Skocz do zawartości

Sprzątanie 😉


bodziu000000

Rekomendowane odpowiedzi

10 minutes ago, Jedburgh_Ops napisał:

A były!!! Jesienią. RAF-owskie Chinooki lotem koszącym śmignęły nad Parkiem Dygata, Best Mallem i Jeziorkiem Czerniakowskim tak, że moja żona i 99 proc. Sadyby chciało zrobić „Padnij!”. Ja się tylko śmiałem, więc atrakcji tu nie brakuje (chyba w związku z wojną na Ukrainie).

:classic_smile:

Wow! z "historycznego" punktu widzenia nad Jeziorkiem Czerniakowskim lub w nim dokładnie, nigdy nie brakuje atrakcji 😉 

A tak  przy okazji mojego nowego lokum, może zdradzisz gdzie są te DOL-e w Szwajcarii ? Kurczę, mam kilka podejrzeń.

Edytowane przez MonikaNJ
Odnośnik do komentarza

bjar

"Już mu na wikipedii zaktualizowali życiorys..."

Moje powyżej nie tego akurat dotyczyło...

Obajtek chyba nadal nie ma białka od ABW i podobnych....

ABW widzi i ogłasza, że Orlen Synthos Green Energy ma "jakiś" problem...

W USA odstąpiono od inwestycji w SMR firmy NuScale Power, gdyż.... nakłady + efektywność powodowały astronomiczny koszt energii. Się nie spięło- nie wiem, jak w przypadku SMR GE Hitachi Nuclear Energy...

Chwilowa minister środowiska i tak wydała 6 decyzji zasadniczych - każda dotyczy innej lokalizacji, w której budowane mają być reaktory BWRX-300. Dotyczy to lokalizacji: Włocławek, Stawy Monowskie, Stalowa Wola, Ostrołęka, Nowa Huta i Dąbrowa Górnicza... Co niby nie jest, może, problemem, ale powyższe dotyczą także zaangażowania spółki KGHM i amerykańskiego NuScale w budowę SMR. Jeden (?) problem- patrz wyżej, czyli NuScale nie jest już zainteresowane :-)

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, MonikaNJ napisał:

A tak  przy okazji mojego nowego lokum, może zdradzisz gdzie są te DOL-e w Szwajcarii ? Kurczę, mam kilka podejrzeń.

Ha! Gdzie ten słynny DOL był (jest nadal?) to zawsze było tajne/przez poufne/przez niewidzialne. Spośród tzw. opinii publicznej nikt nie wie, o który DOL wtedy chodziło i ja niestety też nie wiem.

To jest historia legendarna w NATO, ale także w Układzie Warszawskim, bo to był czas najbardziej intensywnych ćwiczeń DOL w UW, a szczególnie u ruskich. Historia mniej lub bardziej wstydliwa dla RAF i skrzętnie zamieciona pod dywan. Dziś nigdzie się o tym nie przeczyta.

Szwajcarskie siły powietrzne zaprosiły RAF na górski DOL w Szwajcarii, gdzie z jednej strony była ściana skalna wysokiej góry, a z drugiej strony przepaść. Był to czas, gdy zarówno Szwajcaria, jak i Wielka Brytania używały myśliwców Hunter, więc Szwajcarom zależało, żeby trochę się powymieniać doświadczeniami.

RAF grzecznie podziękował za zaproszenie i odmówił udziału w tym DOL-u motywując to względami bezpieczeństwa. Gdyby istniały wtedy media społecznościowe z ich luzackim językiem to pewnie ktoś z Wielkiej Brytanii napisałby Szwajcarom – „chyba was pogięło”, albo i brzydziej. W każdym razie to, co było normalne dla pilotów szwajcarskich to dla brytyjskich było niewyobrażalne :-) Miałem okazję obserwować, jaką dziką satysfakcję mieli ludzie lotnictwa po czerwonej stronie żelaznej kurtyny, że RAF stchórzył i nie chciał wziąć udziału w tych ćwiczeniach.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Merill_Marauder napisał:

Ja też nie wiem. Znaczy nie jestem pewien, ale podobno jeden gość, co to lata takim dziwnym biało - czerwonym samolotem mógł tak w Ostravie w zeszłym roku mówić. 

Bardzo żałuję, że też nie wiem, bo dla tego forum byłoby czymś wspaniałym, żebyśmy naprowadzili na to miejsce Monikę i żeby cyknęła nam tam zdjęcia. Szwajcarski miesięcznik lotniczy Interavia to była istna lotnicza wspaniałość. Mój ojciec pracował w takim miejscu, że w latach 70., 80. i 90. (do końca istnienia tego miesięcznika) miałem do niego dostęp co miesiąc. Ale Helveci głupi nie są, żeby podawać lokalizacje ich DOL-i. Taki głupi jest tylko bantustan Bolanda.

Odnośnik do komentarza

MM

"Swoją drogą w tym ABW i CBŚ chyba...."

Nie sądzę- to bardziej jakaś walka frakcji w menażerii...


Wydawać by się mogło, że MM dostał dwa tygodnie na obsługę niszczarek, "list od córki leśnika", czy pompowanie pieniędzy podatników na prawo i lewo*, ale zapewne bardziej na nerwowe próby ogarnięcia pożaru w burdelu i sprawdzenie kwitów...



* dla przykładu [...] Gliński i 185 (?) mln na muzeum pod wezwaniem Lecha Kaczyńskiego...

Odnośnik do komentarza

Łapówką dla byłego wiceministra energii w rządzie Prawa i Sprawiedliwości Adama G. miały być wpłaty na kampanię wyborczą - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM

Z ustaleń reportera RMF FM wynika, że prokuratura potraktowała jako łapówkę wpłaty na fundusz wyborczy kandydata dokonane przez kilka osób w kampanii przed wyborami w 2019 roku. Na razie nie wiadomo, jaki cel chciały osiągnąć te osoby. 

 

Przecież one musiałyby zatrzymać większość członków powyższego...

Odnośnik do komentarza
7 hours ago, Czlowieksniegu napisał:

Wydawać by się mogło, że MM dostał dwa tygodnie na obsługę niszczarek

Fajnie się Panów czyta, nie mogę się doczekać komentarzy o sukcesach nowej ekipy - ubolewam że nie ma tu ani słowa o odblokowaniu 5 mld euro z KPO i ustawie wiatrakowej, gdzie szybko będzie 5 mld do wydania na bankrutująca spółkę Simensa. Ale rozumiem, to są trudne sprawy.

A tak w temacie niszczarek, słyszał Pan o EOD ? Google podaje około 35 500 000 wyników (0,27 s), polecam poczytać.

  • Tak trzymać 2
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Janko Muzykant napisał:

Fajnie się Panów czyta, nie mogę się doczekać komentarzy o sukcesach nowej ekipy - ubolewam że nie ma tu ani słowa o odblokowaniu 5 mld euro z KPO i ustawie wiatrakowej, gdzie szybko będzie 5 mld do wydania na bankrutująca spółkę Simensa. Ale rozumiem, to są trudne sprawy.

A tak w temacie niszczarek, słyszał Pan o EOD ? Google podaje około 35 500 000 wyników (0,27 s), polecam poczytać.

Bo tu nie o to chodzi. Tu chodzi o 8 gwiazdek i tylko tyle.

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, bjar_1 napisał:

Będzie się i Tuska grillować, na razie jednak musi on posprzątać syf po lepszym sorcie.

Przy sprzątaniu może niech zacznie od lepszej szmaty niż ta:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/zaskakujace-informacje-o-radoslawie-sikorskim-chodzi-o-duze-pieniadze/w8sf07f

Zaskakujące informacje o Radosławie Sikorskim. Chodzi o duże pieniądze - Wiadomości

Odnośnik do komentarza
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie