Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
21 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Tylu żołnierzy musiałby poświęcić Putin, aby zająć Donbas. Nowe wyliczenia pokazują skalę klęski Kremla [ANALIZA]

Żołnierze Putina według wyliczeń amerykańskiego think tanku Instytut Studiów nad Wojną (ISW) zdobyli w tym roku tylko ok. 0,77 proc. terytorium Ukrainy. Biorąc pod uwagę straty Rosjan i zajęty przez nich teren, ukraiński prawnik Witalij Kołomijec obliczył, ilu żołnierzy Putin musiałby jeszcze poświęcić, aby całkowicie podbić Donbas. Liczba — blisko 900 tys. — pokazuje skalę wysiłku, jaki Kreml musiałby włożyć w opanowanie ukraińskiej części obwodu donieckiego.
 

 

A dopiero co putler zaświadczał, że jest gotowy do wojny z całą Europą 🤣

putin może tak blefować, bo ktoś mu ten blef podbija.

Wiesz kto? Czy przeszłyby mu przez gardło te 0,77% w rok?

Za to codziennie reburgeruje coś o krytycznej sytuacji Ukrainy i wielkości rosji.🤮

Napisano

Niemce zawsze potrafią się wkręcić 🤣

Ukraina już zapomniała jak Niemcy chciały czy też wysłały (już dobrze nie pamiętam) same hełmy. A same Niemcy już zapomniały jaki miały stosunek do wysyłania broni do Ukrainy. No ale kasa nie śmierdzi a politycy działają aby tylko kasa się kręciła. 

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-zaciesniaja-wspolprace-z-ukraina-oglosili-dziesieciopunktowy-plan/jtcysj1?utm_source=livebar&utm_campaign=newsy_sg

Napisano

Za Onet:

Pracujemy nad silnymi gwarancjami bezpieczeństwa dla Ukrainy, ale one nie będą na stole wiecznie, one są na stole teraz — oświadczył w poniedziałek wysoki rangą przedstawiciel administracji Donalda Trumpa po rozmowach pokojowych w Berlinie. Zaznaczył, że gwarancje będą wzorowane na artykule 5 NATO.

 

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/bialy-dom-po-rozmowach-w-berlinie-gwarancje-dla-ukrainy-nie-beda-na-stole-wiecznie/ejqse3s

Ciekawe czy yankee w tych gwarancjach będzie brał na garba walkę z ruSSami w razie zerwania rozejmu/pokoju czy wmanewruje w to samą Europę. 

Napisano
36 minut temu, pawel_breslau napisał:

A same Niemcy już zapomniały jaki miały stosunek do wysyłania broni do Ukrainy. No ale kasa nie śmierdzi a politycy działają aby tylko kasa się kręciła. 

Dlaczego teraz nie robią tego co Trump? Wielkie pieniądze można zrobić wchodząc w układy z ruskimi a nie z Ukrainą.

Napisano
12 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Bjar miał wczoraj wolne i się nudził.

A najlepsze jest to, że dziś znów wolne.

  • Tak trzymać 1
Napisano
1 godzinę temu, MarekA napisał:

Dlaczego teraz nie robią tego co Trump? Wielkie pieniądze można zrobić wchodząc w układy z ruskimi a nie z Ukrainą.

Pewnie dlatego, że W TYM MOMENCIE nie jest to poprawne politycznie. Ale poczekajmy, myślę, że "dorosną" i do tego.

Napisano
21 minut temu, pawel_breslau napisał:

Pewnie dlatego, że W TYM MOMENCIE nie jest to poprawne politycznie. Ale poczekajmy, myślę, że "dorosną" i do tego.

Sądzisz że zrozumieją to co rozumie Nawrocki? Tylko Trump jest w stanie zapewnić Ukrainie pokój. Wystarczy zacząć robić interesy z ruskimi. Polityczna poprawność jest dla frajerów.

Napisano
12 minut temu, MarekA napisał:

Sądzisz że zrozumieją to co rozumie Nawrocki?

Nie wiem, czy to istotne, ale w grze jest także, na dwóch poziomach, bezpieczeństwo Europy...

Pomijam, stosunek DTrumpa do samej Europy.

Napisano
24 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

Nie wiem, czy to istotne, ale w grze jest także, na dwóch poziomach, bezpieczeństwo Europy...

Pomijam, stosunek DTrumpa do samej Europy.

duży chłop , a łapie się na takie proruskie zaczepki

Napisano

chyba chciał powiedzieć , rozumiem , ale nie rozumiem , a poza tym wszyscy mają mnie w pompie

Rosja chce położyć temu kres, ale problem polega na tym, że będą chcieli zakończyć wojnę, a potem nagle zmienią zdanie. Ukraina też będzie chciała ją zakończyć, a potem nagle też zmieni zdanie – Trump.

Napisano

Niby też oślizgłe i biegały z muszlami (klozetowymi) na plecach, ale wciąż wolniejsi.

 

"Gdyby ślimak zaczął maszerować w stronę Ukrainy 24 lutego 2022 roku, dotarłby już do Wiednia, a okupanci — tylko do Pokrowska."

IMG_20251215_213649_886.jpg

Napisano

Co czeka Zełenskiego w Polsce? Eksperci oceniają przed spotkaniem z Nawrockim

Karol Nawrocki skrytykował Wołodymyra Zełenskiego przed piątkowym spotkaniem w Polsce. - Retoryka to nie jest instrument dyplomacji - komentuje dla WP były polski dyplomata, prof. Hieronim Grala. - To, co powinno być osią tej rozmowy i miejmy nadzieję, że będzie, to jest wsparcie polityczne - dodaje Jerzy Marek Nowakowski, a nastawienie na agendę historyczną nazywa błędem.

Napisano
7 godzin temu, karpik napisał:

Ciekawe, bo w rogu portu, gdzie nastąpił wybuch nie widzę, żeby coś stało...

Sama kamera to też ciekawa sprawa. Mają dostęp do przemysłowej czy zamontowali legitnie swoją.

Też bym się zanadto nie cieszył. Faktem jest tylko to, że coś tam wybuchło i nic więcej. Słyszał ktoś o okrętach podwodnych stojących w portach w całkowitym zanurzeniu?

Napisano (edytowane)
14 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Też bym się zanadto nie cieszył. Faktem jest tylko to, że coś tam wybuchło i nic więcej. Słyszał ktoś o okrętach podwodnych stojących w portach w całkowitym zanurzeniu?

info od ruskich

"Kilka źródeł w Noworosyjsku donosi, że podobnie jak w przypadku próby zbombardowania podpór Mostu Krymskiego, mieliśmy dziś w Noworosyjsku trochę szczęścia. Eksplozja nastąpiła w pobliżu mola (i została uszkodzona) pomiędzy dwoma okrętami podwodnymi. Uszkodzenia jednego z nich były niewielkie. Sam atak został potwierdzony, więc pozostają pytania o organizację obrony portu. Następnym razem możemy nie mieć tyle szczęścia. Są ofiary (nie będę ich ujawniał)"

2025-12-15-22-17-37.jpg

Edytowane przez Cypis

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie