Sedco Express Napisano 24 Kwiecień 2019 Napisano 24 Kwiecień 2019 Franciszek Michalak - pilot (stopień ?) Na zdjęciu "cywil". Doskonale widoczna piękna odznaka pamiątkowa Niższej Szkoły Pilotów w Krakowie (od 1919 r.)
Jedburgh_Ops Napisano 25 Kwiecień 2019 Napisano 25 Kwiecień 2019 W dniu 2019-04-20 o 12:57, formoza58 napisał: Na " Wronie". A być może nawet na późnej Wronie bis. Fajnie cięgna zlewają się z zastrzałami i robią zmyłkę optyczną. Klawe zdjęcie
Jedburgh_Ops Napisano 28 Kwiecień 2019 Napisano 28 Kwiecień 2019 Ależ mi się marzy wątek o wyposażeniu polskich lotników 1918-1939 typu pilotki, gogle, rękawice, noże do odcinania się od spadochronu, słuchawki i cały inny drobny szpej służbowo zabierany do kabiny. Spece od tych spraw chyba by się na forum znaleźli...
W3SOKÓŁ Napisano 29 Kwiecień 2019 Napisano 29 Kwiecień 2019 Ptasznik W dniu 25.04.2019 o 10:24, ptasznik napisał: Gdzie część 1 lotników 1921 - 1939 ? Formoza W dniu 25.04.2019 o 11:03, formoza58 napisał: Również nie mogę się doszukać. wszystkie 3 są tutaj: https://forum.odkrywca.pl/topic/758087-sylwetki-lotników-ii-rp-1921--1939/ https://forum.odkrywca.pl/topic/761637-sylwetki-lotników-ii-rp-1918--1920/ https://forum.odkrywca.pl/topic/761945-sylwetki-lotników-ii-rp-1921--1939-cz2/#761945 i jeszcze czwarty o wrześniowych: https://forum.odkrywca.pl/topic/763635-zdjęcie-naszego-samolotu---część-33/#763635 Pozdrawiam. W3 SOKÓŁ Remigiusz Gadacz
Sedco Express Napisano 15 Maj 2019 Napisano 15 Maj 2019 Pilot Ignacy Giedgowd w PZL-5. Challange - 1930 r.
formoza58 Napisano 29 Maj 2019 Autor Napisano 29 Maj 2019 Z archiwum Allegro. Przemarsz jednej z eskadr 3 PL.
formoza58 Napisano 31 Maj 2019 Autor Napisano 31 Maj 2019 Z archiwum Allegro. Podchorąży w Biedrusku.
formoza58 Napisano 4 Czerwiec 2019 Autor Napisano 4 Czerwiec 2019 Zdjęcie do identyfikacji... Pilot jakiś Skandynaw ( Szwed ?) ze swoją maszyną, wokoło polska obsługa naziemna. Wizyta w Pucku ?
Sedco Express Napisano 5 Czerwiec 2019 Napisano 5 Czerwiec 2019 Na zdjęciu - wodnosamolot Hansa Brandenburg W-29 (Nr. 24) duńskiego lotnictwa z wizytą w Pucku w 1926 r.
formoza58 Napisano 5 Czerwiec 2019 Autor Napisano 5 Czerwiec 2019 I z Pucka polecieli pod " opiekuńcze skrzydła" 1 PL Dobrze, ze mnie ubiegłeś Sedco, ponieważ mam to samo w o wiele słabszej jakości.
formoza58 Napisano 5 Czerwiec 2019 Autor Napisano 5 Czerwiec 2019 Jeszcze jedno zdjęcie por. Ludwika Patalasa.
Sedco Express Napisano 6 Czerwiec 2019 Napisano 6 Czerwiec 2019 Generalny Inspektor Sił Zbrojnych gen.dyw. E.Rydz Śmigły przyjmuje meldunek od NN obserwatora - manewry lata 30-te XX w.
Koloman Napisano 6 Czerwiec 2019 Napisano 6 Czerwiec 2019 Powyższa fotografia w kliniczny sposób pokazuje postawienie "na głowie" i mizerię dowodzenia w naszej armii. Generalny Inspektor Sił Zbrojnych, czyli de facto Wódz Naczelny to powinien siedzieć ze sztabem w Kwaterze Głównej czy w specjalnie przygotowanym polowym punkcie dowodzenia i interesować się położeniem wojsk Frontu czy Armii a nie przyjmować osobiście (!) jakiś tam meldunek od lotnika. Co ten lotnik mógł zobaczyć? jakąś maszerującą polnymi drogami kompanię, jadący szwadron czy baterię. To są informacje dla dowódcy pułku, no może dowódcy dywizji a nie dla Naczelnego Wodza. Nie ma znaczenia czy to są manewry czy już wojna - pewne zasady muszą być zachowane. Inaczej to harcerska zabawa w podchody. 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się