Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Cypis napisał:

Jednak raczej to jakaś odmiana drona , na awionetkę za mały

Bezprecedensowe ataki dronów na dwa obiekty przemysłowe w rosyjskim Tatarstanie, wywołały strach i panikę wśród mieszkańców” - pisze „The Moscow Times”. - „Społeczeństwo w Tatarstanie jest przestraszone i zszokowane faktem, że wojna przyszła do nich, 1300 kilometrów od linii frontu” - powiedział tatarski ekspert polityczny Rusłan Aysin. Jeden z dronów uderzył w fabrykę, w której studenci składali bezzałogowce atakujące Ukrainę. Śledztwo dwóch niezależnych portali „Protokół” i „Razvorot” wykazało, że studenci mają być zmuszani do pracy w fabryce pod groźbą wydalenia z uczelni. Wówczas rodzice zmuszeni są do zapłacenia „odszkodowania” sięgającego kilku tysięcy dolarów.

Całość tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bodziu000000 napisał:

MiG-i nie w kamuflażu ukraińskim i z państwa, które • a) podarowało kilka tych MiG-ów Ukrainie; • b) z państwa, które dla Ukraińców intensywnie pracowało nad zintegrowaniem MiG-ów-29 z zachodnim uzbrojeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, bodziu000000 napisał:

Na obrazku wejściowym w ten filmik jest słynny inaczej goowniany silnik tego żałosnego samolotu.

Pewnego razu jestem w Janowie i akurat kołują do startu MiG-i-29. Z dysz wylotowych każdego z nich, jak ze szlauchu, leje się nie spalone paliwo. Paliwo lekko usmażone, ale nie prawidłowo spalone w silniku.

Obok mnie stoi mój zaprzyjaźniony ppłk pil. tych goownianych samolotów. Pytam go: „No bez jaj, co to ma być, dlaczego te silniki nie spalają paliwa, tylko je smażą i takie niedosmażone wylewa się z silnika? Przecież to jest koszmarny ubytek paliwa w tym, że ten paliwożerny samolot i tak ma maleńki promień działania...”.

Mój zaprzyjaźniony ppłk pil. miał oczywiście służbowo nałożoną blokadę na odpowiadanie na takie pytania, ale... znamiennie (wystarczająco znamiennie) uśmiechnął się tylko i powiedział jedynie: „Hmmm, no cóż, tak już jest z tymi silnikami...”.

Nie wiem, czy mój ulubiony wykładowca MEiL od silników lotniczych (taki fajny, co rzucał w nas kredą za gadanie na wykładzie) widział to kuriozum silnikowe, ale niestety miałem z nim wykłady zanim ten shit w postaci MiG-ów-29 zawitał do Polski...

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jedburgh_Ops napisał:

Do puki byłby to odwet konwencjonalny Rosji i odwet na to NATO , to ruskie dostali by taki wpierdol , że głowa mała , nawet z niewielkim udziałem USA. Lotniska (przynajmniej do Uralu) przestałyby funkcjonować , okręty dołączyłyby do krążownika Moskwa. I w ramach odwetu można by rozjechać wszystko co jest na linii ukraińskiego frontu  . Oczywiście cały czas mam na uwadze odwety konwencjonalne.

Oczywiście ruskie ruszyli by wtedy swoje zapasy najlepszej broni czyli :

- wszystkie 20 (o ile to realne) czołgów T-14

- wszystkie 11 (lub 13) myśliwców Su-57

Edytowane przez Cypis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Cypis napisał:

- wszystkie 11 (lub 13) myśliwców Su-57

🤣 🤣 🤣

A każdy w innej odmianie ukompletowania i każdy z inną, wciąż doświadczalną, ruską pseudoawioniką, żeby nie obrażać zacnego słowa „awionika”.

Ale może towarzysz lektor KW PZPR i piewca ruskiej techniki lotniczej w polskich mediach ma inne zdanie...? Cuś chyba ostatnio przygasł, bidulek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, beaviso napisał:

Chodzi Tobie o dwumiejscową? (na filmie n/b "15") To standardowy w tym typie peryskop - chamski mechanicznie wysuwany układ zwierciadeł, pozwalający pilotowi kontrolującemu z drugiej kabiny lot ucznia widzieć jakby siedział w pierwszej.

M.

Tak, chodzi mi o element widoczny w 2 min i 57 sek. Dzięki za wyjaśnienie.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie