowanych poskładać jeszcze dwie pisowskie dywizje, już nie mówiąc o czterech batyrowych.

3. Wysyłasz wojsko na misję - i masz wojsko wyjęte z systemu ćwiczeń, czyli masz wojsko cofające się w rozwoju. Na misji ćwiczeń się nie przeprowadza.

4. Batyr nienawidzi Ukrainy - Ukraina nie toleruje Batyra. Dla WP na misji w Ukrainie sytuacja fatalna i żadnych z tego korzyści. Ukraina nie podzieli się z WP ani doświadczeniami, ani ich różnymi cennymi technologiami wojskowymi, bo w imię czego przy takim Batyrze?

5. Ruska prowokacja wobec WP na Ukrainie gwarantowana. Wspomniałem powyżej możliwość prowokacji w powietrzu np. z ruskim samolotem aerofotogrametrycznym, który niby chciałby sobie coś posprawdzać po ruskiej stronie linii demarkacyjnej. Prowokacje na lądzie też oczywiście wysoce możliwe. A potem lata włóczenia się przez WP po różnych międzynarodowych komisjach śledczych i sądach. A WP na Ukrainie wtedy sparaliżowane, żeby nawet nie oddać strzału jedną kulą gumową, żeby zaraz nie było afery międzynarodowej. Czyli Nangar Khel case study.

6. Czy masz wrażenie, że młodzi polscy mężczyźni po naoglądaniu się setek filmików, jak drony rozkawałkowują ludzi na Ukrainie będą się garnąć do WP, a już szczególnie na misję WP w Ukrainie? Ja nie mam takiego wrażenia, ale oczywiście zakładam, że mogę się mylić.

Nic was te 3 lata nie nauczyło. 

Putin zaatakował Ukrainę bo poczuł (i czuł dobrze) słabość zachodu. I po takim czasie nic się nie zmieniło. Przywódcy państw europejskich i NATO pieprzą banały, śmieszne groźby i górnolotne deklaracje, a w czynach nadal pies z podkulonym ogonem. Bez odważnych i stanowczych działań jestem w stanie uwierzyć w to co pisze Bjar- to się powtórzy.

Zwyrodnialec zaatakował państwo, morduje tysiącami, a my mamy się przejmować prawami wymyślonymi przez nas samych, na czas pokoju.

Trzeba napisać nowe na czas stanu wyjątkowego jaki będzie miał miejsce- paragraf 7- "wali nas co wleci od ruskich bo jest zakaz wlotu w strefę 100km od granicy UA, a jak doleci do strefy 50km spada na ziemię u ruskich, niech sami sprzątają"

Napisano

To najlepsza okazja do prawdziwej integracji wojsk państw NATO. Już to pisałem i podtrzymuje - Ukraina powinna stać się poligonem przez którą rotacyjnie przejdzie możliwie najwięcej żołnierzy z całego świata. Jak się skończą zawodowi to wysyłać rezerwistów.

Nawet "głupie" pilnowanie granicy w ostatnich latach, wyszkoliło żołnierzy WP więcej i lepiej niż 20- letnie gnicie w koszarach.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie