Jump to content

ManyFace

Forum members
 • Content Count

  538
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Good

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Taka głęboka zieleń bardziej pasuje do brązu, który wpływa na datowanie. Co nie zmienia faktu, że przedmiot wygląda jak okucie pochwy.
 2. Jelenia może i nie ale cielaka...? Pytania Napoleona dotykały na forum Odkrywcy już tak wielu dziedzin, że każde kolejne można by postrzegać jako komplement.
 3. Detale wykorzystywane w pseudo kowalstwie artystycznym. Jeżeli są to importy z Chin, to wcale nie muszą być kute. Łatwiej robić odlewy.
 4. Carski odważnik od wagi szalkowej. Zresztą ma wybitą datę - 1864. Jedna z punc przedstawia syrenkę zdaje się.
 5. Owe znaki mogą sugerować "44 gram" ale waga tego niestety nie potwierdzi bo odlew się nie udał.
 6. Teoretycznie każdy przedmiot, który został rzucony, staje się pociskiem... Teraz to wymyśliłem. Prawda, że głębokie...?
 7. Może to być element mosiężnej figurki, którą trudno było odlać w całości. Np. kły słonia bywały oporne.
 8. Dobra mumia to i parę tysięcy lat poleży. =D
 9. ManyFace

  identyfikacja

  Łuska od polskiego pistoletu sygnałowego (rakietnicy) "Perkun" wzór 1924. Sygnatura to połączenie trzech znaków - WA1. Twoją spłonkę rozdymało w taki sposób ponieważ do zapłonu doszło poza zamkiem rakietnicy (bez udziału iglicy) czyli raca eksplodowała najpewniej na ziemi pod wpływem wysokiej temperatury zamiast rozbłysnąć na niebie. Mimo wszystko fajne, bo "wrześniowe". Zdjęcie poglądowe kompletnego naboju:
 10. Przypomina gardę jakiegoś pałasza a metal to zapewne mosiądz.
 11. Nie przesadzaj z tą wiarą w ludzi. Zwłaszcza, że za samą próbę kontaktu z pewnymi kręgami już na starcie stajesz się potencjalnym przestępcą. Wyobraź sobie, że służby bezpieczeństwa przestały wykrywać w sieci terrorystów tylko przez to, że ci zaczęli zamieszczać wpisy, że nimi nie są... Przypominam, że media piszą o poszukiwaczach równie chętnie więc jeżeli nie chcesz zostać okrzyknięty hieną cmentarną, paserem, piromanem, wrogiem publicznym itp. itd., to żeby zminimalizować upokorzenie, polecam wymyślić sobie zawczasu pseudonim i w razie odwiedzin tak się przedstawić, żeby trafił do akt sprawy. P.S. Rurabomber zajęty!
 12. Wykrywacz to nie spektrometr... Najprawdopodobniej jest to stopiony mosiądz.
 13. Proponuję sprawdzić najpierw przy pomocy szmatki i rozpuszczalnika czy kolor będzie się zmywał. Jeżeli odpowiedź będzie twierdząca to znaczy, że gdzieś w pobliżu może się znajdować artystyczna instalacja, z której pochodzi znaleziony przez Ciebie fragment. Rozmiary tego typu obiektów potrafią być bardzo zróżnicowane i zależą głównie od tego, ile ojcu farby z remontu zostało...
×
×
 • Create New...

Important Information