Skocz do zawartości

Figury rozdział VIII


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Erih napisał:

No to ja wam przypomnę: byłem i jestem przeciwko likwidacji WSI, a zwłaszcza likwidacji robionej przez polityków. Obojętnie z której strony płota w danym momencie stoją.

Tak z ciekawości - brzyłeś przeciwny likwidacji jako takiej czy raczej ze względu na to jak to przeprowadzono ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, srbm napisał:

"Oddajmy Donbas Putinowi, ale niech cała Ukraina będzie bezpieczna"

Dlaczego kuriozalny ? Wielu polityków tak kalkulowało, szczególnie z państw mocno powiązanych gospodarczo z Rosją. Teraz się do tego nie przyznają, szacun dla posłanki że szczerze o tym mówi. Trend jest raczej taki że ci którzy niedawno  liczyli  na reset z Rosją teraz pozują na odwiecznych wojowników krytykując dawnych "rusofobów" za prorosyjskość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, takafura napisał:

Tak z ciekawości - brzyłeś przeciwny likwidacji jako takiej czy raczej ze względu na to jak to przeprowadzono ?

Jedno i drugie.

Przy czym to pierwsze, to była głupota, drugie - zdrada stanu.

  • Tak trzymać 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, takafura napisał:

"Oddajmy Donbas Putinowi, ale niech cała Ukraina będzie bezpieczna"

Dlaczego kuriozalny ? Wielu polityków tak kalkulowało, szczególnie z państw mocno powiązanych gospodarczo z Rosją. Teraz się do tego nie przyznają, szacun dla posłanki że szczerze o tym mówi. Trend jest raczej taki że ci którzy niedawno  liczyli  na reset z Rosją teraz pozują na odwiecznych wojowników krytykując dawnych "rusofobów" za prorosyjskość.

Zasadą ładu europejskiego jest nienaruszalność granic. Jakby jej nie oceniać, Leszczyna zdawała się tym zbytnio nie przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, srbm napisał:

Zasadą ładu europejskiego jest nienaruszalność granic. Jakby jej nie oceniać, Leszczyna zdawała się tym zbytnio nie przejmować.

Hmm... Rosja naruszyła granice Ukrainy w 2014 roku. Jak bardzo przejęli się tym faktem ci co gwarantowali Ukrainie nienaruszalność granic w zamian za oddanie głowic atomowych ? Albo ci co nadal zwiększali systematycznie obroty handlowe - ropa, gaz, surowce, statki, broń...

Ps. Wiesz jaki będzie bilans strat w przypadku tego konfliktu ? Nikt nie wie, a już jest ogromny - wszystkie strony bardzo, bardzo go propagandowo zaniżają.

 

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tyr napisał:

I co agent M zrobi z tymi oszczerstwami? Wielokrotnie nawet sami "oszczercy" prosili, żeby zakładał  sprawy ale tego nie robi. Wiesz dlaczego?😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhmmmm.... zawsze mityczne "one" winne...

Ale, żeby nie posługiwać się memami przeróbkami:

 

"Wziąłem notes, długopis, poszedłem do najbliższych sklepów i się bardzo zdziwiłem. Wbrew niektórym stacjom telewizyjnym, nieposiadanym przez polski kapitał, cena chleba i masła jest o wiele niższa niż się cały czas informuje"

 

"Najbardziej oburzające jest, jak o inflacji wypowiadają się osoby zajmujące wysokie stanowiska w aparacie komunistycznym. Jakieś niesamowite, wysoko postawione postacie, przewożące czasów do Polski w torbach pieniądze sowieckie w celach podtrzymania komunistycznych niedobitków, autorytatywnie wypowiadają się w polskiej demokracji o inflacji"

 

"Oczekiwania inflacyjne są za wysokie. Opinia publiczna jest dezinformowana. Inflacja jest w fazie zatrzymywania się, i później spadku. Oczekiwania inflacyjne dotyczące kolejnych lat powinny maleć, ale nie maleją, bo mass-media rozkręcają w ludziach przekonanie o jakimś kryzysie "

 

 

itp

 

itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średni czas trwania (sprawność) postępowań sądowych w I instancji wynosił ogółem 7,1 miesiąca w 2021 r. i był dłuższy o 3 miesiące od średniego czasu postępowania sądowego w 2011 r.

Między 2011 a 2021 średni czas postępowania w sądach rejonowych wydłużył się o 3,1 miesiąca (z 3,9 do 7 miesięcy), w sądach okręgowych wydłużył się o 3,2 miesiące (z 7 do 10,2 miesięcy).

Między rokiem 2015 a 2021 (za PiS) średni czas postępowania sądowego wydłużył się o 2,9 miesiąca (wzrost o 69% z 4,2 do 7,1 miesięcy).

Między rokiem 2011 a 2015 (za PO-PSL) średni czas postępowania sądowego wydłużył się o 0,1 miesiąca (wzrost o 2,4% z 4,1 do 4,2 miesiąca).

16/05/2022

https://ciekaweliczby.pl/sprawnosc_sadow_2021/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Średni czas trwania (sprawność) postępowań sądowych w I instancji wynosił ogółem 7,1 miesiąca w 2021 r. i był dłuższy o 3 miesiące od średniego czasu postępowania sądowego w 2011 r.

Między 2011 a 2021 średni czas postępowania w sądach rejonowych wydłużył się o 3,1 miesiąca (z 3,9 do 7 miesięcy), w sądach okręgowych wydłużył się o 3,2 miesiące (z 7 do 10,2 miesięcy).

Między rokiem 2015 a 2021 (za PiS) średni czas postępowania sądowego wydłużył się o 2,9 miesiąca (wzrost o 69% z 4,2 do 7,1 miesięcy).

Między rokiem 2011 a 2015 (za PO-PSL) średni czas postępowania sądowego wydłużył się o 0,1 miesiąca (wzrost o 2,4% z 4,1 do 4,2 miesiąca).

16/05/2022

https://ciekaweliczby.pl/sprawnosc_sadow_2021/

 

Kasta chyba strajk włoski stosuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie