Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Cypis napisał:

Jednak raczej to jakaś odmiana drona , na awionetkę za mały

Bezprecedensowe ataki dronów na dwa obiekty przemysłowe w rosyjskim Tatarstanie, wywołały strach i panikę wśród mieszkańców” - pisze „The Moscow Times”. - „Społeczeństwo w Tatarstanie jest przestraszone i zszokowane faktem, że wojna przyszła do nich, 1300 kilometrów od linii frontu” - powiedział tatarski ekspert polityczny Rusłan Aysin. Jeden z dronów uderzył w fabrykę, w której studenci składali bezzałogowce atakujące Ukrainę. Śledztwo dwóch niezależnych portali „Protokół” i „Razvorot” wykazało, że studenci mają być zmuszani do pracy w fabryce pod groźbą wydalenia z uczelni. Wówczas rodzice zmuszeni są do zapłacenia „odszkodowania” sięgającego kilku tysięcy dolarów.

Całość tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bodziu000000 napisał:

MiG-i nie w kamuflażu ukraińskim i z państwa, które • a) podarowało kilka tych MiG-ów Ukrainie; • b) z państwa, które dla Ukraińców intensywnie pracowało nad zintegrowaniem MiG-ów-29 z zachodnim uzbrojeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, bodziu000000 napisał:

Na obrazku wejściowym w ten filmik jest słynny inaczej goowniany silnik tego żałosnego samolotu.

Pewnego razu jestem w Janowie i akurat kołują do startu MiG-i-29. Z dysz wylotowych każdego z nich, jak ze szlauchu, leje się nie spalone paliwo. Paliwo lekko usmażone, ale nie prawidłowo spalone w silniku.

Obok mnie stoi mój zaprzyjaźniony ppłk pil. tych goownianych samolotów. Pytam go: „No bez jaj, co to ma być, dlaczego te silniki nie spalają paliwa, tylko je smażą i takie niedosmażone wylewa się z silnika? Przecież to jest koszmarny ubytek paliwa w tym, że ten paliwożerny samolot i tak ma maleńki promień działania...”.

Mój zaprzyjaźniony ppłk pil. miał oczywiście służbowo nałożoną blokadę na odpowiadanie na takie pytania, ale... znamiennie (wystarczająco znamiennie) uśmiechnął się tylko i powiedział jedynie: „Hmmm, no cóż, tak już jest z tymi silnikami...”.

Nie wiem, czy mój ulubiony wykładowca MEiL od silników lotniczych (taki fajny, co rzucał w nas kredą za gadanie na wykładzie) widział to kuriozum silnikowe, ale niestety miałem z nim wykłady zanim ten shit w postaci MiG-ów-29 zawitał do Polski...

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jedburgh_Ops napisał:

Do puki byłby to odwet konwencjonalny Rosji i odwet na to NATO , to ruskie dostali by taki wpierdol , że głowa mała , nawet z niewielkim udziałem USA. Lotniska (przynajmniej do Uralu) przestałyby funkcjonować , okręty dołączyłyby do krążownika Moskwa. I w ramach odwetu można by rozjechać wszystko co jest na linii ukraińskiego frontu  . Oczywiście cały czas mam na uwadze odwety konwencjonalne.

Oczywiście ruskie ruszyli by wtedy swoje zapasy najlepszej broni czyli :

- wszystkie 20 (o ile to realne) czołgów T-14

- wszystkie 11 (lub 13) myśliwców Su-57

Edytowane przez Cypis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Cypis napisał:

- wszystkie 11 (lub 13) myśliwców Su-57

🤣 🤣 🤣

A każdy w innej odmianie ukompletowania i każdy z inną, wciąż doświadczalną, ruską pseudoawioniką, żeby nie obrażać zacnego słowa „awionika”.

Ale może towarzysz lektor KW PZPR i piewca ruskiej techniki lotniczej w polskich mediach ma inne zdanie...? Cuś chyba ostatnio przygasł, bidulek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, beaviso napisał:

Chodzi Tobie o dwumiejscową? (na filmie n/b "15") To standardowy w tym typie peryskop - chamski mechanicznie wysuwany układ zwierciadeł, pozwalający pilotowi kontrolującemu z drugiej kabiny lot ucznia widzieć jakby siedział w pierwszej.

M.

Tak, chodzi mi o element widoczny w 2 min i 57 sek. Dzięki za wyjaśnienie.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie