Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
4 minuty temu, bodziu000000 napisał:

 

 

"Ukraiński samolot wojskowy po raz pierwszy ostrzelał cel na terytorium Rosji – Sky News 

 

 „Misja Ukraińskich Sił Powietrznych (UAF) uderzyła w rosyjskie centrum dowodzenia w Biełgorodzie. Chociaż nadal przeprowadzana jest ocena zniszczeń, potwierdzono, że było to bezpośrednie trafienie. Jest to pierwsza amunicja Sił Powietrznych Ukrainy dostarczona drogą powietrzną do celu na terytorium Rosji terytorium” – podało Sky News, cytując swoje źródło.

 

Nie jest jeszcze jasne, jakiego rodzaju amunicji użyto, w tym czy była to broń zachodnia.

 

Ukraińskie źródło wojskowe poinformowało także agencję, że w sobotni wieczór siły ukraińskie przeprowadziły „skoordynowany atak” na rosyjski statek desantowy, który niedawno przepłynął od strony Morza Czarnego do Morza Azowskiego.

 

Jak podało źródło, okręt był piątym z siedmiu desantowych okrętów klasy Ropucha, które zostały zatopione lub „uczyniły się niezdatnymi do użytku” w wyniku ukraińskich ataków."

Edytowane przez karpik
  • Słabe 1
Napisano

PR ważna rzecz....

Zwłaszcza, gdy porówna się filmy z "ewakuacji" rannych kolegów, gdy orki uciekają przed dronami zostawiając rannych*....
 



* co zapewne także po ukraińskiej stronie ma miejsce...

Napisano
10 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

co zapewne także po ukraińskiej stronie ma miejsce...

Ile jest filmów z ukraińskimi rannymi popełniającymi samobójstwo? Chodzi mi o rosyjską część internetu, nie naszą. W naszej są tylko rosjanie popełniający samobójstwo.

Napisano

Marek....

"Ile jest filmów z ukraińskimi rannymi popełniającymi..."

Mnie nie pytaj- raz, że mnie filmy a'la gore nie interesują, dwa- mam dwóch wysokiej klasy specjalistów, pominę nicki :-)

Trzy- zapewne jest ich sporo w najróżniejszych konfiguracjach, czyli samobójstwo, efekt ostrzału, itp, itd. Ale wypadałoby ich "szukać" na moskiewskich stronach- na X jeszcze się, nawet z prorosyjskich kont nie spotkałem.

Cztery- Rosjanie, prorosyjska szuria, czy po prostu osoby o nienachalnej inteligencji, zdecydowanie wolą filmowe mistyfikacje ze zwłokami zagranicznych ochotników-najemników-żołnierzy. Nie tak dawno były wrzutki z Francuzami, o pochodzeniu których miał zaświadczyć lektor i Norweg- ten dla odmiany miał naszywkę w barwach Norwegii...

Napisano (edytowane)

 Może być więcej F-16, ale nie wszystkie będą stacjonować na Ukrainie - szef lotnictwa ukraińskiego dowództwa sił powietrznych Hołubcow

Główne punkty wywiadu:

🟡 Prawie wszystkie kraje, które mają w służbie F-16, stopniowo przezbrajają się w F-35. Dlatego tych samolotów będzie więcej. Prawdopodobnie zostaną one również zaoferowane Ukrainie.

Niektóre F-16 będą stacjonować w ośrodkach szkoleniowych w innych krajach, aby szkolić ukraińskich pilotów.

Pewna liczba samolotów będzie przechowywana w bezpiecznych bazach lotniczych poza Ukrainą, aby nie były one celem ataku. Będzie to nasza rezerwa, która w razie potrzeby zastąpi niesprawne samoloty podczas rutynowej konserwacji.

W tym roku pierwsze F-16 trafią na Ukrainę (+-10 sztuk). Reszta (już ukraińskich) F-16 będzie stać w rezerwie na terytorium NATO, co najwyżej do szkolenia pilotów AFU. 

Wszystkie samoloty, które zostaną dostarczone, przeszły pewną modernizację, mają ulepszony celownik. Mają też „specjalny pojemnik”, który pozwoli im znaleźć i wycelować pociski i bomby w cele naziemne.

Dużym problemem jest osłona baz lotniczych, w których będą stacjonować F-16. To co najmniej 2 baterie Patriot, 2 baterie NASAMS i bezpośrednia osłona (Gepard).

Edytowane przez Cypis
  • Słabe 1
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie