Skocz do zawartości

My w NATO


elpasys

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznaje, że nie jest mi po drodze z POLSKIM Kościołem Katolickim. Taki istnieje tylko w Polsce. To nie jest kościół ani boga, ani biblii, ani papieża, ani biednego. To jakiś twór polityczno- biznesowy. Sam swoimi słowami les pokazujesz, że nie jest lepszy od radykalnego Islamu. Kościół robi to ze strachu Twoimi słowami. Nie ze strachu przed tym, że islamiści zabiją ich owieczki tylko, że będzie trzeba się kasą dzielić z inną firmą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karpik (5637 / 196) 2018-07-15 19:45:47


Nie jest to wątek poświęcony Kościołowi i religii, ale widzę, że temat ten cię najwyraźniej nurtuje. Jak ci nie po drodze, to daj sobie spokój, żyj i daj żyć innym, dla których wiara jest ważna. Nie wiń Kościoła za swoje błędy, do których nie chcesz się przyznać. Wiara jest darem, który każdy otrzymuje, ale ty jak widzę ją odrzucasz. Twoja sprawa. Jak nie teraz, to później, stojąc nad grobem perspektywa ci się zmieni, będziesz miał czego żałować. Widziałem już takich.
Jedną z wielu kardynalnych różnic między katolicyzmem a islamem jest to, że wiara nasza potrafi wybaczać, w islamie każde odstępstwo od proroka karane jest śmiercią. Żyjąc na Zachodzie na pewno to zauważyłeś, a jeżeli jesteś z tych co nie widzą i nie słyszą, to zerknij do internetu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazanie ani trafne w dziale poświęconym mojej osobie, ani nie prawdziwe w różnicach. KK w swoich wielu radykalnych okresach mordował za mniejsze przewiny(lub całkiem z rzyci wyciągnięte) niż odstępstwo". Nie odsyłaj mnie do internetu bo na każdy 1 twój przykład net wypluje 10 z drugiej strony. I nie o to chodzi. Nie chcę po prostu żeby KK miał wpływ na funkcjonowanie państwa bo to nie jest twór postępowy, za to bardzo sprytny...
Kończe o KK i nikogo nie przepraszam bo nie skłamałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemnogród jak zwykle przeczy oficjalnym danym :P A ehemot" jest już od dawna dorosły i lokuje się w tych 84% , które mają KK głęboko w .... Zabawne jest ,że podobna tendencja jest w państwie ajatollahów :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemnogród, jasnogród, jałowe przepychanki. To co obecnie dzieje sie w kwestii religii, kultury i ogólnie pojetej ideowości nie jest niczym nowym i miało juz miejsce nie raz. Religia taka czy inna to w gruncie rzeczy idea taka sama jak idea polityczna czy społeczna. Bezidowośc jako taka nie istnieje. Kiedy jedne idee słabna (np odejście od religii) zastepują je inne. Tak było jest i będzię i nie pomoga żadne dywagacje. Odchodzac od kościoła tworzymy miejsce dla czegos innego. Moze dla innego kościoła a może dla idei społecznej. Np. gdyby w europie zachodniej chrzescijaństwo było tak mocne jak np 400 lat temu, to nie możliwy był by napływ islamskich uchodźców bo by ich zwyczajnie z dymem puścili. Ale tak nie jest i dlatego burząc kościoły tworzy się miejsce dla światyń innej religii albo innych wartości, które wcvhodza w te pustkę. Upadły religie liczące gruuuuubo ponad 2 tysiące lat i nie ma zadnego powodu, zeby religie nie upadały dalej. Islam przezywa taka samą cyklicznośc ropzwoju jak chrzxescijanstow. Chrzescijanstwo też przeszło drogę od tworzenia sie, konsolidacji przez skrajny fanatyzm az po schylek u progu ktorego obecnie stoi. I to samo czeka tez islam. Religie monoteistyczne sa raczej krótkotrwałe w skali świata bo komplikują zycie i utrudniają dialog.

(Tak wiem hinduizm -wisznuizm szczególnie- tez jest religią monoteistyczną!!! i trwa najdłużej na świecie ale na ten temat mozna by lata dyskutować więc hinduizm zostawmy z boku z uwagi na jego specyficzne uwarunkowania)

Taki monoteistyczny eksperyment był juz w Egipcie i się nie udał. Updały w dziejach świata religie liczące kilka tysięcy lat, i nie ma powodu dla którego religie liczące 2 tysiace lat nie miały by upaść. Zmienia się idee religijne, wartości, ludzie zwróca się ku czemuś innemu. To coś innego moze przyjśc sobie samo jako proces myślowy" a może zostać prztargane przez bandę z konskimi szczekami na kijach - jak juz nie raz bywało w historii, albo bande która przepływa morza na pontonach... wsio rybka". Ja już tak daleo idących zmian nie dożyje, ale sam poczatek procesu widze na zywo.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodał bym trochę...
Dziś przemiany te mają charakter odgórnie sterowanej akcji modelowania społeczeństw i w przeciwieństwie do naturalnych procesów dziejowych są bardzo agresywne.
Niestety, islam jako młodsza religia, mimo iż zawszę był religią wojującą to zradykalizował się pod wpływem tych akcji do stopnia jaki dziś widzimy. Chrześcijaństwo i filozofia kultury zachodniej jest w odwrocie, lecz pewne symptomy w Europie wsch. i także na zachodzie pozwalają mieć nadzieję na zahamowanie tego trendu. Komu i po co potrzebne są takie procesy można się jedynie domyślać. Może stworzenie feudalnego komunizmu;) czyli globalizacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr (364 / 1) 2018-07-17 10:52:30

Chrześcijaństwo i filozofia kultury zachodniej jest w odwrocie, lecz pewne symptomy w Europie wsch. "

I tu masz problem, bo prawosławie, jako religia imperialna i tocząca nieustannie* wojnę podjazdową z Rzymem, raczej także nic specjalnie dobrego nie przyniesie.



* mimo starań Rzymu, aby jakiś konsensus ustanowić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr (364 / 1) 2018-07-17 10:52:30

Bardzo ładnie to ująłeś. Europa jak i chrześcijaństwo przeżywały w swojej historii okresy słabości, które potrafiły przezwycięży, miejmy nadzieję, że teraz też tak będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystawiono parę kościołów na sprzedaż , a kilka wyburzono.Jakoś żadne plagi egipskie z tego powodu na kraj nie spadły .Zastanawia mnie pewna zależność im więcej KK w danym kraju ma do gadania tym większa bieda,no ale Polacy nie mają się czego obawiać mając króla i królową z narodu wybranego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie