Skocz do zawartości

Pandemia


les05

Rekomendowane odpowiedzi

  

21 minut temu, takafura napisał:

No, ja w LP mogę tak mówić - drewno systematycznie w górę, koszty w miejscu lub w dół bo lokalni usługodawcy prowadzą wojenki na wyniszczenie.

A gospodarka - wszystko zależy jakie wskaźniki wybierzesz i do jakich krajów nas porównasz.

Fajnie się czyta takie dramatyczne informacje jak to PiS nakręcił inflację. Rozumiem że także w Niemczech czy USA, bo "analiza" bez porównania z podobnymi gospodarkami czy średnią w UE to tylko produkcja toksycznej piany.

Chłopie, idź dalej rżnąć te drzewa ciesząc się z koniunktury i nucąc pieśni pochwalne ku czci Wolskiego Ładu na odtrutkę od "toksycznej piany". Drzewa rosną powoli, padają szybko. Inflacja rośnie szybciej i spada powoli. Ciekawe co będzie jak lokalni usługodawcy wyniszczą się do cna lub Ład ich wyniszczy. Będzie trzeba rżnąć tymi ręcamy i targać na tych plecach. Państwowych.

M.

Edytowane przez beaviso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura...

A propos i exilibri rasy panów i lapsusa... Ubiegłoroczne ferie dzieci Emiliewicz, to także lapsus? Zwłaszcza odnośnie licencji sportowej?

"Fajnie się czyta takie dramatyczne informacje jak to PiS nakręcił inflację. Rozumiem że także w Niemczech czy USA, bo "analiza" bez porównania z podobnymi gospodarkami czy średnią w UE to tylko produkcja toksycznej piany. "

Jaka inflacja? O czym ty do nas?

Glapiński 1.12.2021:


- To nie jest żadna hiperinflacja, super inflacja; takie określenia są kompletnie aberracyjne. Jest podwyższona inflacja i to dotyczy prawie całego świata – powiedział Adam Glapiński. Prezes banku centralnego zaznaczył, że obecna sytuacja gospodarcza jest najlepsza "jaka była od czasów rozbiorów".

 

Morawiecki 30.07.2021

"Z naszej perspektywy warto podkreślić jedną podstawową rzecz. Otóż porównam dwa okresy: rok 2021 kiedy inflacja oscyluje powyżej 4%, jest niepokojąca, ale wynagrodzenia wzrosły w gospodarce narodowej 9,8%. To dane za któryś z ostatnich miesięcy, bodaj za czerwiec. I rok 2012 wtedy inflacja wynosiła 2,8%, a w którymś z miesięcy wzrost wynagrodzeń notowany był 2,7%" - podkreślił."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, beaviso napisał:

  

Chłopie, idź dalej rżnąć te drzewa ciesząc się z koniunktury i nucąc pieśni pochwalne ku czci Wolskiego Ładu na odtrutkę od "toksycznej piany". Drzewa rosną powoli, padają szybko. Inflacja rośnie szybciej i spada powoli. Ciekawe co będzie jak lokalni usługodawcy wyniszczą się do cna lub Ład ich wyniszczy. Będzie trzeba rżnąć tymi ręcamy i targać na tych plecach. Państwowych.

M.

Ja akurat nie rżnę drzew, podpisuję zlecenia na zamordowanie co miesiąc określonej ilości kubików.

Czemu ma mnie martwić koniunktura w budownictwie i głównie z niej wynikająca fantastyczna sytuacja mojego korpo ?

Gdzieś Ty zauważył w moim poście zachwyt czy aprobatę wieloletnich wojen między ZUL-mi ?  Może to mój brak precyzji w wysławianiu choć raczej stawiam na jakieś Twoje uprzedzenia wobec LP.

A moje pieśni pochwalne wobec Polskiego Ładu to już Twoje autorskie wizje - raczej odnoś się do tego co faktycznie napisałem a nie do tego co Ci się wydaje...  Wklejenie rzeczowej tabelki z kwotami czy wspomnienie że moi rodzice zyskają ponad 100 zeta miesięcznie to tylko stwierdzenie faktu.

Będzie łatwiej dyskutować. Serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura...

A propos i exilibri rasy panów i lapsusa... Ubiegłoroczne ferie dzieci Emiliewicz, to także lapsus? Zwłaszcza odnośnie licencji sportowej?

"Fajnie się czyta takie dramatyczne informacje jak to PiS nakręcił inflację. Rozumiem że także w Niemczech czy USA, bo "analiza" bez porównania z podobnymi gospodarkami czy średnią w UE to tylko produkcja toksycznej piany. "

Jaka inflacja? O czym ty do nas?

Glapiński 1.12.2021:


- To nie jest żadna hiperinflacja, super inflacja; takie określenia są kompletnie aberracyjne. Jest podwyższona inflacja i to dotyczy prawie całego świata – powiedział Adam Glapiński. Prezes banku centralnego zaznaczył, że obecna sytuacja gospodarcza jest najlepsza "jaka była od czasów rozbiorów".

 

Morawiecki 30.07.2021

"Z naszej perspektywy warto podkreślić jedną podstawową rzecz. Otóż porównam dwa okresy: rok 2021 kiedy inflacja oscyluje powyżej 4%, jest niepokojąca, ale wynagrodzenia wzrosły w gospodarce narodowej 9,8%. To dane za któryś z ostatnich miesięcy, bodaj za czerwiec. I rok 2012 wtedy inflacja wynosiła 2,8%, a w którymś z miesięcy wzrost wynagrodzeń notowany był 2,7%" - podkreślił."

Dobrze że podajesz daty bo ważne jest w jakich okolicznościach przyrody padło dane stwierdzenie.

Ps. Jak wyglądamy z inflacją na tle Europy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

Glapiński 1.12.2021:


- To nie jest żadna hiperinflacja, super inflacja; takie określenia są kompletnie aberracyjne. Jest podwyższona inflacja i to dotyczy prawie całego świata – powiedział Adam Glapiński. Prezes banku centralnego zaznaczył, że obecna sytuacja gospodarcza jest najlepsza "jaka była od czasów rozbiorów".

Mówi to pacjent, który nadzoruje NPB, którego wizja inflacji w 2021 chyba ani razu się nie sprawdziła... Co więcej, zdarzało się, że pomyłka to "tylko" 50 %...

"obecna sytuacja gospodarcza jest najlepsza "jaka była od czasów rozbiorów""

Yhmmmm... i dlatego zadłużenie liczone wg norm europejskich, a nie krajowych, powoli dobija do 60 %...- za moment dobijamy do progu narzuconego przez Konstytucji.
Sprawdź, jakie kwoty zostały utopione w BGK i PFR- nad tymi parlament nie ma kontroli.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

"obecna sytuacja gospodarcza jest najlepsza "jaka była od czasów rozbiorów""

Yhmmmm... i dlatego zadłużenie liczone wg norm europejskich, a nie krajowych, powoli dobija do 60 %...- za moment dobijamy do progu narzuconego przez Konstytucji.
Sprawdź, jakie kwoty zostały utopione w BGK i PFR- nad tymi parlament nie ma kontroli.

Jak już wspomniałem zależy jaki wskaźnik wybierze się do oceny, z jakiego okresu i z kim porówna.

Ja tam nawet Glapińskiemu wierzę że inflację mamy niższą niż w dość trudnym dla gospodarki czasie rozbiorów Polski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Ja tam nawet Glapińskiemu wierzę że inflację mamy niższą niż w dość trudnym dla gospodarki czasie rozbiorów Polski :)"

Czytanie ze zrozumiem się kłania- Glapiński opisywał nie inflację, a sytuację gospodarczą.


"Jak już wspomniałem zależy jaki wskaźnik wybierze się do oceny, z jakiego okresu i z kim porówna. "

No to masz.. porównaj zadłużenie w % PKB, inflację, liczbę zgonów, itp itd... Możesz, żeby kilku było łatwiej porównać PKB i stopę bezrobocia- tylko jak ostatnie, gdy ubyło +/- 100 tys Polaków a przybyło w ostatnich latach N tys migrantów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

Glapiński 1.12.2021:

hiperinflacja, super inflacja(...)podwyższona inflacja

 

14 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"Ja tam nawet Glapińskiemu wierzę że inflację mamy niższą niż w dość trudnym dla gospodarki czasie rozbiorów Polski :)"

Czytanie ze zrozumiem się kłania- Glapiński opisywał nie inflację, a sytuację gospodarczą.

 Ja tu widzę czepianie się ze zrozumieniem.

Kilkanaście postów o inflacji, cytat Glapińskiego i Morawieckiego o inflacji, a Ty nagle widzisz tylko dwa słowa "sytuacja gospodarcza".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Ja tu widzę czepianie się ze zrozumieniem.

Kilkanaście postów o inflacji, cytat Glapińskiego i Morawieckiego o inflacji, a Ty nagle widzisz tylko dwa słowa "sytuacja gospodarcza"."

 

Przytoczyłem cały fragment... i znów źle...A jakbym nie przytoczył, to byś znów upominał mnie, że cytuję wybiórczo...

I nie tylko "sytuacja gospodarcza" a kolejnego tuza intelektu, któremu się lapsus językowy a propos zaborów wyrwał...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"Ja tam nawet Glapińskiemu wierzę że inflację mamy niższą niż w dość trudnym dla gospodarki czasie rozbiorów Polski :)"

Czytanie ze zrozumiem się kłania- Glapiński opisywał nie inflację, a sytuację gospodarczą.


"Jak już wspomniałem zależy jaki wskaźnik wybierze się do oceny, z jakiego okresu i z kim porówna. "

No to masz.. porównaj zadłużenie w % PKB, inflację, liczbę zgonów, itp itd... Możesz, żeby kilku było łatwiej porównać PKB i stopę bezrobocia- tylko jak ostatnie, gdy ubyło +/- 100 tys Polaków a przybyło w ostatnich latach N tys migrantów?

 

Ale zaczaiłeś, że nasi odwieczni przyjaciele ruscy, niemce i starsi w wierze, mają nieformalny sojusz by przypiłować Polskę bo za bardzo samodzielna chce być i przeciwstawia się eurokołchoźnikom? Nawet hamerykańców dziady wzięli do spóły po wyborach; tego młodego, prężnego i samodzielnego przywódcy USA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr...

Wiem, wiem... Polska mesjaszem narodów, będziemy chrystianizować i uczyć jeść widelcem.. Bo się wszyscy od Piasta na nas uwzięli, a my przecież... sam miód i bakalie..

Co nie zmienia faktu, że jak się sami o własne nogi  potkniemy, to nikt nam ręki nie poda. Podobnie, gdy kto inny podłoży. Ale jakoś mam dziwne wrażenie, graniczące z pewnością, że od dłuższego czasu sami sobie krzywdę robimy... zwalając winę na innych.

Ja wiem, czym uzasadnisz zaprzeczenie*, ale jeszcze kilka lat temu mieliśmy doskonałe, a przynajmniej dobre stosunki z całkiem sporą liczną państw na Świecie i większością w Europie. Czego nie można napisać o Polsce dziś...

 

* czyli, że nam zazdroszczą wstawania z kolan i nie patrząc jak mocno śmy się w łeb przywalili, robią wszystko, żebyśmy znów plackiem...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2022 o 11:32, Czlowieksniegu napisał:

- To nie jest żadna hiperinflacja, super inflacja; takie określenia są kompletnie aberracyjne. Jest podwyższona inflacja i to dotyczy prawie całego świata – powiedział Adam Glapiński. Prezes banku centralnego zaznaczył, że obecna sytuacja gospodarcza jest najlepsza "jaka była od czasów rozbiorów".

Inflacja 8.6% . To tak jakby każdy jeden miesiąc w ubiegłym roku pracował za darmo, może taka argumentacja trafi do co niektórych zakutych .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fala

"może taka argumentacja trafi do co niektórych zakutych..."

Ciekawe, czy trafi informacja, że słusznie-nie słusznie naliczone zaliczki na podatek dochodowy, mają szansę odzyskać.. w pierwszym kwartale przyszłego roku.. oczywiście pomniejszone o inflację, która może i 10 % w 2022 przeskoczyć...

 

PS Znakomita część wpisów od kilku dni, ma tyle wspólnego z tematem wątku, co picie w piwnicy ze szczaniem w Szczawnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Tyr...

Wiem, wiem... Polska mesjaszem narodów, będziemy chrystianizować i uczyć jeść widelcem.. Bo się wszyscy od Piasta na nas uwzięli, a my przecież... sam miód i bakalie..

Co nie zmienia faktu, że jak się sami o własne nogi  potkniemy, to nikt nam ręki nie poda. Podobnie, gdy kto inny podłoży. Ale jakoś mam dziwne wrażenie, graniczące z pewnością, że od dłuższego czasu sami sobie krzywdę robimy... zwalając winę na innych.

Ja wiem, czym uzasadnisz zaprzeczenie*, ale jeszcze kilka lat temu mieliśmy doskonałe, a przynajmniej dobre stosunki z całkiem sporą liczną państw na Świecie i większością w Europie. Czego nie można napisać o Polsce dziś...

 

* czyli, że nam zazdroszczą wstawania z kolan i nie patrząc jak mocno śmy się w łeb przywalili, robią wszystko, żebyśmy znów plackiem...

 

 

Kilka lat temu to ambicją, rządzących porzednio było, ciepła woda w kranie, szczaw i mirabelki , sorry taki mamy klimat i po co nam coś jak już jest w Niemczech a i dziś tamci robią wszystko für Deutschland... Trzeba mieć bielmo na oku by nie widzieć, że eurokołchoźnicy dążą do zredukowania, razem z ruskim kołchozem znaczenia Polski do państwa wasalnego...Po to poparcie dla totalnej i zagrywki o Turowie, praworządności, lgbt, i inne.

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inflacja w Kanadzie ok. 5% w stanach ok. 7,5 a to gospodarki mocno powiązane więc zaraz wyrównają w górę... I to bez pompowania pieniądza w rynek i gospodarkę jak u nas. Był taki jeden co walczył z wiatrakami jak Sancho Pansa*- schładzał gospodarkę, likwidował przemysł- balcerowicz, który znowu został autorytetem totalnej.

*jako sługa kapitału

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr

"I to bez pompowania pieniądza w rynek i gospodarkę jak u nas "

Hmmmm....

"24.03.2020 – ten dzień przejdzie do historii, bowiem amerykański bank centralny FED ogłosił nieograniczony dodruk dolara. Za świeżo wydrukowane będzie skupował z rynku wszelkie aktywa m.in. akcje, obligacje i ETF. Wszystko po to aby uratować amerykańską gospodarkę przed falą bankructw."

Choć rok później:

"Federalny Komitat Otwartego Rynku (FOMC) podjął decyzję o ograniczeniu skupu obligacji skarbowych o 10 mld USD miesięcznie oraz obligacji skarbowych o 5 mld USD miesięcznie. Oznacza to, że skala ilościowego poluzowania polityki monetarnej  (ang. quantitative easing – QE) została zmniejszona ze 120 mld USD  do 105 mld USD miesięcznie. Decyzja byłą zgodna z oczekiwaniami większości ekonomistów.

Co więcej, skala QE zostanie zredukowana także w grudniu również o kolejne 15 mld USD. Oznacza to, że od grudnia Fed będzie skupował obligacje skarbowe za 60 mld USD miesięcznie oraz dług hipoteczny za 30 mld USD miesięcznie. FOMC zakłada też, że dalsze redukcje QE "zapewne będą właściwe" także w kolejnych miesiącach."

Ale za to:

"Fed zdecydował się utrzymać stopy procentowe na obecnym, niemal zerowym poziomie. Główna stopa zatem mieści się w przedziale 0-0,25 proc.

W odpowiedzi jednak na rosnącą inflację bank centralny przedstawił harmonogram podwyżek stóp procentowych. Zgodnie z nim zaplanowano trzy kolejne podwyżki stóp procentowych w 2022 roku."

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie