Skocz do zawartości

Namierzony w Rawie Maz.


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Komentarze za bardzo Dziadkowi nie pomogą :). Przykro czytać , że jakiś nadgorliwy siurek , po pracy poluje na gościa, w prawdopodobnie wieku jego ojca :)

U mnie podobnie przebudowali stary trakt na Ruś i nie słyszałem,żeby jakiś ciul z archeo czy WKZ pojawił się na budowie . Jedyna korzyść , to te 40 t przedwojennej kostki brukowej, której stałem się posiadaczem:)

Dziki kraj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim trzeba być DEBILEM, żeby w wolny dzień być szeryfy???
Pewnie nikt tego pana psa nie lubi, nawet rodzina, bo kolegów, to na bank on nie posiada...
Ciekawe, czy tak ochoczo, by bandę pijanych zatrzymał?
Chory ten system, bardziej niż sądziłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie byłem świadkiem jak na krzyżówece goście piwo pili podjechał radiowóz nawet nie zareagowali pojechali dalej. Trzeba być człowiekiem a nie sku.... Mam nadzieję że karma" wróci i kiedyś rolę się odwrócą chodzi mi o postawę policjanta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja skomentuję ta sytuację. Cyt.Nie ma czegoś takiego jak prawo. Prawo to tylko bełkot niedoskonalych ludzi. Nikt nie ma prawa zabraniać nam czegokolwiek o czym marzymy".
Doszliśmy do absurdu: policjant w czasie wolnym wykazuje się obowiązkami służbowymi, w czasie, gdy panuje psia grypa" i jest święto państwowe. Dlaczego nie siedział w domu i nie świętował, czemu nie korzystał z wolnego dnia? Dlaczego tyrali nim przełożeni, w czasie wolnym od służby? To pytanie do BSWPolicji. I co zrobił ten policjant? zatrzymał starszego człowieka, który łaził z wykrywaczem metali, po miejscu , które w/g prawa powinno być przeszukane przez nadzór konserwatorski i nie było!! I co ten starszy człowiek zrobił złego? NIc, on przy pomocy wykrywacza metalu przeszukiwał teren w poszukiwaniu metalu... A co na potrzeby opinii publicznej mu przylepiono? Zabytków szukał zbrodniarz: puszek, kapsli i innego metalowego szrotu, bo nikt mi nie wmówi, że w ziemi na głębokości 30cm( bo tak sięgają wykrywacze na kolor), czyli w warstwie humusu- bezwartościowej warstwie dla archeologów, leżą wartościowe okazy archeologiczne.
Jestem zbulwersowany tym artykułem, nagonka medialną, potraktowaniu starszego człowieka jak przestępcy, bo przeszukanie w domu i potraktowanie jego zbioru złomków jako bóg wie jak cenna dla skarbu państwa kolekcja. Najbardziej przeraża mnie instytucja sygnalistów-archeologów, którzy, poszukiwaczy traktują jako zło do fizycznego wyeliminowania, a nie dostrzegają problemu w swojej branży, gdzie wielokrotnie do nich wkraczał prokurator za nielegalne posiadanie cennych eksponatów pozyskanych na legalnych wykopaliskach, ale nie odstawionych do depozytu, przez pewnie zapominalstwo i roztargnienie... takie czasy za rzadów dobrej zmiany, bo te przepisy działają od roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej przeraża mnie instytucja sygnalistów-archeologów, którzy, poszukiwaczy traktują jako zło do fizycznego wyeliminowania"

To tylko wiatr historii przywiał nieco smrodu, nie pierwszy raz przecież.Rozwieje się prędzej czy później, a banda betonu w przyszłości zostanie odpowiednio oceniona za zmarnowanie tego, czym już nikt normalny w tym kraju się nie pochwali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może przedstawiciele środowiska powinni zmienić retorykę w rozmowach z MKiDN na takie: dlaczego mam posiadać zezwolenie na przeczesywanie terenu wykrywaczem, przecież nie szukam zabytków tylko metalu, bo wykrywacz metalu służy do wykrywania metalu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kraju niebawem blady strach moze paść na każdego samca, bo mając penis w spodniach możemy być gwałcicielami.
Mając w kuchni nóż do pieczywa będziemy nożownikami. Przecież to takie logiczne!
Hmmm, a mając auto sportowe będę sportowcem??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mając auto sportowe będę sportowcem??"

Nie, będziesz miał kryzys wieku średniego:)

Z czego ten lament? wychodzą jakieś pojedyncze zatrzymania sierotek które same pchają się pod nóż i to w takich nietypowych przypadkach gdy na horyzoncie pojawia się przypadek kliniczny.Typ który z braku kogokolwiek kto by się z nim chciał choć wódki w święto napić - łazi i hycluje.
Ta ustawa jest tak martwa jak poprzednia wykroczeniowa" Tyle, że ludziska się bardziej maskują co ci z łbem na karku robili od zawsze przezornie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za sam wykrywacz, to nie ma takiej możliwości... ale jeśli WKZ jest oskarżycielem posiłkowym i jeszcze wydaje opinię , co do zabezpieczonych przemiotów, to już mogą pojawić się przesłanki do odsiadki... jeszcze jak wkz będzie sądził w sprawie zamiast sędziego , to jest duże prawdopodobieństwo odsiadki ;-) vis1939, ale wcześniej, przy spotkaniu z policją na polu, ludzie nie trafiali na dołek i nie mieli kotła w mieszkaniu... co to za przyjemność z hobby ukrywać się po gęstych lasach. Jestem ciekaw odpowiedzi od MKiDN na zapytanie PZE co jest tym zabytkiem itd http://pze.org.pl/Polski_Zwiazek_Ekspolratorow/pze_chce_jasnego_precyzyjnego_i_przejrzystego_prawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonie do końca tak jest. Mam sporo znajomych wśród funkcjuszy organów ścigania i wśród nich co najmniej trzech poszukiwaczy - oni sami są wkurzeni obecną ustawą. Ten milicjant, to pewnie jakieś popychadło z powiatówki lub jakiegoś komisariatu na niskiej grupie, który za wszelką cenę chce awansować do stołecznej".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vis1939 (8369 / 94) 2018-11-17 10:42:13


Z czego ten lament? wychodzą jakieś pojedyncze zatrzymania sierotek które same pchają się pod nóż i to w takich nietypowych przypadkach gdy na horyzoncie pojawia się przypadek kliniczny.

Ta ustawa jest tak martwa jak poprzednia wykroczeniowa" Tyle, że ludziska się bardziej maskują co ci z łbem na karku robili od zawsze przezornie.

Wyłazi Ci Visiu myślenie z poprzedniej epoki, gdzie prawo miało za zadanie chronić władzę i do dobrego tonu należało jego łamanie :) . Mamy 21 wiek - nie zapominaj ! Ludzie chcą żeby było normalnie a do tego między innymi należy ochrona owych sierotek"
Ustawa nie jest , jak twierdzisz martwa. Wystarczy ,że zrezygnowało sporo osób pracujących na stanowiskach wymagających niekaralności. Zatrzymań też będzie więcej , bo to łatwy cel poprawienia statystyk a i jakimś niewypałem czy niewybuchem łatwo owce" straszyć :) . Można żyć w przekonaniu , że dam sobie radę" , będę się ajniaczył" itp. ale chyba nie o to chodzi...

ps. Właśnie wchodzi jakaś ustawa , że pies tylko na smyczy bo inaczej gigantyczne mandaty a nawet pierdel. Alleluja i do przodu! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szutuniu mi nic nie wyłazi bo myślenie mam adekwatne do aktualnej epoki w której to nic się nie zmieniło.Tylko metody są bardziej wyrafinowane, aby obywatel miał wrażenie że dokręcanie mu nieustanie śruby w każdym aspekcie życia jest dla jego dobra i robienie mu na siłę rzekomo dobrze jest normalne.Tak troskliwie dba państwo o swoje sierotki, że niedługo legalne będzie tylko chodzenie do roboty.

Jedni strachliwi zrezygnowali, drudzy nie.Selekcja naturalna odsiała element słabszy psychicznie.
„Jeżeli się boisz – już jesteś niewolnikiem” czy jakoś tak:)

Zatrzymań nie będzie więcej bo ubyło niedzielnych leszczy łatwych do wyłapania, tak w terenie jak i w necie.
Czy wcześniej było ich mniej niż w tym roku? nie...
I z tym hobby zawsze będzie nierozerwalnie związane pewne ryzyko i partyzantka.Jak komuś nie o to chodzi to niech zacznie robić na drutach - druty powyżej 30cm chyba jeszcze w ustawie o broni nie figurują?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vis1939 (8372 / 94) 2018-11-18 00:38:41
Jedni strachliwi zrezygnowali, drudzy nie.Selekcja naturalna odsiała element słabszy psychicznie.

Zabawne. To i ja chyba wg. Ciebie do odsiewu, bo trochę za stary jestem ,żeby wiać przed jakimś siurkiem lub kryć się po lasach :P
W/w człowiek ma sprawę za to samo, na co i ja miałem ochotę ale instynkt samozachowawczy zadziałał :( ( pewnie też jestem niewolnikiem :P )
A poważnie. Dołka się nie boje- w poprzedniej epoce kilka razy tam lądowałem , sprawy też były ( choć z innego par. ) , kumplowi rozwalili bębenek kaburą za podobne do Twoich zainteresowania ale chyba minęło już prawie 30 lat i mogę oczekiwać pewnych pozytywnych zmian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za stary to wykupić miejsce na cmentarzu, wykopać dołek i czekać końca na ławce obok.Oczywiście kapkę jaja sobie robię bo bieganie i chowanie się po krzakach w pewnym wieku już nie jest takie zabawne.

Jakie to ja mam niby zainteresowania wymagające pałowania przez władzę? :D Na dołku nie byłem nigdy, karany też nie bo jestem przykładnym i prawym obywatelem który czerpie najlepsze wzorce z dziadka partyzanta AK:)

minęło już prawie 30 lat i mogę oczekiwać pewnych pozytywnych zmian"
Tak, ponoć jakaś promocja ma być na choinki w biedronce niebawem.Nie trzeba będzie kraść z lasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie