Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, pawel_breslau napisał:

Trzeba zestrzelić, zobaczyć gdzie spadnie i wtedy wydać oświadczenie 😂

 

Jak tak dalej pójdzie to obecności rosjan na terenie PL zawiadomią niemcy , kiedy ruscy będą blisko Szczecina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pawel_breslau napisał:

Trzeba zestrzelić, zobaczyć gdzie spadnie i wtedy wydać oświadczenie 😂

 

 

Ostatnio słuchałem rozmowy Mateusza Lachowskiego z Jackiem Bartosiakiem, w której ten ostatni snół wizję możliwych rajdów Wagnerowców na Radzyń Podlaski. Wydawało się to mało prawdopodobne ale śmigłowce z Białorusi nad Białowierzą dowodzą, że prędko taka wizja może się spełnić. 

Pętla decyzyjna w WP jak widać jest długa, nieskuteczna i w dodatku oparta na tęoej propagandzie a nie realnej ocenie rzeczywistościi. Wczoraj od rana radia lokalne trąbiły, że mieszkańcy mają zwidy, żadnych naruszeń przestrzen nie było i wszystko jest pod kontrolą. No niestety jest tak jak z płotem na granicy. Stoi ale po to by wygodniej bylo przeniknąć do Polski bo jak podaje SG zawracając dziennie kilkadziesiąt osób w rzeczywistości co najmniej drugie tyle idzie swobodnie dalej. Dopiero Niemcy, którym przecież nie można wierzyć bo to Niemcy, podają prawdziwe dane o nielegalnej emigracji z PL.

Gdyby nie było to straszne można by pękać ze śmiechu z "bezpiecznego państwa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, HD1940 napisał:

Wczoraj od rana radia lokalne trąbiły, że mieszkańcy mają zwidy, żadnych naruszeń przestrzeń nie było i wszystko jest pod kontrolą.

A tu jest obraz tego, co ma do powiedzenia o wczorajszym incydencie żałosne medium od lat samokreujące się na najważniejsze polskie medium związane z wojskiem i bezpieczeństwem narodowym. Nic nie ma do powiedzenia. Ma jedynie zdolność zacytowania rzecznika Pentagonu.

Gdyby to medium miało coś do powiedzenia własnym głosem to straciłoby zarówno reklamy PGZ i innych polskich podmiotów robiących coś dla wojska, jak np. ITWL, a także zostałoby odcięte od wydziału prasowego MON i od wstępu na wojskowe imprezy, pokazy, konferencje itp. Oślizły serwilizm w imię spokoju i dochodów ponad wszystko.

Tyle samo to medium ma do powiedzenia - mimo że powinien być to dla niego temat podstawowy - o finansowaniu polskich zakupów broni w Korei Południowej. Temat taki nie istnieje w tym medium samokreującym się na coś wiarygodnego i „prestiżowego”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Apacz... a ja i moja Rodzina* robiliśmy i robimy to z empatii, a nie kalkulując na chłodno... I do głowy nie przyszłoby nam, żeby się zwrócić o zwrot kosztów materialnych, czasu, itp....





* podobnie jak i setki tysięcy Polaków...

Nie dość, że przywłaszcza pisiorom zasługi za pomoc zwykłych Polaków, to jeszcze ją deprecjonuje. Kurestfo na skalę niewyobrażalną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Apacz... a ja i moja Rodzina* robiliśmy i robimy to z empatii, a nie kalkulując na chłodno... I do głowy nie przyszłoby nam, żeby się zwrócić o zwrot kosztów materialnych, czasu, itp....



* podobnie jak i setki tysięcy Polaków...

Ja  i moja żona też z tego samego rezerwatu Apaczów.  A że Horała to prostak i cham to wiadomo nie od dziś, bo jakim umysłowym zerem trzeba być, żeby obrazić ok. 1,8 mln Polaków, którzy bezinteresownie wzięli do swoich domów już choćby tylko Ukrainki z dziećmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film z przelotu białoruskich gierojów.

Kłamstwem PiS jest to, że jakoby lecieli „nisko”. Z tego, co widać, to jest ok. 500 m.

Nisko to leciał nad Irakiem Bo 105. Dało się go wykryć? Dało. Zestrzelił go kpt. Robert R. Swain. Nisko to leciał nad Irakiem Mi-8. Dało się go wykryć? Dało. Zestrzelił go kmdr Donald S. Broce. Nisko to leciał nad Irakiem inny Mi-8. Dało się go wykryć? Dalo. Zestrzelił go kpt. Todd K. Sheehy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jedburgh_Ops napisał:

Film z przelotu białoruskich gierojów.

Kłamstwem PiS jest to, że jakoby lecieli „nisko”. Z tego, co widać, to jest ok. 500 m.

Nisko to leciał nad Irakiem Bo 105. Dało się go wykryć? Dało. Zestrzelił go kpt. Robert R. Swain. Nisko to leciał nad Irakiem Mi-8. Dało się go wykryć? Dało. Zestrzelił go kmdr Donald S. Broce. Nisko to leciał nad Irakiem inny Mi-8. Dało się go wykryć? Dalo. Zestrzelił go kpt. Todd K. Sheehy.

To jakieś tabu? Wszędzie cisza. Jeden śmigłowiec był rosyjski, z rosyjskim oznaczeniami i na 100% z ruską załogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie nabijam się, ani się nie pastwię...
Pokazuję "tylko", jak słomianym misiem jest płot za 2 (?) miliardy, na którym zarobili krewni i znajomi członków i przestępcy kierujący ruchem po białoruskiej stronie granicy....
Od początku było wiadomo, że to wydmuszka, która bez pełnego nadzoru elektronicznego nie jest warta funta kłaków.
Ale kto miał się dorobić, temu się trafiła kolejna okazja....

 

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1602533%2Cniemcy-chca-wiekszej-kontroli-na-granicach-z-polska-i-czechami-wszystko


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie