Skocz do zawartości
  • 0

Aluminiowa klamerka


Salieri16000

Pytanie

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Na 100% z niemieckiego wyposażenia. Na zamieszczonej fotce masz hak od plecaka z identyczną sygnaturą. Od czego jest Twój karabińczyk jeszcze nie wiem ale mi to kojarzy się z lotnictwem (np spadochron, jakieś pasy w samolocie itp).

595356d1384364257-odd-buckle-german-img_9158.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kee napisał:

(...)za 2 dni będę w domu to sprawdzę jak wyglądają te u mnie w garażu(...)

Sprawdź proszę, jak tylko dotrzesz do domu, i znajdziesz wolną chwilę. Znalazłem ją w lesie, z dala od jakiejkolwiek linii energetycznej,  ale niewykluczone, że ktoś ją zgubił, będąc na grzybach. A tak drążąc temat- to znaczy, że to współczesny, nic nie warty wyrób? Miałem cichą nadzieję, że to od jakiegoś ekwipunku z drugiej wojny... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamra od paska raportówki LWP z lat 80-tych ma 12 mm w najwęższym miejscu więc jest delikatniejsza ale ta sama filozofia konstrukcji. Więc może od cięższej torby - narzędziowa, od radiostacji, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolo83 - Wielkie dzięki za sugestie! A czy wiesz jaki "militarny" producent posługiwał się tą sygnaturą? Kurde- szkoda, że nie pamiętam, gdzie tę moją klamerkę znalazłem- za dużo tych spacerów w ostatnim czasie. Ehhh... starość nie radość- młodość nie trzeźwość ?

W dniu 25.05.2020 o 18:22, Kee napisał:

(...)w Szwecji istniała/ istnieje firma sygnujaca się CGH jednak z tego co wyczytałem to zajmują się srebrem i nie znalazłem nigdzie bicia w takim kształcie.  

„CGH” - HALLBERGS GULDSMEDS AB CG, Sztokholm1913–1982.

Jak widzisz kolega Kee, zasugerował producenta ze Sztokholmu, jednak nie wydaje mi się, aby miał on coś wspólnego z przemysłem militarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tyr napisał:

To może być też karabińczyk od koalicyjki, manierki, żabki

Dzięki za sugestie, ale ten karabińczyk do w/w jest dużo za duży. Tak czy siak, wniosek nasuwa się jeden: jest to wyrób z okresu komuny- mam rację?

wymiary.thumb.jpg.09ad095adbbecbb2b3e18cf9e5b29c63.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moje klamry jednak zupełnie tego nie przypominają. Jednak trafiłem na dwie interesujące poszlaki. 

 

Pierwsza że może to pochodzić z jakiejś uprzęży lub plecaka typu A-frame, coś z militarki jednak nie mam o tym bladego pojęcia. Może ktoś coś kojarzy? Szerokość 25mm więc by się zgadzało. 

Jednak nie nastawiał bym się zbyt bardzo. Równie dobrze to może być od plecaka turystycznego .

 

A drugą że w Szwecji istniała/ istnieje firma sygnujaca się CGH jednak z tego co wyczytałem to zajmują się srebrem i nie znalazłem nigdzie bicia w takim kształcie.  

„CGH” - HALLBERGS GULDSMEDS AB CG, Sztokholm1913–1982.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kee- dziękuję za poświęcony czas na poszukiwania rozwiązania i wszystkie Twoje sugestie. Czekam cierpliwie, aż znajdzie się i wypowie ktoś, kto posiada sprzęt z taką klamerką, albo chociaż posiada wiedzę na jej temat. Wszelkie tropy są ciekawe i godne sprawdzenia. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie