Jump to content

kolo83

Forum members
 • Posts

  173
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

kolo83 last won the day on October 17 2020

kolo83 had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

kolo83's Achievements

36

Reputation

 1. Oznaczenia na gwoździach kontrolnych nabijanych na drewniane podkłady i słupy teletechniczne to nic innego jak rok i miesiąc w którym taki produkt opuszczał nasycalnię podkładów czyli miejsce gdzie impregnowano je kreozotem węglowym. Tak więc pierwszy z prawej to czerwiec 1982, kolejny to kwiecień 2012, następny pochodzi z 2013 roku a LA to może być sygnatura producenta. Zdarzają się też z wybitym tylko rokiem produkcji.
 2. To nie jest orzełek PKP. Te, do końca PRL/pierwszej połowy lat 90-tych wyglądały tak jak na zdjęciu
 3. Rietschel & Henneberg, firma zajmująca się niegdyś szeroko pojętą techniką grzewczą i nie tylko. Chyba nadal istnieje.
 4. To jest łuska .303 Brit, producent Defence Industries, Verdun, Kanada. Tutaj masz identyczną: https://www.shootersforum.com/threads/303-british-ammo-in-afghanistan.225275/#lg=thread-225275&slide=0
 5. Remington Arms Repeating Co. Ltd. ,Swanton. Produkcja z 1918 roku.
 6. Polska, cywilna. W tym wątku masz taką samą:
 7. Samolot, to Albatros D.III (Oef) 153.95 z Flik 2 (Fliegerkompanie 2) Kaiserliche und Königliche Luftfahrtruppen (Austro-Węgry), a pilot to któryś z tych: Zgsf. Josef Pöschl, Oblt. Fritz Losert. Informacje zaczerpnięte stąd: http://www.feudal.cz/html/albatrosy_d_iii__oeffag__v_bar.htm
 8. Urzędniczy, Austro-Węgry. Trochę więcej w temacie:
 9. Po lewej to włoska manierka M33 tylko wybrakowana. Brakuje charakterystycznego mocowania paska.
 10. Mocowanie anteny do masztu radiostacji Torn.Fu.D2. Tak wyglądała całość instalacji https://www.mytornradiofud2modelproject.com/-abgesetzte-antenne--remote-ariel-for-the-torn-fu-d2.html
 11. No właśnie, ten całkowity brak popularności tego rozwiązania wskazywałby na jego specjalistyczne zastosowanie.
 12. Zgadza się, wygląda na zwykły FlaK 2cm. Producent to nie eal, tylko eej czyli Märkisches Walzwerk G.m.b.H., Strausberg.
 13. Mam kilka "poniemieckich" szklanych dekli od słojów i na żadnym nie ma śladów uszczelki. Zostały znalezione luzem na strychu. Co innego gdyby leżakowały razem ze słojem i gumą, to wtedy takie ślady zapewne by pozostały.
 14. Wygląda to na pokrywkę słoja z kierunkowym zaworem ciśnieniowym. Podgrzana zawartość słoja wywarza ciśnienie które uchodzi przez ten mały otwór (gumowy korek poddaje się pod ciśnieniem), natomiast podczas stygnięcia nie pozwala zassać powietrza z zewnątrz (gumowy korek jest zasysany i ściśle blokuje ten mały otworek). "Tic" to pewnie nazwa handlowa tego patentu.
×
×
 • Create New...

Important Information