Skocz do zawartości

figury (pozornie) niemożliwe... vol. 5


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o PKB per capita, to aktualnie jesteśmy na 24 miejscu w UE. Tak gdzieś w okolicach Bułgarii i Rumunii. To i tak dobrze, bo gdyby nie fundusze spójności i możliwość pracy na zachodzie dla kilku milionów Polaków, to bylibyśmy tak gdzieś między Ukrainą a Albanią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 958
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
2 godziny temu, les05 napisał:

Na razie wystarczy, bo czuję, że marnuję czas wśród tylu wszechstronnie niedouczonych. 

O poziomie rozwoju danego kraju i dobrobycie jego obywateli mówi poziom PKB per capita [oczywiście jeżeli w rękach 5% obywateli nie znajduje się 95% PKB np USA].

I tak za 2018 rok:

PKB per capita Szwecji to 53873 dolary

PKB per capita Polski    to 15431 dolarów

Gdyby było odwrotnie, to Szwedzi by masowo przyjeżdżali do naszego kraju do pracy, a nie obywatele rozpadającej się po majdanie UPAiny.

P.S.

Yeti jak się wybierasz do Abanii, to taka rada - trzymaj się głównych dróg i nie dowierzaj GPS, bo może wyprowadzić na manowce. No i czasem nie jedź przez Kosowo, bo to mafijno-bandycki kraj sztucznie stworzony przez USA dla ich gigantycznej bazy wojskowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bjar_1 napisał:

Większej BZDURY dawno nie czytałem. Inna sprawa, że już przed wojną krążył wierszyk, który zaczynał się słowami:

"W Częstochowie sławnym mieście, działo się tam cudów dwieście...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, rozumiem, że to fake, ale autor ma nielichą fantazję:

"Funkcjonariusz policji dokonał napaści na osobie radnego, zaciskając tzw. klamrę duszenia na szyi, co mogło spowodować uduszenie. Radny zastosował obronę konieczną i współmierną do zagrożenia, sięgając po nóż, którym próbował uderzyć napastnika w plecy" - czytamy w piśmie.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24810266,funkcjonariusz-dokonal-napasci-na-radnego-solidarnosc-odcina.html#s=BoxOpImg3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, że pismo to jakaś ściema... ale to nie zmienia faktu, że cała sytuacja naprawdę miała miejsce i brzmi przerażająco. Co będzie dalej? Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Co jeszcze jesteśmy w stanie zrobić dla hajsu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o wypowiedź "podpisywacza"?

"I ja mam głębokie poczucie, że to jest dług, który dzisiaj tamta wolna część Europy, która była wolna cały czas od II wojny światowej, spłaca naszym żołnierzom, którzy polegli pod Monte Cassino - i w innych miejscach - niosąc jej wolność. Tamta krew wołała o to zadośćuczynienie dla Rzeczypospolitej; dobrze, że ono dzisiaj jest realizowane - ono się po prostu Polsce (...) zwyczajnie należy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie