Jump to content
bjar_1

figury (pozornie) niemożliwe... vol. 5

Recommended Posts

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24762656,lotnisko-w-radomiu-morawiecki-wbil-pierwsza-lopate-ekspert.html#s=BoxOpImg3

"Na początku tego roku Ministerstwo Infrastruktury zwróciło się do linii lotniczych, latających z polskich lotnisk z zapytaniem "z których lotnisk chcecie korzystać?". Żaden z operatorów, poza LOT-em, nie wyraził ochoty korzystania z lotniska w Radomiu."

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/ipn-odznaczyl-bylego-ormo-wca-jana-wladyslawa-froga/sbby38g

"...Co na to IPN? Adam Stefan Lewandowski z Instytutu wyjaśnia, że prezes IPN „każdorazowo niezwykle wnikliwie rozpatruje indywidualne wnioski o nadanie Krzyża Wolności i Solidarności, które wpływają do Instytutu”, ocenia „cały zgromadzony materiał” i kieruje wniosek do prezydenta.

– Taka procedura miała miejsce również w przypadku tej osoby – mówi Lewandowski. I podkreśla, że struktury ORMO i ZOMO zgodnie z ustawą o IPN... nie są organami bezpieczeństwa PRL, nie było więc formalnej podstawy prawnej do odrzucenia wniosku. – W ocenie prezesa IPN struktury ORMO powinny być wymienione w art. 5 ustawy o IPN, wymieniającej organa bezpieczeństwa państwa, jednak nie ma on inicjatywy ustawodawczej – dodaje Lewandowski.

Tak więc okazuje się, że prezes IPN – choć sam uważa że dawni ormowcy z przyznawania chlubnych odznaczeń powinni być wykluczeni – to jednak takie odznaczenie dla ormowca zatwierdził...."

Córka pana Kraba ze SpongeBoba...😀

Kamień spadł mi z serca...

13 811,66 USD (2017) Polska/PKB na głowę

53 442,01 USD (2017) Szwecja/PKB na głowę

Z tym kamieniem to uważaj, bo po drodze może coś urwać, niewykluczone, że istotnego.

Ta Pani jak zawsze, delikatnie mówiąc mija się z prawdą: "zapomniała też o innym fakcie. MFW zalicza Szwecję do grupy krajów "zaawansowanych ekonomicznie". W tym gronie można znaleźć również takie kraje, jak Czechy czy Grecja. Tymczasem Polska wciąż zaliczana jest do grupy "rynków wschodzących i krajów rozwijających się"."

Posted (edited)

Parafrazując nie tak dawne powiedzonko, dotyczące pewnej wschodniej agencji prasowej.
Kiedyś bajki zaczynały się od słów: "Dawno, dawno temu..." Dziś zaczynają od: "Jak stwierdziła premier Szydło..."

Licząc sposobem Pani Premier, to mamy PKB większe także od Danii, Norwegii a doganiamy Szwajcarię. 

Edited by magius28

Jeżeli chodzi o PKB per capita, to aktualnie jesteśmy na 24 miejscu w UE. Tak gdzieś w okolicach Bułgarii i Rumunii. To i tak dobrze, bo gdyby nie fundusze spójności i możliwość pracy na zachodzie dla kilku milionów Polaków, to bylibyśmy tak gdzieś między Ukrainą a Albanią...

Na razie wystarczy, bo czuję, że marnuję czas wśród tylu wszechstronnie niedouczonych.

2 godziny temu, les05 napisał:

Na razie wystarczy, bo czuję, że marnuję czas wśród tylu wszechstronnie niedouczonych. 

O poziomie rozwoju danego kraju i dobrobycie jego obywateli mówi poziom PKB per capita [oczywiście jeżeli w rękach 5% obywateli nie znajduje się 95% PKB np USA].

I tak za 2018 rok:

PKB per capita Szwecji to 53873 dolary

PKB per capita Polski    to 15431 dolarów

Gdyby było odwrotnie, to Szwedzi by masowo przyjeżdżali do naszego kraju do pracy, a nie obywatele rozpadającej się po majdanie UPAiny.

P.S.

Yeti jak się wybierasz do Abanii, to taka rada - trzymaj się głównych dróg i nie dowierzaj GPS, bo może wyprowadzić na manowce. No i czasem nie jedź przez Kosowo, bo to mafijno-bandycki kraj sztucznie stworzony przez USA dla ich gigantycznej bazy wojskowej.

balans- byłem w Kosowie.
I bardzo mi się podobało, jak na miejsce pobytu między polami minowymi musiałem jeździć 🙂

16 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

balans- byłem w Kosowie.
I bardzo mi się podobało, jak na miejsce pobytu między polami minowymi musiałem jeździć 🙂

Gieroj!

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information