Jump to content

Wybuch w bloku w Głogowie. 51-latek rozwiercił pocisk. Dwie osoby ranne, 100 ewakuowanych


Recommended Posts

Groźny wybuch w jednym z mieszkań przy ul. Oriona w Głogowie. Ranne zostały dwie osoby - w tym dziecko. Około 100 osób zostało ewakuowanych. - 51-letni mężczyzna manipulował przy pociskach - informuje podinsp. Bogdan Kaleta.

Do wybuchu doszło około godziny 16 w jednym z mieszkań na parterze wieżowca przy ulicy Oriona na osiedlu Kopernik w Głogowie. Dwie osoby zostały zabrane przez pogotowie. 

- Ranny jest mężczyzna w wieku 51 lat i trzyletnie dziecko. Mężczyzna ma poranione ręce - informuje podinsp. Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25820169,wybuch-w-bloku-w-glogowie-51-latek-rozwiercil-pocisk.html#s=BoxLoWrLink

 

Do wybuchu doszło około godziny 15 w jednym z mieszkań na parterze wieżowca przy ulicy Oriona (os. Kopernik). Dwie osoby zostały zabrane przez pogotowie, a teren ogrodzony. Podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców. Pod blok podstawiono autobusy.

– To szczególnie trudny czas na przeprowadzenie ewakuacji, ze względu na zagrożenie koronawirusem – mówił nam prezydent Rafael Rokaszewicz, który przyjechał na miejsce.

W wieżowcu mieszka około 100 rodzin. Ewakuowano cały budynek. Część osób była w domach, część dopiero wracała z pracy i nie mogła wrócić do swojego mieszkania. Utrudnienia mogą potrwać do późnego wieczora.

Na miejscu pracują służby ratunkowe. Jak ustaliliśmy na miejsce jadą pirotechnicy z Wrocławia, ponieważ w mieszkaniu mają się znajdować materiały wybuchowe.

- Ustaliliśmy, że w mieszkaniu doszło do wybuchu amunicji, przy której prawdopodobnie manipulował 51-letni mieszkaniec Głogowa, właściciel tego mieszkania. W wyniku tego zdarzenia odniósł on rany rąk. Rany odniosła również 3-letnia dziewczynka, córka tego mężczyzny – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy głogowskiej policji. – Obie poszkodowane osoby trafiły do szpitala. Nie mamy jeszcze informacji na temat ich dokładnych obrażeń – dodaje.

Według nieoficjalnych informacji mężczyzna trzymał w mieszkaniu zbierane przez siebie materiały wybuchowe, takie jak amunicja. W chwili wybuchu oprócz niego i jego córki w mieszkaniu przebywali też inni członkowie rodziny.

https://glogow.naszemiasto.pl/glogow-wybuch-w-bloku-przy-ulicy-oriona-ranny-jest/ar/c16-7619017

Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, vis1939 napisał:

Wiercenie bez pojęcia w pocisku w mrówkowcu przy 3 letnim dziecku? Powinni debila oddać jako obiekt do testowania leków na wirusa.

Albo młodym chirurgom do praktyk.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information