Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, MarekA napisał:

Zwróciłeś uwagę na to, że strzelało trzech a oskarżonych jest dwóch?

Podobno strzelało dwóch. 

Trzeci nie strzelał bo: nie miał broni, zapomniał jak się strzela, zapomniał zabrać amunicje, broń się zacięła, był następną linią obrony, itd, itd.

Teraz pewnie dostanie awans i medal za wzorowe zachowanie i nie wspieranie kolegów "przestępców".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RWD60....

Abstrahując od wyposażenia lub jego braku, od przepisów lub ich braku, kto czegoś nie przygotował i dlaczego, itp... to jeśli faktycznie jak donosiły media, strzały nie były ostrzegawczymi, a zostały skierowana w stronę "turystów" biura podróży Mińsk-Moskwa, którzy byli po białoruskiej stronie i nie stanowili fizycznego zagrożenia dla służb, to mają problem i to duży....

Inna sprawa, a o tym się już od kilku tygodni jeśli nie miesięcy pisze, że WP/WOT jest w nieustannym konflikcie i po linii służbowej, i ludzkiej z SG i odwrotnie, to równie dobrze "ktoś" postanowił wykorzystać sytuację.

Pominę atak na ŻW, gdzie mają wykonać polecenie i/lub działać samodzielnie zgodnie z przepisami. A te zapewne jasno, mam nadzieję, określają kiedy bransoletki* a kiedy nie. Pomijając, że nie znamy okoliczności przyrody zatrzymań- czy w "bazie", czy od razu po zdarzeniu, itp...


* oczywiście kwestia okoliczności i skali, ale we Wro w ub. roku były dwa trupy, gdy psy i nie zrewidowały sensownie zatrzymanego, i kajdanki były mało poprawnie założone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RDW60 napisał:

Trzeci nie strzelał bo: nie miał broni, zapomniał jak się strzela, zapomniał zabrać amunicje, broń się zacięła, był następną linią obrony, itd, itd.

Zapomniałaś dopisać: "niepotrzebne skreślić". W ten sposób za chwilę okaże się że to nie oni a do nich strzelano, że nie są żołnierzami a nielegalnymi imigrantami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MarekA napisał:

Zapomniałaś dopisać: "niepotrzebne skreślić". W ten sposób za chwilę okaże się że to nie oni a do nich strzelano, że nie są żołnierzami a nielegalnymi imigrantami.

Nie, nie zapomniałem. Wyliczyłem tylko kilka możliwości dlaczego nie strzelał. Nie powstrzymał od strzelania to powinien mieć zarzuty, chyba że próbował powstrzymać i to go chroni. Moje rozważania nie są wymierzone w tych 3 żołnierzy. Postąpili słusznie i wzorowo, ochronili granicę, nie dopuścili do wtargnięcie do Polski zorganizowanej i licznej grupie przestępczej (50 "inżynierów"). Politycy nie wyposażyli ich w prawo użycia broni i to jest skandalem. Teraz  politycy mają krew na rękach.

Ochrona granicy jest dla mnie ważna i bliska. Kiedyś przez jakiś czas służyłem w WOP-ie. Tam na szkółce podoficerskiej zacząłem moją "przygodę" z wojskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

RWD60

"Nie, nie zapomniałem. Wyliczyłem ...."

Może specjalnie, może nie, tak wszystko napisałeś, ale... w/w nic a nic nie ma wspólnego z podanymi powodami zatrzymania.

Ja w moich wpisach nie odnoszę się do powodów zatrzymania. Ja odnoszę się do tego dlaczego tylko dwóch ma zarzuty a trzeci nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RWD60

"Ja w moich wpisach nie odnoszę się do powodów zatrzymania. ..."

Hmmmm...

"Postąpili słusznie i wzorowo, ochronili granicę, nie dopuścili do wtargnięcie do Polski zorganizowanej i licznej grupie przestępczej (50 "inżynierów")...."

Pominę, że jakby zatrzymanie było z jakiegoś powodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek... Czemu ty swoim dzieciom robisz si.... Dzieciom innych ludzi też robisz si.. Może  przyjmij do wiadomości, że nie bardzo enteligentny jesteś.... Dzieci będą szczęśliwsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Armenia opuści OUBZ , powiedział premier Nikol Paszynian

 

Dziś rano ogłoszono całkowite wycofanie rosyjskich „sił pokojowych” z Górskiego Karabachu. A wczoraj Armenia i Stany Zjednoczone ogłosiły rozpoczęcie strategicznego partnerstwa.

 

ℹ️ OUBZ (Organizacja Traktatu o Bezpieczeństwie Zbiorowym) to organizacja międzynarodowa, której członkowie zobowiązali się do wzajemnej obrony w przypadku ataku. Obejmuje Armenię, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, Rosję i Tadżykistan.

 

Działalność OUBZ rozpoczęła się 15 maja 1992 r. podpisaniem Układu o bezpieczeństwie zbiorowym w Taszkencie (Uzbekistan)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarekA napisał:

"Skąd"...? Skąd to się biorą takie jak ty i do tego jeszcze mają prawo głosu... Jak to mówią takich nie sieją... W fefałenie i innych polskojęzycznych hodują.

Imigrant z Rwandy demolował auta w stolicy. Do sieci trafiło nagranie » Kresy - wiadomości, wydarzenia, aktualności, newsy

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"SSO trafiło w najnowszą stację komunikacyjną Rosjan. Po raz pierwszy w historii wojny

Operatorzy 3. pułku SSO podczas pracy na jednej z linii operacyjnych zidentyfikowali rosyjską cyfrową radiostację przekaźnikową R-416ГМ.

Wiadomo, że armia rosyjska przyjęła ten kompleks w 2018 roku. Stacja mobilna przeznaczona jest do zwiększania efektywności jednostek radiokomunikacyjnych w terenie.

Nasi operatorzy zadali wrogiemu celowi obrażenia od ognia za pomocą jednego z najnowszych rozwiązań, które weszły do służby wraz z SSO. W wyniku udanej operacji stacja R-416ГМ uległa uszkodzeniu. W rezultacie zerwana została łączność między stanowiskiem dowodzenia a oddziałami armii terrorystycznej."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tyr napisał:

"Skąd"...? Skąd to się biorą takie jak ty i do tego jeszcze mają prawo głosu... Jak to mówią takich nie sieją... W fefałenie i innych polskojęzycznych hodują.

Biorą się z miejsca w którym nie znoszą hipokrytów robiących co innego i co innego mówiących. Jak można samemu ściągać do kraju imigrantów i jednocześnie głośno być przeciwko ich pobytowi? No można gdy w grę chodzi zarobienie kasy. Forsa nie śmierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie