Skocz do zawartości

Tank Hunter


Woodhaven

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, o co może być zawiadomienie do aparatu siłowego w tym konkretnym przypadku?

Przecież zespół z Kłanina to nie ludzie z IQ=40. Nie dość, że Mateusz Deling zawsze mówi o uzyskiwanych przez nich pozwoleniach na to, co robią, to ponadto kto by robił filmy dla przestrzeni publicznej, żeby pokazywać w nich swoją nielegalną działalność? Przecież to są jakieś absurdy.

Zespół z Kłanina jest - z tego, co mówią - obłożony wszelkimi możliwymi pozwoleniami no więc o co można ich oskarżać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"??Drodzy! W związku z ostatnimi wydarzeniami potrzebujemy eksperckiego wsparcia. Postanowiliśmy nie odpuszczać tematu i walczyć o StuG’a z Miłakówki. Nie wiemy jak droga nas czeka - przyjmujemy że może być wyboista więc na pewno przyda się ktoś biegły w kwestiach prawnych. Niniejszym oficjalnie ogłaszamy poszukiwania prawnika z doświadczeniem - najlepiej z woj. pomorskiego. Praca oczywiście płatna i w dobrym celu. Tak żebyśmy mogli cieszyć się StuGiem w Kłaninie! "

  • Tak trzymać 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Woodhaven napisał:

"??Drodzy! W związku z ostatnimi wydarzeniami potrzebujemy eksperckiego wsparcia. Postanowiliśmy nie odpuszczać tematu i walczyć o StuG’a z Miłakówki. Nie wiemy jak droga nas czeka - przyjmujemy że może być wyboista więc na pewno przyda się ktoś biegły w kwestiach prawnych. Niniejszym oficjalnie ogłaszamy poszukiwania prawnika z doświadczeniem - najlepiej z woj. pomorskiego. Praca oczywiście płatna i w dobrym celu. Tak żebyśmy mogli cieszyć się StuGiem w Kłaninie! "

Do kiedy jest deadline na odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Ale przyznajcie- trzeba mieć fantazję i sporą dawkę samozaparcia, żeby komuś taki kawał stali z podwórka [...]...

Samozaparcie na miarę najbardziej wrednej mentalności świata, czyli polskiej. Bracia Kęszyccy pracują spokojnie, robią to samo, co Mateusz Deling, a nalotów milicji na ich działalność nie mają. Ktoś naprawdę znienawidził Delinga. Dokładnie syndrom badaczy Riese - jeden drugiego utopiłby w łyżce wody, a donosy jednego na drugiego idą seriami. Plus do tego indywidualne świry nienawidzące wszystkich, którym coś w życiu się udało, którzy mają coś do powiedzenia, coś popularyzują na miarę swoich badań i swojej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Woodhaven napisał:

Jestem już po wstępnych rozmowach w tej sprawie. Żadne kontakty przez fejsa nie wchodzą w grę. To już nie ten etap sprawy i nie ta ranga ludzi, którzy ewentualnie tym się zajmą. Bądźmy w kontakcie przez PM i na mój sygnał dasz mi prywatny e-mail i telefon Mateusza Delinga, albo mnie z nim skontaktujesz, bo inaczej nic z tego nie będzie.

W każdym razie ta sprawa tak mnie wkurza, że jej nie odpuszczę. Cały jutrzejszy dzień od rana poświęcam na tę sprawę; jako szef własnej firmy mogę sobie na to pozwolić, a jak będzie trzeba to i więcej dni na to poświęcę. Jutro moja żona robi prezentację tej sprawy dla prawników. Dziś zrobiłem jej stosowną odprawę, obejrzała filmik z nalotu milicji na Kłanino, dodatkowo naświetliłem jej, jak takie sprawy w ogóle wyglądają, jak to w ogóle jest z eksploracją w Polsce i że są w niej równi i równiejsi. Żona pracuje w takim środowisku prawniczym, że w zasadzie ma dostęp do setek prawników wszystkich specjalności, a jest to team, który nie wie, co to jest przegrana sprawa, bo na bieżąco od wielu lat wysłuchuję na ten temat informacji, albo czytam je w mediach. Wstępnie wymyśliła odpowiedniego prawnika i jutro z nim porozmawia, bo pracują przez ścianę. Nawet jeśli on nie będzie miał czasu tym się zająć to nie odpuszczamy i będziemy prosili, żeby nasi prawnicy polecili któregoś ze swoich kolegów wyspecjalizowanych w takich sprawach.

Umówiliśmy się z żoną tak: Ona robi jutro wstępną prezentację problemu, a w razie gdyby ktoś chciał się podjąć sprawy to żona kontaktuje mnie z tym kimś i ja robię prezentację na poziomie drobiazgowym (no bo ona to jednak nie z naszej historycznej branży), a jeśli moja prezentacja odniesie pozytywny skutek to kontaktujesz mnie z Mateuszem Delingiem bezpośrednio.

Na marginesie: Gdy żona poznała datę wydobycia strucla z Miłakówki i datę nalotu milicji na Kłanino to w sekundę zapaliła jej się w głowie lampka ostrzegawcza. Nie chcę teraz tego rozwijać, ale scenariusz tej sprawy może nie być taki prosty, czyli oparty tylko na chamskim donosie zawistnika, ale na czymś z drugim i trzecim dnem. Obyśmy się z żoną mylili.

Niczego nie gwarantuję, bo w końcu nie ja jestem dysponentem wiedzy i czasu świetnych w takich sprawach prawników, ale gwarantuję jedno – że staniemy z żoną na głowie, żeby pomóc Mateuszowi Delingowi.

W każdym razie – walczymy! „Whatever doesn't kill us can make us stronger”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woody, ruszamy! Odbierz PM.

Zawsze wiedziałem, za co kocham moją żonę. Dała trzech różnych prawników, z których dwóch to spece od II wojny i militariów. Cała trójka skutecznie zajmie się sprawami Muzeum Techniki Militarnej i Historii Pomorza w Kłaninie. Mateusz Deling będzie miał z kogo wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mamy szóstego prawnika, tym razem z Gdańska. Czyli mamy trzech prawników z Trójmiasta - równo z Gdańska, Gdyni, Sopotu - i trzech z trochę innych miast. Jeden z nich jest i historykiem, i prawnikiem, więc będzie czuł idealnie, o co w tej sprawie chodzi. Cała szóstka jest dobrana pod sprawę Kłanina przez elitę polskiej palestry, bo ci ludzie wszyscy się znają i wiedzą, kto i w czym jest mistrzem. Tę szóstkę wytypowali mecenasi, którzy wygrywają wszystko w Polsce i na świecie, bo mają uprawnienia barristerów i solicytorów. Jeśli tacy koledzy wytypowali szóstkę do walki o Kłanino to będzie to walka superprofesjonalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę mieszane uczucia po tym jak kapitalnie odbudowanego StuG'a obchnęli do Belgii [chyba się nie mylę???].

Inna sprawa, że żyjemy w państwie policyjnym i trzeba mieć "plecy" - najlepiej zresztą w służbach - bo inaczej to wizyta o 6 rano, a później areszt wydobywczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten StuG, który był przedmiotem wymiany za panterową wannę to był wydobyty z polskiej ziemi i odrestaurowany tutaj, czy był czymś takim, jak StuG Mateusza Delinga, czyli jego całkowicie prywatną rzeczą znalezioną w RFN, więc polskie władze nie mają prawa tego tknąć i w ogóle nic im do tego, co właściciel z tym robi, czy to sprzedaje, czy to zamienia na coś itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jedburgh_Ops napisał:

A ten StuG, który był przedmiotem wymiany za panterową wannę to był wydobyty z polskiej ziemi i odrestaurowany tutaj, czy był czymś takim, jak StuG Mateusza Delinga, czyli jego całkowicie prywatną rzeczą znalezioną w RFN, więc polskie władze nie mają prawa tego tknąć i w ogóle nic im do tego, co właściciel z tym robi, czy to sprzedaje, czy to zamienia na coś itp.?

Kiedy ja również jestem za poszanowaniem prywatnej własności i prawem właściciela do robienia z tym, co zechce. Ale to czyni różnicę między tym państwowym wpisanym do rejestru zabytków, a tym prywatnym...

A w tej konkretnej sprawie najbardziej oburza to, że w naszym kraju są równi i równiejsi - jedni mogą bezkarnie wszystko, a innym policja robi naloty o 6 rano i konfiskuje coś co mają legalnie. To dobrze, że chociaż w tym przypadku będą mieć zapewnionych dobrych adwokatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrzutka na pomoc prawną - https://zrzutka.pl/85c7ej

"

Opis zrzutki

1 lipca 2021 Policja zabrała z terenu Muzeum Pancernego w Kłaninie części działa szturmowego StuG III. Wannę tego pojazdu wydobyliśmy z rzeki Miłakówki w lipcu 2019 roku. Ekipa Tank Hunter starała się o pozwolenia na uratowanie tego niezwykłego pojazdu ponad dwa lata. Nie było to łatwe. Urzędnicy przyszli zaś na gotowe. W silnej asyście Policji części StuGa oraz cały dach działa szturmowego Jagdpanther został wywieziony do Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Naszym zdaniem akcja ta była niepotrzebna, wydobyte przedmioty były w styczniu 2021 skontrolowane przez pracowników Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Akcja wydobycia była prowadzona z zachowaniem koniecznych procedur, z poszanowaniem prawa i pod odpowiednim nadzorem, całość zaś udokumentowana na otwartym kanale na Youtube. Całość materiału historycznego wydobyta z rzeki była przechowywana pod dachem. 17 miesięcy oczekiwała na zainteresowanie ze strony Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Czy po 23 miesiącach konieczny był "nalot" o 6 rano? Zbieramy na ekspercką pomoc prawną by wydobyte przez nas artefakty mogły stać się częścią stałej kolekcji Muzeum Pancernego w Kłaninie. Jeżeli wszystko potoczy się po naszej myśli, placówkę, będącą jedną z największych kolekcji prywatnych w Europie, otworzymy wiosną 2022. Prosimy Was o wsparcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest rzeczą bardzo ważną, aby link do tej zrzutki rozpropagować teraz we wszystkich możliwych mediach internetowych związanych z historią, muzealnictwem militarnym, rekonstrukcjami historycznymi i eksploracją profilowo związaną z tematem przedsięwzięcia. Chodzi o fora, profile FB i twitterowe i wszędzie indziej, gdzie się da. Wprawdzie forów historycznych jest w Polsce jak kot napłakał, ale np. FB może się okazać potęgą w takiej akcji.

PS

Niepotrzebnie zrzutka ma deadline. Powinna być otwarta w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Sensownie idzie. Wybronimy z łap milicji tego fajnego strucla z Miłakówki.

Kurczę, żeby tak wrzucić ten link na Axis History Forum..., ale tam nie kumają PL lengłydża, trzeba by im Manual napisać co i jak...

Pisałem do panzerarcheologii w tej sprawie, ale na razie bez odzewu ;( Niedawno naświetlił na kanale sprawę pantery spod Kielc która poszła na emigracje

Edytowane przez predi888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, predi888 napisał:

Pisałem do panzerarcheologii w tej sprawie, ale na razie bez odzewu ;(

Może akurat tam nie przepadają za Kłaninem z jakichś powodów...?

Guzik mnie obchodzi polska mentalność z jej nienawiścią wobec wszystkiego i wszystkich. Jak raz za Kłanino będę walczył. Dlaczego? Bo tak.

No nic, ja to jestem fighter za słuszne sprawy, więc trzeba walczyć za Kłanino do upadłego.

Mam wprawdzie konto na Axisie, ale - sorry - ile można prowadzić spraw historycznych nie będąc emerytem? A ja mam do emerytury... o ho ho ho ho... w ogóle jej nie widzę nawet na horyzoncie. Zrobiłbym z tego wątek na Axisie, ale nie mam już czasu na tyle projektów historycznych. Muszę zarabiać na zawartość miski dla mojej labradorki, która jest alergiczką pokarmową i byle czego jeść nie może.

Razem z moja francuską żoną uruchomiliśmy bardzo duże przedsięwzięcie historyczne na temat tego, gdzie we Francji znalazł się nasz 7TP, więc sorry, ale nie mam już czasu - niech Axisem zajmie się ktoś, kto ma czas na opisywanie tamtejszemu forum, o co chodzi w ratowaniu artefaktów z Miłakówki. A naprawdę warto, ponieważ kanał YT Tank Hunter ma widownię mocno międzynarodową.

My już z żoną poświęciliśmy dla Mateusza Delinga trzy doby naszego czasu, czwarta będzie jutro, więc niech ktoś, kto zna język lengłydż, a to dziś nic wielkiego, zrobi na Axisie fajny wątek ze zrzutką i niech się ludzie Zachodu też dorzucą na prawników ratujących StuGa i gąski pantery, a nie żeby milicja to konfiskowała, podczas gdy inni w Polsce takich przygód nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były pracownik muzealny i renowator archeologicznych zabytków a także były sędzia społeczny wiem że przepisy prawne zabytkowych przedmiotów które w świetle prawa maja ponad 50 lat w naszym cudownym kraju nie maja prawa jego opuścić. Jeżeli Pana Delinga Stug III który był remontowany w kraju był pozyskany w naszym kraju LUB CZĘŚCI do jego odbudowy!! to zgodnie z wymogiem prawa nie miał prawa zostać wymieniony na inny eksponat , nawet jak jakaś komisja do spraw wywozu dzieł sztuki i techniki dała na to zgodę to wydała ja z naruszeniem prawa. Za pewnie  to będzie klu zarzutów o zabranie eksponatów. Niestety prawo u nas jest kuriozalne i socjalistyczne nie przystające do obecnych wymogów ale niestety takie je mamy . Proszę się temu nie dziwić . Obecne prawo ZABRANIA muzeum sprzedaży na wolnym rynku eksponatów które są niezgodne z  programem muzeum lub muzeum posiada ich nadmiar . Istnieje tylko możliwość wymiany ale też tylko między muzeami a nie między muzeum a osobą prawną  . Dlatego placówki muzealne są dość wkurzone na ten bezwład i możliwość sprzedaży przez osoby prawne czego one nie mogą zrobić . Pytanie - gdzie zostały zdeponowane eksponaty w jakiej placówce muzealnej bo na pewno nie na policji. Gorzej będzie jak policja w świetle reflektorów przekaże części  już jako eksponaty do jakiegoś muzeum , wtedy będzie ostra jazda . Wystarczy przypomnieć ostatni wyczyn Policji zabrania kolby błyskawicy i przed procesem przekazania jej do Muzeum w świetle prasy i reflektorów. Właściciel został w sądzie uniewinniony ale sąd z racji tego że kolba PM-u błyskawica ma wysoką wartość społeczną nie została zwrócona właścicielowi a zostało zatwierdzone przekazanie na rzecz muzeum bez prawa zwrotu właścicielowi. Czy to nie przypomina wyroków z lat stalinowskich ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Landszaft napisał:

Zapewnie  to będzie klu zarzutów o zabranie eksponatów. Niestety prawo u nas jest kuriozalne i socjalistyczne nie przystające do obecnych wymogów ale niestety takie je mamy.

Właśnie dlatego - po zapoznaniu się ze sprawą - moja żona przewiduje, pod wpływem naszych prawników, że... następny z dzwonkiem do drzwi o 5:59:59 może być... Mateusz Deling, a przecież serce pęka na wieść o czwórce jego małych dzieci. Tym bardziej trzeba go ratować i obłożyć go świetnymi prawnikami. Wśród tej szóstki prawników, jakich załatwiliśmy, jest nie tylko dwójka pasjonatów WWII i uzbrojenia z WWII, ale to są wybitni karniści (bo takich tu trzeba), którzy - jak żartobliwie mówi żona - są specami od najść niespełnionych życiowo panów o 6 nad ranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie