Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

kolo83

Forum members
 • Content Count

  79
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

kolo83 last won the day on October 2 2019

kolo83 had the most liked content!

Community Reputation

9 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wygląda na wyrwany z futryny odkształcony i wybrakowany skobel. Ciśnij ten kawałek bezwartościowego żelastwa w krzaki
 2. Z całą pewnością nie jest to bagnet. To jakiś nóż, raczej dekoracyjny. Widać że całość jest platerowana mosiądzem. Może do listów. Jakiej jest długości?
 3. Żeton monetarny wyemitowany przez STETTINER CONSUM & SPARVEREIN E.G. czyli w wolnym tłumaczeniu Szczecińskiej Spółdzielni Spożywczo-Oszczędnościowej. Były różne nominały.
 4. To prawdopodobnie nie jest sygnatura producenta tylko importera/dystrybutora z USA który zamawiał towar w fabrykach w Niemczech i Czechosłowacji i sprzedawał pod swoją marką własną. Tutaj masz opisane: https://www.porcelainmarksandmore.com/resources/unidentified-companies/white-block/index.php
 5. To jest ładownica do Zastavy M48, czyli Jugo mausera.
 6. Motocykl to DKW SB 250. Po tablicy rejestracyjnej można domniemać, że zdjęcie zostało wykonane nie wcześniej niż w 1964 roku. Tablica z województwa koszalińskiego, powiat Miastko.
 7. Främbs & Freudenberg firma zajmująca się produkcją maszyn, odlewnictwem i kotlarstwem obecnie Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych ŚFUP Sp. z o. o. Dś.Z.P.W - Dolnośląskie Zjednoczenie Przemysłu Węglowego w Wałbrzychu.
 8. Litera Å występuje również w pozostałych językach skandynawskich i języku fińskim. Tak więc niekoniecznie Szwecja. Jaka jest sygnatura producenta?
 9. Tak, to jest M42. Łatwo odróżnić od pozostałych modeli m.in. po tym, że nie ma zawijanego rantu.
 10. Co ciekawe autor listu podał adres: Waldenburg (Schl.) Müchlenstrasse 34 czyli Wałbrzych obecna ulica Młynarska przy rynku.
 11. Tu masz z Wikipedii: "Fraget (pełna nazwa Józef Fraget) – fabryka wyrobów platerowanych założona w 1824 roku w Warszawie przez Alfonsa i Józefa Fragetów. Do wybuchu wojny w 1939 roku wytwarzała sztućce oraz galanterię stołową, tzw. platery". Sama figurka to część czegoś większego. Nie widać jej rozmiarów ale wygląda na zatyczkę/wieczko od czegoś. Może jakiś kałamarz albo coś w tym stylu.
 12. Obok "groszka" jest D-ring/hak od niemieckiego plecaka.
 13. Wygląda na zapięcie jakiejś bransoletki.
 14. To mundury ówczesnej "policji". Na łańcuszkach widocznych na zdjęciu noszono gwizdek.
×
×
 • Create New...

Important Information