Skocz do zawartości

Córka Żołnierzy Wyklętych otrzyma milion złotych zadośćuczynienia. Zapadł prawomocny wyrok


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
16 minut temu, Erih napisał:

Ci brali jak leci, natomiast Alianci zachodni brali tylko to co wartościowe.

 Każdy brał wedle uznania, i mongoidalni i negroidalni Niemcy mnie nie szokują, nawet te Ople pod ksywą Moskwicza nie mówiąc już jak V-2 nazwali wyzwoliciele.Popatrz na US stronach jakim szpejem powojennym handlują to zmienisz zdanie w kwestii "jak leci".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fala napisał:

 Każdy brał wedle uznania, i mongoidalni i negroidalni Niemcy mnie nie szokują, nawet te Ople pod ksywą Moskwicza nie mówiąc już jak V-2 nazwali wyzwoliciele.

Ano, Niemcy sobie na to multikulti solidnie zapracowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Erih napisał:

Ano, Niemcy sobie na to multikulti solidnie zapracowali.

Wyzwoliciele im zafundowali ,a niemki mogły czy to pod lufą PPSz ,czy lufą Garanda lub innego Stena zajmować tylko pozycję horyzontalną z zadartą na głowę spódnicą, tyle mogły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fala napisał:

Wyzwoliciele im zafundowali ,a niemki mogły czy to pod lufą PPSz ,czy lufą Garanda lub innego Stena zajmować tylko pozycję horyzontalną z zadartą na głowę spódnicą, tyle mogły.

Z tą PPSZ to się zgodzę, ale z drugiej strony to raczej w grę wchodziła tabliczka czekolady, nylonowe pończochy albo choć brzoskwinie w syropie. Angloamerykanie nie musieli się szarpać z damskim rynsztunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, fala napisał:

Bez jaj, myślisz że  te frau, fräulein, ledig ,madchen w minutę Adolfa się wyrzekły za puszkę śliwek  dla 30 cm czarnego ciała?

A owszem. Bo niejaki Adolf H stał się w momencie byłym Adolfem, a wybór był prosty: albo amerykańska czekolada z dobrodziejstwem inwentarza, albo zupa z brukwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Erih napisał:

A owszem. Bo niejaki Adolf H stał się w momencie byłym Adolfem, a wybór był prosty: albo amerykańska czekolada z dobrodziejstwem inwentarza, albo zupa z brukwi.

Tu piszą coś całkiem innego .......

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/02/27/zdobywcy-wyzwoliciele-i-zboczency-gwalty-amerykanskich-zolnierzy-we-francji-i-niemczech/ 

https://bibliotekacyfrowa.pl/Content/78279/Gwalty_na_kobietach_niemieckich.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Erih napisał:

Nie ta skala co na wschód od Łaby.

Przeczytałeś dokładnie dane ? Ja wiem że po Hollywoodzkich cukierkowych produkcjach trudno w to uwierzyć  aby dobrze wyekwipowani i odżywieni boys gwałcili. I to nie jest tak że frau na widok puszki śliwek  nogi same się rozkładały. Polecam przeczytanie Gwałty na kobietach niemieckich w schyłkowym okresie II wojny światowej (październik 1944– –8/9 maja 1945 roku) i w pierwszych latach po jej zakończeniu-Tomasz Kruszewski (podaję link poniżej) . Mnie samego zaskoczyło to  iż rowery i zegarki to nie była domena tylko Rosjan, ci na zachód od Łaby też byli na ten "towar" łasi.

https://bibliotekacyfrowa.pl/Content/78279/Gwalty_na_kobietach_niemieckich.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Erih napisał:

Nie twierdzę że wcale nie gwałcili, twierdzę że robili to na dużo mniejszą skalę.

Na jakiej podstawie? Dlatego że lubisz US Army?, w tej publikacji są szczegółowe dane i opisy gier i zabaw , ale chyba jednak nie zajrzałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałem i nie potwierdzam. U jednych była to celowa i świadoma strategia i decyzje były podejmowane przez najwyższe dowództwo u drugich były to przestępstwa dokonywane bez zgody i aprobaty dowódców. Skala i motywacje zupełnie różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, fala napisał:

Na jakiej podstawie? Dlatego że lubisz US Army?, w tej publikacji są szczegółowe dane i opisy gier i zabaw , ale chyba jednak nie zajrzałeś.

Owszem, nie przeczytałem, brak czasu. Natomiast z jakichś tam ogólnych publikacji wiem, że o ile gwałty ze strony zachodniej się zdarzały, to nie miały tak masowego i brutalnego charakteru jak na wschód od Łaby. W dodatku były ścigane. za to znacznie powszechniejsza była prostytucja.

A US Army jest dla mnie tylko kolejną armią w tej wojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Erih napisał:

Natomiast z jakichś tam ogólnych publikacji wiem

Ta publikacja to nie jest jakaś ogólna, to jest poważne opracowanie , wystarczy strona tytułowa aby stwierdzić że to nie "Czerwona zaraza" style, choć i to przełknąłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fala napisał:

Ta publikacja to nie jest jakaś ogólna, to jest poważne opracowanie , wystarczy strona tytułowa aby stwierdzić że to nie "Czerwona zaraza" style, choć i to przełknąłem

 

Jak przeczytam i skonfrontuję, to się ustosunkuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Erih napisał:

Natomiast z jakichś tam ogólnych publikacji wiem, że o ile gwałty ze strony zachodniej się zdarzały, to nie miały tak masowego i brutalnego charakteru jak na wschód od Łaby

Będziesz w niektórych momentach zaskoczony swoją.... niewiedzą.Ja byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fala napisał:

zaskoczony swoją.... niewiedzą.Ja byłem.

Się nie martw. Nikt inny na forum nie był tym faktem zaskoczony. Ruskie rabowały i gwałcili instytucjonalnie nawet własnych aliantów "wyzwalanych" przez nich... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Tyr napisał:

Się nie martw. Nikt inny na forum nie był tym faktem zaskoczony. Ruskie rabowały i gwałcili instytucjonalnie nawet własnych aliantów "wyzwalanych" przez nich... 

No i widać że nie czytałeś, ale jak każdy wierny pislamista kłamstwem się nie brzydzisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznać totalsa ? Najmądrzejszy, najpiękniejszy i najbogatszy a mimo tego chroniczny bul dupy.

I zawsze jak brakuje argumentów to można wyskoczyć z pislamistą, ciemnogrodem czy patolem kupionym za 500+.

Monotonne to trochę ale jak Ci pomaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna jest czasem, w którym gwałty nie są niczym nadzwyczajnym i dopuszczają się ich wszystkie walczące strony. Ale zawsze trzeba brać pod uwagę skalę tego zjawiska. W samych Niemczech Rosjanie zgwałcili ponad 2 mln Niemek, na Węgrzech, w Austrii, Polsce, Czechach, Jugosławii zapewne drugie tyle. W przypadku Amerykanów i Brytyjczyków można mówić o co najwyżej dziesiątkach tysięcy, przy czym w wielu wypadkach nie były to gwałty a raczej transakcje handlowe. Ale nie zawsze, bo np. wyczyny Arabów z francuskiego korpusu ekspedycyjnego bardzo przypominały rosyjskie zbrodnie. Należy dodać, że dowództwo podjęło radykalne środki by temu przeciwdziałać, z rozstrzeliwaniami sprawców włącznie, przenoszeniem do jednostek karnych, degradacją oficerów itd. Tak postępowano na Zachodzie a na Wschodzie wiadomo jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie