Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

Je...

"Czy o to, że we Wrocławiu jest więcej rozrywkowych czy jakichś innych źle zachowujących się Ukraińców w wieku poborowym niż w Warszawie? "

Jak się zachowują- nie mam pojęcia... choć obstawiam, że niektórzy mocno niefajnie, co widać.
Ale widać z pewnego ich kulturowego przyzwyczajenia- Ukraińcy fanatycznie uwielbiają być poza domem, co w przypadku opicia się wodą ognistą jest problemem. A, że widać, że uwielbiają świeże powietrze, widać w parkach, na skwerach, itp...


Ale nieoficjalne dane mówią, że w Stolycy zDolnego Śląska jest ok 350 tys Ukraińców- co oznacza, że miasto nie tylko przekroczyło 1 mln mieszkańców, ale stosunek narodowościowy jest c.a. 3:1...

A pacz .....

Yei one się instalują w liczbie tym większej im mniej na danym terenie stoi pomników o wesolych wyczynach ich dziadków.

W byłym Zamoyskim problemu nie ma ciekawe nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RDW60 napisał:

Wg. Twojego sposoby myślenia to mężczyzn w wieku powyżej 18 lat nie wolno PSG wpuszczać do Polski..

Jak najbardziej , mają wojnę. Ostatnie słowo należy do urzędnika SG , ale ostatnio z jednego tylko przejścia wywalono trzynastu za korupcję , to o czymś świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je....

"W takim razie w Warszawie ta proporcja jest inna. Przed wojną liczyła ok. 1,8 mln mieszkańców, a peseli dla Ukraińców wydano tu ponad 180 tys. (dane sprzed roku, pewnie mocno nieaktualne). Więc w stolicy proporcja obywateli polskich do ukraińskich wynosi ok. 9,5:1, a może i 9:1. "

Nie mam pojęcia i nie chce mi się sprawdzać, czy i jak wygląda baza PESEL dla Ukraińcy vs Wrocław...
Ale jest ich nieporównywalnie więcej, niż było przed 02.2022 a i wtedy mieszkała tu całkiem spora diaspora migrantów ekonomicznych.
O tym, jak duża jest liczba Ukraińców, może świadczyć liczba uczniów/studentów z Ukrainy, przy czym studenci jakoś dają radę, w przeciwieństwie do edukacji szkolnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Ale nieoficjalne dane mówią, że w Stolycy zDolnego Śląska jest ok 350 tys Ukraińców- co oznacza, że miasto nie tylko przekroczyło 1 mln mieszkańców, ale stosunek narodowościowy jest c.a. 3:1...

Te ,Yeti, ciekawe kiedy Was tam zaczną rezać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Siły bezpieczeństwa zatrzymały Igora Striełkowa

 

Siły bezpieczeństwa zatrzymały byłego ministra obrony DPR Igora Striełkowa

 

W piątek 21 lipca funkcjonariusze organów ścigania zatrzymali Igora Striełkowa, dwa źródła w organach ścigania poinformowały o tym RBC i potwierdziły prawnika Striełkowa.

 

Stróże prawa zabrali Striełkowa z jego domu około południa. Pracownicy Komitetu Śledczego przeprowadzają rewizję w jego mieszkaniu.

 

Według wstępnych danych do zatrzymania doszło na wniosek byłego pracownika PKW Wagnera."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, karpik napisał:

"Siły bezpieczeństwa zatrzymały Igora Striełkowa

 

Siły bezpieczeństwa zatrzymały byłego ministra obrony DPR Igora Striełkowa

 

W piątek 21 lipca funkcjonariusze organów ścigania zatrzymali Igora Striełkowa, dwa źródła w organach ścigania poinformowały o tym RBC i potwierdziły prawnika Striełkowa.

 

Stróże prawa zabrali Striełkowa z jego domu około południa. Pracownicy Komitetu Śledczego przeprowadzają rewizję w jego mieszkaniu.

 

Według wstępnych danych do zatrzymania doszło na wniosek byłego pracownika PKW Wagnera."

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

...nieoficjalne dane mówią, że w Stolycy zDolnego Śląska jest ok 350 tys Ukraińców- co oznacza, że miasto nie tylko przekroczyło 1 mln mieszkańców, ale stosunek narodowościowy jest c.a. 3:1...

To Wy w tym zacnym Wrocku jesteście już tak jakby w tym obłędzie promowanym od początku wojny przez pieszczocha PiS Budzisza o absolutnej konieczności stworzenia federacyjnego państwa polsko-ukraińskiego.

W tej chwili wojnę tę od strony wojskowej, cywilnej (społecznej), gospodarczej, politycznej i geopolitycznej relacjonuje i komentuje w polskich mediach 331 osób bardzo różnych zawodów i rang. Odsetek świrów, marzycieli i bajkopisarzy w tej liczbie jest pokaźny.

Ale jeśli dziś 1/3 wrocławian to Ukraińcy... to... fiu fiu fiu... macie tam niezłe poletko doświadczalne tych bredni wypisywanych i promowanych przez Budzisza bez żadnego wstydu, mimo że i polscy wojskowi, i naukowcy, i dyplomaci, i historycy mówią mu, żeby zaprzestał tych giedroyciowych bzdur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fala napisał:

Jak najbardziej , mają wojnę. Ostatnie słowo należy do urzędnika SG , ale ostatnio z jednego tylko przejścia wywalono trzynastu za korupcję , to o czymś świadczy.

Warto zwrócić uwagę na słowa gen. Skrzypczaka - że olbrzymim błędem Zełenskiego jest to, że Ukraina nie ma umów bilateralnych co najmniej z UE na temat tego, aby deportować na Ukrainę wszystkich męskich uciekinierów ukraińskich objętych poborem.

Ma Skrzypczak rację. O ile (pisałem o tym dużo wcześniej) w połowie 2022 roku Zełenski mówił, że Ukraina ma potencjał na 5-milinową armię - pod warunkiem, że się ją wyposaży - to teraz, gdy z Ukrainy wyjechało wg różnych szacunków 6÷9 mln obywateli to słowa Zełenskiego są już zapewne nieaktualne.

Skrzypczak widzi to, co my wszyscy - coś się stało i liczba młodych Ukraińców płci męskiej w polskiej przestrzeni publicznej bardzo wzrosła, a powinna zmaleć w świetle ukraińskiego prawodawstwa wojennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, karpik napisał:

🤣

"Ostatnio wykryto u mnie dusznicę bolesną II stopnia, nie udało mi się uzyskać żadnych zaświadczeń. Codziennie biorę niezbędne leki. Oświadczenie śledczego, że mogę ukrywać się za granicą jest wręcz śmieszne, jestem poszukiwany przez Interpol w większości krajów świata, zostałem skazany przez trybunał haski na dożywocie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie