Jump to content

kolo83

Forum members
 • Content Count

  116
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

kolo83 last won the day on June 12

kolo83 had the most liked content!

Community Reputation

19 Good

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Też mi się wydaje,że to będzie rodzaj naboju np. Oświetlająca Amunicja Sygnałowa.
 2. Fl.U.V. to skrót od: Flieger Unterkunft Verwaltug. Talerz wyprodukowano dla Luftwaffe w Porzellanfabrik Königszelt A.G. (obecnie Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina” w Jaworzynie Śląskiej) w 1942 roku.
 3. Niemieckie nożyce saperskie długie. Niestety już trochę "rzeźbione". Zamiast nitów wstawione śruby i obcięte charakterystyczne "wąsy" ale to jest to.
 4. Faktycznie, nie zauważyłem. Jakoś mi się przywidziało, że to jedna i ta sama część. Mimo wszystko dziwne, że lustrzany napis.
 5. Ja bym powiedział, że raczej pieczęć lakowa z inicjałami właściciela. Zauważ, że litery są lustrzanym odbiciem jak na pieczątkach.
 6. Napis dość popularny: "Syjon". W rzeczy samej do góry nogami. Odznaka prawdopodobnie którejś z organizacji syjonistycznych.
 7. kolo83

  7,7 mm ??

  Pomierzone porządnie suwmiarką?Jakieś sygnatury? Daj fotkę od strony spłonki.
 8. Wykonana na wzór klamry MW samoróbka.Oczywiście nie całkiem chałupnicza. Zauważ że to odlew noszący ślady średnio dokładnej obróbki. Ot czyjś autorski projekt.
 9. Na 100% z niemieckiego wyposażenia. Na zamieszczonej fotce masz hak od plecaka z identyczną sygnaturą. Od czego jest Twój karabińczyk jeszcze nie wiem ale mi to kojarzy się z lotnictwem (np spadochron, jakieś pasy w samolocie itp).
 10. Dwudziestolecie międzywojenne. Produkt Fabryki Przetworów Chemicznych "Sidol" Maksymiliana Sternhella.
 11. Elizabeth, New Jersey USA, listopad 1908. Możesz sprawdzić np tutaj: http://ismacs.net/singer_sewing_machine_company/serial-numbers/singer-d-series-serial-numbers.html
 12. Herb wpisany jest w koło zębate, wiec pewnie to logo jakiejś fabryki.
 13. Ja obstawiam, że to jest znaczek na czapkę studencką (Teekkarilakki). Czapki te obowiązują w Finlandii i krajach skandynawskich. Identycznej nie znalazłem ale moim zdaniem to będzie to. Może na przestrzeni lat ich wzór uległ zmianie. Jeżeli nie na czapkę to może odznaka uniwersytecka czy coś w tym stylu. Wpisz sobie w google: Y-lyyra-kulta valmistujaislakkiin i obczaj grafikę. Tu masz przykład
×
×
 • Create New...

Important Information