Skocz do zawartości

Figury ● Rozdział VII


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, takafura napisał:

Ciekawy apel - list otwarty  Piotra Szumlewicza  przewodniczącego związku zawodowego Związkowa Alternatywa:

„Skoro Platforma Obywatelska uważa, że warto przeprowadzić pilotaż czterodniowego tygodnia pracy, to niech go przeprowadzi w samorządach, w których sprawuje władzę. Dotyczy to również Lewicy, która przecież ma swoich prezydentów miast i radnych”

 „jeśli Donald Tusk domaga się znacznego wzrost płac w budżetówce, to powinien pokazać swoją wiarygodność i postarać się o znaczny wzrost pensji dla pracowników zatrudnionych przez samorządy kierowane przez PO. Skoro Lewica chce zniesienia śmieciówek, to niech je zlikwiduje w zarządzanych przez siebie samorządach”.

Ps. To tak w kwesti opozycji która nic nie może.

Trafiony, zatopiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Sprawdź, o ile spadły dochody samorządów z udziału w PIT... a później sprawdź, o ile wzrosły wydatki samorządów na oświatę, energię, itp, itd...

Wiem, że dochody samorządów spadły, a wydatki lawinowo rosną, ale prawdziwy kryzys dopiero nadciąga, bo rząd od dawna kieruje się zasadą "Jakoś to będzie". Ale nie będzie...

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kulisy-rzadowej-wojny-o-wegiel-dokumenty-ujawniaja-skale-zaniedban/ttjz96s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srbm..

Ale nie bądź taki, zacytuj całe i dokładnie...
Chyba, że po godzinach w TVP dorabiasz..., a może i nawet "paski" do Wiadomości układasz?

Stoi podane, że zatrudnionych ma zostać 31 Ukraińców- jako pomoc administracyjna, opiekunowie rodzin ( Ukraińskich ?), psycholog, pedagog...

Ja wiem, wszystko dla migrantów rząd robi, ale zaufaj mi- zapewne nikt z MOPS'u nie posługuje się płynnie językiem ukraińskim, a jednocześnie mają dziesiątki jak nie setki petentów z Ukrainy, którzy po polsku wcale...
Z ciekawości- kto ma im pomóc, obsłużyć, doradzić, itp, itd?


PS Masz, może, jakieś informacje czy znasz kwoty, jakimi rząd zasilił samorządy- patrz choćby MOPS,  aby mogły sprawnie obsługiwać migrantów z Ukrainy? Tak, aby wraz ze wzrostem ilości zadań, wzrosło zatrudnienie, itp?

Czy tak, jak w US i ZUS- patrz Nowy (nie)Ład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Sprawdź, o ile spadły dochody samorządów z udziału w PIT...

Szukałem, ale znalazłem dokładnie odwrotne dane co do sugerowanej przez Ciebie zapaści finansów samorządów. Mam na myśli wpływy ogółem a nie tylko jeden jedyny PIT.

Np.

"sumaryczne dochody samorządów w całym 2021 roku wyniosły aż 333,4 mld zł i były o 28,5 mld zł wyższe niż w 2020 roku (o 9,3 proc.)"

 "samorządy osiągnęły 17,4 mld zł nadwyżki budżetowej, chociaż same przygotowując budżety na 2021 rok, przewidywały, że rok poprzedni zamkną deficytem wynoszącym około 30 mld zł."

Ps. Google nadal jest darmowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dodatek węglowy będzie funkcjonował na podobnych zasadach co funkcjonujący od początku 2022 r. dodatek osłonowy. Jedynym warunkiem jego otrzymania będzie wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków" - wskazał na Twitterze Brzózka.

Dodatek osłonowy został stworzony po to aby, zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności. W przypadku dodatku węglowego mechanizm jest podobny. To od beneficjenta będzie zależeć w jakim stopniu środki te zostaną przeznaczone na zakup węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura... specjalnie dla ciebie

https://natwojkoszt.pl/miejska/

Taki paradoks - wpływy z PiT w samorządach spadły ale mimo tego dochody ogółem cały czas systematycznie rosną.

Więc szlochy nad kasą z PIT to trochę takie krokodyle łzy.

I najważniejsze - gdzie jest ta kasa ? Może zmniejszenie choć tego podatku który płacimy to summa summarum dobry kierunek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, takafura napisał:

Taki paradoks - wpływy z PiT w samorządach spadły ale mimo tego dochody ogółem cały czas systematycznie rosną.

Więc szlochy nad kasą z PIT to trochę takie krokodyle łzy.

I najważniejsze - gdzie jest ta kasa ? Może zmniejszenie choć tego podatku który płacimy to summa summarum dobry kierunek ?

Jeżeli nie mają pieniędzy, może chociaż wprowadzą czterodniowy tydzień pracy. Doupiage- do dzieła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

Szybki test z matematyki na poziomie szkoły podstawowej...

Gminy maja określony udział w, m.in., wpłacanych przez podatników PIT'ach- jest to udział procentowy.

Co się stanie, gdy podatek dochodowy zostanie obniżony i/lub zniesiony dla części podatników, a wysokość, w procentach dla gminy, zostanie bez zmian:

- kwota otrzymywana przez gminy spadnie?
- kwota otrzymywana przez gminy  zostanie bez zmian?
- kwota otrzymywana przez gminy wzrośnie?
 

 

"I najważniejsze - gdzie jest ta kasa ? Może zmniejszenie choć tego podatku który płacimy to summa summarum dobry kierunek ?"

O to, gdzie jest ta kasa, pytaj Mistrza power-pointa czy Jaszczomba...
Czy zmniejszenie skali podatkowej jest dobrym kierunkiem? Zapewne tak, pod warunkiem, że np ubytki na zadania obowiązkowe samorządów w jakiś sposób zostaną wyrównane.


Pytałem srbm* o MOPS w Łodzi i "zastrzyk gotówki" ze strony rządu- nie otrzymałem odpowiedzi, ale z ciekawości, może ty ją udzielisz. Komu samorząd w Łodzi** ma zabrać, aby zorganizować obsługę dodatkowych -dziesięciu tysięcy mieszkańców/Ukraińców?


* wiem, wiem.. teraz ma podane na tacy, że Lis został np 4 dniowym tygodniem pracy zastąpiony...

** miasto przykładowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

"I najważniejsze - gdzie jest ta kasa ? Może zmniejszenie choć tego podatku który płacimy to summa summarum dobry kierunek ?"

O to, gdzie jest ta kasa, pytaj Mistrza power-pointa czy Jaszczomba...
Czy zmniejszenie skali podatkowej jest dobrym kierunkiem? Zapewne tak, pod warunkiem, że np ubytki na zadania obowiązkowe samorządów w jakiś sposób zostaną wyrównane.

  Nie idź tą drogą...Emocje, histeria, insynuacje, dziecinne gry słów.

Ja nie muszę nikogo pytać gdzie jest kasa z obniżki stawki PIT.  Na naszych kontach. Ja to wiem, Ty to wiesz, wszyscy to kuźwa wiedzą...

Ps. Kolejny raz insynuujesz ( tak przynajmniej ja to odbieram) że dochody samorządów spadły m.in. z powodu obniżki stawek PIT. Bzdura, nieprawda i manipulacja. Dochody samorządów od 2015 roku systematycznie ROSNĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie