Skocz do zawartości

Macierewicz: Aerokluby będą wspierać wojska obrony terytorialnej


sonicsquad

Rekomendowane odpowiedzi

My tu meczymy głowy porównując kwadratowe z czerwonym, a nasz ex-prezydent Aleksander Kwaśniewski w wywiadzie dla Radia Zet:

[...]

Styl, tak?

Styl i jeszcze jeden kontekst, o którym też warto powiedzieć. Otóż proszę pamiętać, że z dużym udziałem Polski, z dużym udziałem Polski zmusiliśmy Francuzów do odstąpienia od jednego z najbardziej dobrych kontraktów dla nich, mianowicie sprzedaży okrętów „Mistral” dla Rosji w związku z agresją na Ukrainę.

Wtedy się mówiło, że te caracale mają być takim na otarcie łez…

W jakimś sensie, bo wtedy było gentlemen’s agreement w Unii Europejskiej i w NATO, że w związku z tym, nadchodzące kontrakty na sprzęt wojskowy będziemy rozpatrywać z pewną większą sympatią dla oferty francuskiej żeby oczywiście jakby spłacić te niesprzedane…

Zadośćuczynić.

Tak, zadośćuczynić niesprzedane „Mistrale”. I to w polityce jest bardzo typowe. To jest w polityce, to jest właśnie dobra polityka. Jeżeli mówimy no dobra, musicie odstąpić od czegoś, co wam jest na rękę, ale generalnie źle służy nam wszystkim, no ale my to jednak jakoś zadośćuczynimy. Polska wyrwała się z tego gentleman’s agreement i moim zdaniem to będzie zapamiętane, dlatego że i styl będzie zapamiętany, bo był fatalny. Jeszcze proszę pamiętać, że to się wszystko stało na tydzień przed planowanymi od wielu, wielu miesięcy konsultacjami rządowymi.

Wizytą Hollande’a.

Więc już tym bardziej, no trzeba było wykorzystać te konsultacje żeby powiedzieć słuchajcie, mamy kłopot, nie mamy pieniędzy, mamy…

[...]

http://www.radiozet.pl/Radio/Programy/Gosc-Radia-ZET/Artykuly/Gosc-Radia-ZET.-Aleksander-Kwasniewski.-17.10.2016-00030161
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 349
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Bo widzisz...

Do kogoś dotarło (?), że:

- skąd skorupa?

- skąd silnik? Chyba nie z kraju na etapie wojny domowej/obcej inwazji...

- skąd awionika, uzbrojenie, itp...

- nie bardzo mamy N miliardów na zbyciu...

- nie bardzo mamy gdzie wyprodukować...

- nie mamy kilku lat na projektowanie i budowę prototypu...

itp

itd

A generalnie to się okaże, że wała pokażemy Ukrainie, skoro nie chciała Wołynia" w kinach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antoni szaleje! Nie ma dnia, aby MON nie ogłaszało coraz głupszych Jego pomysłów odnośnie zakupu śmigłowców.

Nie byłem jakimś entuzjastą Caracali, ale to był jedyny śmigłowiec [z tych które nam zaproponowano], który mógł faktycznie zastąpić Mi-8/17. Do tego Francuzi zaproponowali nam PRAWDZIWY offset, dostęp do nowych technologii, pełne prawa licencyjne, dwie fabryki i tak przy okazji kilka tysięcy miejsc pracy w regionie, który bardzo ucierpiał podczas transformacji.

A tak, to będziemy mieć badziewnego i do niczego wojsku nieprzydatnego ieda hawka" i zero offsetu i zero nowych miejsc pracy i zero dostępu do nowych technologii - bo w tym przypadku, to zapewne nawet wybudowania uczarni trzody chlewnej" [jak to miało miejsce w przypadku zakupu F-16] nam nie zaproponują...

Do tego należy dodać straty wizerunkowe i polityczne, jakie Polska poniosła w ciągu tych kilku dni, a te będą długofalowe i zapewne dla nas dość bolesne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antoni, znany też na forach jako uciekinier smoleński", ma już takie odloty, że może w naszym wojsku robić za pułk ciężkich śmigłowców.

Strach się bać co nam zafunduje w ramach offsetu - oby nie wojnę z Rosją, bo zwyczajowo pewnie pierwszy nawieje szosą na Zaleszczyki, oczywiście jeżeli zdąży przed Iskanderami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraina do biedny kraj. Uciekają z niej ludzie. U mnie w moim małym górnośląskim miasteczku sporo jest Ukraińców. Jeden z nich zapisał się do klubu czyli mój klubowy kolega. Większość rosyjskojęzyczna...

Potem sobie czytamy, że na/w Ukrainie znajdują się zakłady Motor Sicz produkujące silnik śmigłowcowy TW3-117WMA SBM1W serii 4E o mocy 1500 KM czyli coś potrafią...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minister Macierewicz oświadczył, że Egipt machnął Mistrale Rosji po umownym dolarze...

Cierpliwości, w miarę szybko przekonamy się, kto tu kogo zrobił w konia, kolejka jest długa, ale nasz minister się załapał.

Tydzień temu przeczytałem takie coś:

http://warfiles.ru/show-131700-smi-egipet-sobiraetsya-peredat-mistrali-rossii.html

Podano nawet źródło: egipską SIS TV.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airbus Helicopters zapowiedział realizację w latach 2017-2018 plany dobrowolnych odejść czyli likwidację 582 miejsc pracy we Francji. Na pierwszy ogień pójdzie dział produkcji cywilnej albowiem Super Puma w Norwegii okazała się nie bardzo super...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jeśli faktycznie:

Macierewicz powiedział też, że liczy, iż dzięki dronom "nasze zdolności bojowe będą takie, byśmy byli w stanie obronić się przed każdym zagrożeniem.

- To jest także odpowiedź na te wszystkie nieroztropne uwagi, jakie słyszeliśmy, dotyczące obrony terytorialnej kraju. To będą żołnierze, to będą formacje wyposażone w najnowocześniejszą broń – powiedział Macierewicz"

to warto zapamiętać te słowa...
Tak, bowiem, tworzona jest historia wojskowości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo rybki, albo akwarium...

Musi BiedaHawki przegrały z dronami:

Ta informacja nigdy nie była aktualna, dlatego, że na tej samej zasadzie można by powiedzieć, że ogłosiłem zakup w Świdniku od firmy Leonard. Tak samo można by powiedzieć, że ogłosiłem zakup od Airbusa. Wobec wszystkich firm zaproponowałem udział w nowym postępowaniu (...). "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie