Skocz do zawartości

Amnestia na broń w Czechach. Jeden z obywateli oddał w ręce policji... czołg


Rekomendowane odpowiedzi

Od 30 stycznia obywatele Czech, którzy posiadają w domu broń lub amunicję bez niezbędnych ważnych dokumentów, mogą skorzystać z amnestii i bezkarnie oddać je w najbliższej jednostce policji. Ku zdziwieniu policjantów z regionu Hradec Králové, ktoś postanowił oddać… działo samobieżne i czołg.

W Republice Czeskiej obywatele mieli już czterokrotnie możliwość skorzystania z podobnej amnestii i oddano tysiące sztuk broni i setki tysięcy sztuk amunicji. Podobna amnestia ma miejsce także obecnie. Od 30 stycznia 2021 r. nowelizacji ustawy o broni i amunicji zakłada zniesienie karalności nielegalnego uzbrojenia.

Obywatele, którzy posiadają w domu broń lub amunicję podlegającą rejestracji bez niezbędnych ważnych dokumentów, mogą skorzystać z amnestii do 31 lipca 2021 r. i bezkarnie oddać je w najbliższej jednostce policji. Właściciel broni otrzymuje potwierdzenie jej oddania i po przeprowadzeniu badania kryminalistycznego, które wykluczy popełnienie przestępstwa z użyciem broni, będzie mógł wystąpić o jej legalizację lub pozostawić ją w posiadaniu państwa.

Policjanci z regionu Hradec Králové nie kryli zaskoczenia, gdy ktoś postanowił oddać w ich ręce działo samobieżne i czołg. Wszystko po apelu w formie filmiku wideo, którym policjanci starali zachęcić obywateli, by ci skorzystali z prawa do amnestii. Wszystko wskazuje na to, że jeden z obywateli zainspirował się.

"Kiedy robiliśmy filmik na potrzeby amnestii, w którym wykorzystaliśmy przerysowanie w postaci oddanego czołgu, nie mieliśmy pojęcia, że inspirujemy opinię publiczną. Kolejne z oddanych perełek - działo samobieżne SD-100 i czołg T 34/85" - napisała policja na Twitterze.

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/amnestia-na-bron-w-czechach-jeden-z-obywateli-oddal-w-rece-policji-czolg/b3sn5xl,79cfc278

EyWlFeoWYAANsMd.jpg

EyWlFexWQAAo3aX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy na Zaolziu nie walczyli z Polakami. Co ciekawe rok ten sam bym podał.

Od jakiegoś czasu loguję się na tym forum i jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy na tematy historyczne, ale nie uogólniaj zwłaszcza jeśli mowa o jakichś niuansach prawnych, obcego nam systemu prawa.
Mogę coś przekręcić, ale ja po przeczytaniu oryginalnych komentarzy, zrozumiałem tyle, że zmieniły im się przepisy dotyczące broni i jest to sposób na legalizację do nowych przepisów. To nie jest "oddawanie". Po sprawdzeniu przez policję broni, czy nie została użyta do jakiegoś przestępstwa, broń po takiej legalizacji wróci do właściciela lub może (nie musi) być oddana państwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tyr napisał:

Oni tak mają jak im się powie oddaj broń to oddają. Vide 1938. 

Nieprawda! Czesi chcieli się bić z Niemcami w ramach sojuszu jaki organizowała Francja, a sojusz miał polegać na koalicji Francji, Polski Czechosłowacji i ZSRR. A ponieważ do sojuszu nie doszło bo Polska odmówiła, to jako naród bardzo pragmatyczny uznali, że sami z Niemcami nie mają szans. To dlatego mają zachowane piękne zamki, cudowne średniowieczne miasta i własny przemysł, a nie ruiny i zgliszcza jak my po 45 roku. O stratach własnych obywateli już nie wspominając, bo nasze szły w miliony, a oni nie licząc Lidic, to praktycznie żadnych nie ponieśli. Do tego Polska wzięła udział wraz z Hitlerem w rozbiorze Czechosłowacji, za co zarobiła sobie na zachodzie Europy opinię HIENY, która to opinia ciągnie się za nami do dzisiaj...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z warunków sowieckich było wkroczenie bolszewików do Polski czyli oddanie jej w ich strefę wpływów... Dla sowietów i ich pachołków jest hieną do dziś bo odebrała to co knedle zabrali zbrojnie wbrew porozumieniom pokojowym. A zabrali tylko dla tego, że walczyliśmy wówczas z sowietami. Blokowali dostawy broni i pomoc wojskową Węgrów. Rządy czeskie w dwudziestoleciu  to istna wylęgarnia sowieckich szpiegów na najwyższych szczeblach i pewnie dla tego darzysz ich taką chorą estymą, balans;)

Przestań balans,  wreszcie pitolić te putinowskie bzdury i zacznij choć odrobinę, zdobywać prawdziwą wiedzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tyr napisał:

Balans cały czas własne wydumki wciska na forum i traktuje je jako prawdę objawioną;)  Taka tam polityka historyczna Kremla w jego wykonaniu;)

Znowu ZERO ARGUMENTÓW, a jedynie insynuacje o "wydumkach", czyli poziom merytoryczny z pod budki z piwem. Oczywiście pada przy okazji pomówienie mnie o reprezentowanie interesów Kremla. Tym bardziej obrzydliwe, że ja ci nie wypominam, że od lat reprezentujesz tu interesy Knesetu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Tyr napisał:

Jednym z warunków sowieckich było wkroczenie bolszewików do Polski czyli oddanie jej w ich strefę wpływów... Dla sowietów i ich pachołków jest hieną do dziś bo odebrała to co knedle zabrali zbrojnie wbrew porozumieniom pokojowym.

Ad.1 Kłamstwo, bo nie chodziło o "wkroczenie" Sowietów do Polski, ale o udostępnienie najkrótszego połączenia drogowego i kolejowego z ZSRR na Słowację  przez nasz teren.

Ad.2 HIENĄ nazwali nas na zachodzie Europy i do tego zerwali z nami wszelkie stosunki [ostracyzm na arenie międzynarodowej]. To się dopiero zmieniło po zajęciu Czechosłowacji, bo wtedy Anglicy uznali, że nadarzyła się okazja aby uwagę Hitlera skierować na Wschód, czyli na Polskę zamiast na Zachód, na który Niemcy planowali napaść w pierwszej kolejności. A odnośnie Zaolzia, to też sytuacja nie była wcześniej taka jednoznaczna, bo Czesi wykorzystali fakt, że Polska złamała warunki przyszłego plebiscytu, ogłaszając tam pobór do wojska. Bo prawdziwa historia, a nie mity, nie jest czarno-biała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta... a 17 września to dla sowieckich pachołków dzień wyzwolenia ludu pracującego... A propagandę o Zaolziu- wbrew temu, że przejęcie było sprawiedliwe historycznie i na podstawie umowy stron, rozpowszechniał sowieckie gnidy, których było pełno na zachodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tyr napisał:

Ta... a 17 września to dla sowieckich pachołków dzień wyzwolenia ludu pracującego... A propagandę o Zaolziu- wbrew temu, że przejęcie było sprawiedliwe historycznie i na podstawie umowy stron, rozpowszechniał sowieckie gnidy, których było pełno na zachodzie. 

Zaczynasz bełkotać i pienić się jak proszek IXI, więc ja się wycofuję, bo poziom rynsztoka mi nie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak usunąć wszelkie wypominki "putinowskie" i inne to można by pomyśleć, że kulturalni z Was ludzie i mielibyście o czym porozmawiać, mając nawet inne zdanie. Zaryzykuję wręcz i powiem, że nie bylibyście tacy zacietrzewieni na żywo, twarzą w twarz, bo to nie wypada... ale skoro dzieje się to na forach, to np. ja już nie nie jestem "Darek" tylko "Lupus", więc mogę sobie pozwolić. Wyloguję się i on przestanie istnieć.
Po co rozmawiać jak można się obrzucić błotem i patrzeć jak ocieka... tylko niestety rzucanie błotem okrutnie chlapie i brudny się robi nie tylko obrzucany, ale i obrzucający. 
Oczywiście zaraz mi ktoś powie, że jestem psycholog spod budki z piwem, ale mi to nie przeszkadza. Ja lubię piwo.
 

@slajmi130: Masz rację, u nas takiego mchu i rdzy nie dostały zabawki co to 50 lat stały na podstawkach z lufami wycelowanymi w "zgniły zachód" . Te SU jeszcze ma jakieś resztki farby oryginalnej, ale "Rudy" jest już faktycznie rudy.

A wiecie jakie są przepisy u nas dotyczące posiadania czołgu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LupusJa też lubię browara ale bardziej wyrywny jestem w realu;). Ty pewnie nie czytałeś takich wpisów balansa, że kampania wrześniowa trwała 7 dni, że polscy piloci zestrzelili w kampanii francuskiej 5 razy mniej szkopów niż w rzeczywistości, że istniało państwo ukraińskie w wieku 17 wieku, że Polska rozpoczęła wojnę z sowietami w 1919, że stalin 17 września wziął pod ochronę mniejszości i lud pracujący... Takie i podobne bzdury znajdziesz w wpisach balansa. Nie mówiąc już, że z upodobaniem nazywa Polskę, bantustanem, republiką bananową i innymi epitetami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Slajmi130 napisał:

Ciekawe gdzie te sprzęty trzymał, że nikt wcześniej sie nie czepił, raczej pod gołym niebem sądząc po mchu na czołgu.

Ja bardziej jestem ciekaw jak oni zrobią badania balistyczne, czy nie zostały użyte w jakiejś zbrodni;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Tyr napisał:

@LupusJa też lubię browara ale bardziej wyrywny jestem w realu;). Ty pewnie nie czytałeś takich wpisów balansa, że kampania wrześniowa trwała 7 dni, że polscy piloci zestrzelili w kampanii francuskiej 5 razy mniej szkopów niż w rzeczywistości, że istniało państwo ukraińskie w wieku 17 wieku, że Polska rozpoczęła wojnę z sowietami w 1919, że stalin 17 września wziął pod ochronę mniejszości i lud pracujący... Takie i podobne bzdury znajdziesz w wpisach balansa. Nie mówiąc już, że z upodobaniem nazywa Polskę, bantustanem, republiką bananową i innymi epitetami...

Bzdury i pomówienia, ale jak napisałem wcześniej, do poziomu rynsztoka nie będę się zniżał, więc pozostawiam to bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tyr napisał:

Ja bardziej jestem ciekaw jak oni zrobią badania balistyczne, czy nie zostały użyte w jakiejś zbrodni;)

eee tam, lufa jak lufa, pocisk jak pocisk, tylko potencjalnych spraw mniej do badania... hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie