Jump to content

ManyFace

Forum members
 • Posts

  542
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

ManyFace's Achievements

12

Reputation

 1. To była miejscówka, z której wytargać można było co najwyżej boreliozę, dlatego ostał się aż do teraz. A mówiło się, że detektoryści, wynieśli z podwarszawskich lasów humus na butach... ?
 2. Taka tam ciekawostka z mojego podwórka. Artykuł ma charakter budujący ponieważ tekstu nie wieńczy formułka typu: "...sprawcy przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności"... ? https://drewnica.warszawa.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/ksf8jU9kLaeY/content/szczatki-zolnierza-niemieckiego-na-terenie-nadlesnictwa-drewnica
 3. Jelenia może i nie ale cielaka...? Pytania Napoleona dotykały na forum Odkrywcy już tak wielu dziedzin, że każde kolejne można by postrzegać jako komplement. ?
 4. Detale wykorzystywane w pseudo kowalstwie artystycznym. Jeżeli są to importy z Chin, to wcale nie muszą być kute. Łatwiej robić odlewy.
 5. Carski odważnik od wagi szalkowej. Zresztą ma wybitą datę - 1864. Jedna z punc przedstawia syrenkę zdaje się.
 6. Owe znaki mogą sugerować "44 gram" ale waga tego niestety nie potwierdzi bo odlew się nie udał.
 7. Teoretycznie każdy przedmiot, który został rzucony, staje się pociskiem... Teraz to wymyśliłem. Prawda, że głębokie...? ?
 8. Może to być element mosiężnej figurki, którą trudno było odlać w całości. Np. kły słonia bywały oporne.
 9. Dobra mumia to i parę tysięcy lat poleży. =D
 10. Przypomina gardę jakiegoś pałasza a metal to zapewne mosiądz.
 11. Wykrywacz to nie spektrometr... Najprawdopodobniej jest to stopiony mosiądz.
 12. Proponuję sprawdzić najpierw przy pomocy szmatki i rozpuszczalnika czy kolor będzie się zmywał. Jeżeli odpowiedź będzie twierdząca to znaczy, że gdzieś w pobliżu może się znajdować artystyczna instalacja, z której pochodzi znaleziony przez Ciebie fragment. Rozmiary tego typu obiektów potrafią być bardzo zróżnicowane i zależą głównie od tego, ile ojcu farby z remontu zostało... ?
 13. Nie zapominajmy o silnie trującym (żeby tylko...) piorunianie rtęci, z którym ma się styczność chyba najczęściej w tym biznesie.
×
×
 • Create New...

Important Information