Jump to content

ManyFace

Forum members
 • Posts

  542
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ManyFace

 1. Mnie się to kojarzy z dulką, z niekompletnym mocowaniem.
 2. To była miejscówka, z której wytargać można było co najwyżej boreliozę, dlatego ostał się aż do teraz. A mówiło się, że detektoryści, wynieśli z podwarszawskich lasów humus na butach... ?
 3. Taka tam ciekawostka z mojego podwórka. Artykuł ma charakter budujący ponieważ tekstu nie wieńczy formułka typu: "...sprawcy przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności"... ? https://drewnica.warszawa.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/ksf8jU9kLaeY/content/szczatki-zolnierza-niemieckiego-na-terenie-nadlesnictwa-drewnica
 4. Jelenia może i nie ale cielaka...? Pytania Napoleona dotykały na forum Odkrywcy już tak wielu dziedzin, że każde kolejne można by postrzegać jako komplement. ?
 5. Detale wykorzystywane w pseudo kowalstwie artystycznym. Jeżeli są to importy z Chin, to wcale nie muszą być kute. Łatwiej robić odlewy.
 6. Carski odważnik od wagi szalkowej. Zresztą ma wybitą datę - 1864. Jedna z punc przedstawia syrenkę zdaje się.
 7. Owe znaki mogą sugerować "44 gram" ale waga tego niestety nie potwierdzi bo odlew się nie udał.
 8. Teoretycznie każdy przedmiot, który został rzucony, staje się pociskiem... Teraz to wymyśliłem. Prawda, że głębokie...? ?
 9. Może to być element mosiężnej figurki, którą trudno było odlać w całości. Np. kły słonia bywały oporne.
 10. Dobra mumia to i parę tysięcy lat poleży. =D
 11. Przypomina gardę jakiegoś pałasza a metal to zapewne mosiądz.
 12. Wykrywacz to nie spektrometr... Najprawdopodobniej jest to stopiony mosiądz.
 13. Proponuję sprawdzić najpierw przy pomocy szmatki i rozpuszczalnika czy kolor będzie się zmywał. Jeżeli odpowiedź będzie twierdząca to znaczy, że gdzieś w pobliżu może się znajdować artystyczna instalacja, z której pochodzi znaleziony przez Ciebie fragment. Rozmiary tego typu obiektów potrafią być bardzo zróżnicowane i zależą głównie od tego, ile ojcu farby z remontu zostało... ?
 14. Nie zapominajmy o silnie trującym (żeby tylko...) piorunianie rtęci, z którym ma się styczność chyba najczęściej w tym biznesie.
 15. Muszę przyznać, że nie tego się spodziewałem... Wychodzi na to, że Napoleon nie jest jednak fanatycznym fanem korozji. ? Wystarczy trochę lepiej uporządkować całą ekspozycję, zrobić podstawki, pozbyć się paskudnych samar, tylną ścianę zasłonić książkami tematycznymi żeby optycznie wydawało się że eksponatów jest więcej, dołożyć trochę led-ów i każdy by się zatrzymał żeby popatrzeć. ?
 16. Jednak sama natura. Z racji stanu, chyba najlepiej będzie jak wróci na kredens.
 17. Biedny sprzedawca nawet nie wie, że gdzieś w czeluściach internetu został skazany za machloje... ? A braliście Panowie pod uwagę fakt, że oprócz węgla, na składach bywają także inne kruszywa a utrzymanie tam idealnego porządku jest praktycznie niemożliwe...? Te dwa kamyki to mniej niż śladowa ilość. Ja sam węgla może nie kupuję ale kiedyś trafiłem w worku z ziemniakami tak bardzo podobny do kartofla otoczak, że aż zacząłem go obierać... Serio =D Darujcie
 18. Nauka na dziś: Postępowanie w niżej wymienionej kolejności: 1) znaleziony granat niesiemy do domu rodzinnego, 2) zaczynamy się obawiać, że wybuchnie. ...jest z dupy... =)
 19. Jeżeli po zarysowaniu, rysa jest koloru białego i w dotyku jest jakby woskowy to jest to talk zielony. A jak nie to szkło. ?
 20. Na szczęście żadna wspólnota mieszkaniowa mnie nie dotyczy. Odkąd zasypałem piwnicę to nawet "państwo" nie może położyć łap na moich ziemniakach. ?
 21. Już po sprawie. Udało mi się oszukać system. ...przykręciłem do futryny. =D
 22. Ja zrezygnowałem z przykręcenia wieszaka do ściany w przedsionku bo wiązało się to z użyciem detektora kabli. Najgorsze, że zaraz zima a ta taśma kurtek raczej nie utrzyma... Gdzie ta "dobra zmiana"?
×
×
 • Create New...

Important Information